Recommended Posts

Auto je normalno radio, kad odjednom u voznji poce da se gusi, vratih u manju i kao progura, i super, dovezo do kuce, parkirah i tu mu bi kraj. Kasnije da upalim, aha oces, ni da pomisli, samo vergla. Rijec je o e36 316i, 94god.

Sta moze biti?

Link to post
Share on other sites

u principu moze svasta da bude,neka glupost ili nesto malo ozbiljnije..

prvo sto mi je palo na pamet je pumpa,jel ti se cuje kad stavis na kontakt da zazuji par sekundi?

Link to post
Share on other sites

kako da je ispitam, da li da skidam zadnju klupu i skinem crijevo pa da vidim da li baca kad zaverglam, ili ima neki laksi nacin. Mora li da se cuje cim dam kontakt? E sto su me krenule pumpe, na proslom e36 sam dvije zamijenio. (ustvari ne ja nego majstor, nisam bas strucan)

Link to post
Share on other sites

Pumpe crkavaju uglavnom krivicom vlasnika a ne sto je losa pumpa,voznja na rezervi je smrt za pumpu i neredovna zamena filtera za gorivo,oni sto voze na plin ostave rezervoar bez grama benzina pa kad zatreba,kao sto rekose prtethodnici milion razloga sto auto ne pali,kreni od pumpe.

Link to post
Share on other sites

mislim da bi pumpa morala da zazuji kad stavis na kontakt,ili da kad malo zaverglas na sekundu,ona mora da zazuji(znaci da baca gorivo i da je ispravna).to ti je najlakse i najbrze da proveris da li je ispravna.i oteraj kod nekog majstora da pogleda,mozda je i relej od pumpe zakucao,meni se to desilo pre neki dan,ako je sve to ok,onda krece strasan sex,veruj mi,prosao sam kroz sve to,a nisam majstor

Link to post
Share on other sites

skini crevo dovoda goriva sa magistrale za dizne, zapusi prstom i nek neko vergla, ako mozes da zadrzis gorivo da ne prska onda je pumpa oslabila i nema dovoljno pritiska, odnosno ako ne krene uopste gorivo onda je crkla skroz...

Link to post
Share on other sites

Moze i tako,samo da napomenem da se kod mene na kontaktu pumpa necuje vec samo kad zavergla.Zavisi kako je ko povezao a vrlo moguce da je relej i mene je mucio.Sretno sa radovima a za pocetak naspi benzina da budes siguran da ima jer u ovom periodu gutaju ko blesavi.

Link to post
Share on other sites

kod mene se pumpa cuje da zuji kad dam kontakt i kad verglam zuji a nece na baca uopste benzin na crevo...

Link to post
Share on other sites
kod mene se pumpa cuje da zuji kad dam kontakt i kad verglam zuji a nece na baca uopste benzin na crevo...

Druze po tvom pisanju,mislim da ti je puklo crevo koje stoji u rezervoaru zakaceno na pumpu,meni se i to desilo,pumpa zuji,ali ne baca gorivo,zato sto je to crevo unutar rezervoara okrtilo i napuklo,i bukvalno to gorivo koje treba da gurne u crevo do filtera i raila,ono se rasprsne po rezervoaru i nista od paljenja

Link to post
Share on other sites

Jedino sto sam pogledo je da ne zuji pumpa na kontaktu, ne stizem nista.

Vjerovatno je ona crkla. U subotu cu sve da probam. Rijetko mi je bio na rezervi, uvijek ima bar 15 litara.

Kako da ispitam relej, ili jednostavno donesem drugi i probam.

Hvala vam

Link to post
Share on other sites

mislim da relej treba da cakne svaki put kad stavis kontakt,ili jos jednostavnije nadji sa necijeg ispravnog i probaj

Link to post
Share on other sites

E sta sad ljudi,

znaci, pumpa je bila crkla 100%, nikako nije bacala gorivo, odem kupim drugu, zamijenim

i nista. Struju baca na svecice, dolazi gorivo, a nece da upali.

Skinem svecice, ocistim vratim, opet zaverglam, nista. Opet skinem svecice, mokre, isto kao da baca masu benzina pa ne moze da sastavi. I tako citav dan u krug, ne znam.

Link to post
Share on other sites

vrlo verovatno i da ti je crkao senzor temperature ubrizgavanja,tj kompjuter dobija informaciju da je napolju -10(motor hladan) salje puno goriva,a ustvari je +15 i netreba mu toliko,ili obrnuto

Link to post
Share on other sites