Recommended Posts

Kao sto napisah. Interesuje me ako neko zna da objasni. Kada se pusti test table na pomenutom modelu sta predstavljaju brijevi od jedan do sest. Donekle sam skontao da imaju veze sa kilometrazama, predjenim u danu od servisa itd. Ali koji je tacno koji tj. koji broj sta znaci??? :lol:

Link to post
Share on other sites

Ovo je za E36, ali ne bi trebalo da se razlikuje.....ja jos to nisam probao

tEst 1:

Izbacuje 6 cifara koje po redosledu imaju sledece znachenje:

1) interna (fabrichka) oznaka BMW-a za konkretan automobil (6 brojnih oznaka)

2) interna shifrovana oznaka proizvoda (5 brojnih oznaka)

3) broj koji oznachava broj rotacija tochka tokom poslednje vozhnje (ne znam chemu ovo tu, osim ako se ne uzima u obzir kao parametar za predjenu kilometrazhu)

4) poslednjih 5 cifara broja shasije (vin-a)

5) verzija softvera ECU-a (3 brojne oznake)

6) revizija softvera ECU-a (2 oznake).

tEst 2:

Odnosi se na parametre motora, tebi treba da pishe "engine factor 2" - shto znachi motor sa 4 cilindra.

tEst 3:

Oznachava broj predjenih kilometara od poslednjeg reseta indikatora.

tEst 4:

Oznachava broj radnih sati od poslednjeg reseta indikatora.

tEst 5:

Oznachava da li je u nekom trenutku registrovano pregrevanje motora, obzirom na maksimalno dozvoljenu temperaturu (uzima se preko senzora rashladne technosti) odnosno da je vozhen prekomerno u crvenoj zoni. Sa ovim u vezi, oznaka n=0 znachi da motor nije bio pregrejan, n=1 znachi da jeste registrovana u nekom trenutku temperatura iznad maksimalno dozvoljene, dok oznaka t=0 znachi da motor nije "zavrshio" u previsokim obrtajima, a t=1 znachi suprotno.

tEst 6:

Meri nivo goriva i temperaturu rashladne technosti.

tEst 7:

Ochitava trenutni broj obrtaja motora, u rpm, naravno.

tEst 8:

Oznachava trenutnu brzinu kretanja u km/h (za evropske modele, za one namenjene USA trzhishtu cifre se odnose na mph).

tEst 9:

Oznachava ukupnu kilometrazhu.

tEst 10:

Proverava ulazne podatke.

tEst 11:

Proverava statusne podatke.

tEst 12:

Blanko

tEst 13:

Oznaka koja se odnosi za koje je trzhishte konkretan model bio konstruisan.

tEst 14:

Ovim testom se zapravo mozhe resetovati celokupan softver, ali ne onaj vezan za elemente kao shto su ukupna kilometrazha, kao i one koji se odnose na "fiksirane" unose tipa kodovi motora, interne fabrichke oznake i sl.

tEst 15:

Ovde se mogu "zakljuchati" svi testovi osim prvog, tako da sistem samo ochitava "u krugu" onih prvih 6 brojnih oznaka koje se odnose na pojmove kao shto je navedeno ranije.

ovo je copy/paste

Link to post
Share on other sites

Hvala druze ali ovo nije to . Kod mene izlazi samo sest razlicitih brojeva i to je to posle toga ide test svetla i kazaljki table i to je to.

Dakle samo previh sest brojeva koji se pojavljuju sta znace.

A da i dopuna nemam ful obc.

Link to post
Share on other sites

E da sad se setih. Mozda je kod mene i zakljucan test da ide ceo nego ide samo test jedan i vrti ga u krug pod brojem jedan. Zna li neko kako mogu da otkljucam da mi izlazi ceo test na tabli?

Hvala!!!

Link to post
Share on other sites

Jes da ti ovo ne mozes da uradis, ali mozda ce nekom koristiti ko ima takav E34

Getting into the Test Codes:

============================

Push OBC buttons 1000 and 10 together. You will see the word Test. By pressing a combination of the 10 and 1's you can enter Test Codes from 1 to 21. After entering the number press R/S and you will get a continuous display of the test function. To cancel, just press any of the OBC function keys.

List of Available Tests:

========================

Test Number Description

1 Display Test (all LCDs and LEDs activate)

2 Current Consumption in litres / 100 km

3 Current Consumption in litres / hour

4 Average consumption (used in calculating range)

5 Current Range

6 Not used (this function is active on some, but not sure of the purpose)

7 Fuel Remaining in Tank (litres)

8 Current speed (km/h)

9 System Voltage at Terminal R

10 Country / Language

11 Units / am.pm

12 Average speed (km/h) for calculating ETA

13 ETA

14 Date of software / mask of OBC

15 Production Diagnosis

16 Production Diagnosis

17 Display Vehicle Specific Data

18 Alarm Changeover (continuous vs. intermittent)

19 Lock / Unlock all functions (Sum of month and date to unlock or lock)

20 Correction Factor for OBC Fuel Consumption

21 Reset all defect codes, date and time

!!! You need to unlock the OBC before you can change the settings. !!!

How to lock and unlock the OBC:

===============================

To unlock the OBC, first press the date key, and add the month and day together. So, if the date is displayed as "0704", the result is "11".

Go to test 19 by pressing the 1000 and 10 buttons together, and then typing in the test number (19)•

You will see the word "LOCK" displayed. Type in the result from step 1 above, and press S/R•

If you display test 19 again, it will now display "FREI", indicating the system is now unlocked.

To lock the system again, go to test 19, and press the little button on the top left hand corner of the OBC (F/C).

How to correct your fuel consumption readout:

=============================================

If your car is anything like mine, the fuel consumption readout will be way out. But it can be adjusted! First, you need to measure your fuel consumption as accurately as possible, by filling up the tank, driving until nearly empty, filling again, and figuring out your fuel consumption, in either litres / 100 kms, or MPG. At this point, also note what the fuel consumption as reported by the OBC is. You need both figures to make the adjustment. Once you have that accurate figure, follow the following procedure:

Unlock the OBC as described above.

Go to test 20.

This is the existing fuel consumption constant used in the calculation.

Find the ratio between the old consumption reading, and the actual consumption reading:

For litres per 100kms, this is the actual consumption divided by the reported consumption.

For MPG, it is the opposite. Ie. It is the reported conumption divided by the actual consumption.

Now multiply that ratio with the existing fuel consumption constant, the result is the new constant.

Simply type in the new constant, and press S/R NOTE: Some claim that for some reason, if you don't drive your car for a day or two, the constant will reset back to 1000.

Link to post
Share on other sites

Ok ovo je sve ok ali ima li neko za moj model ovo bre? Vise me nervira sto nemogu da nadjem po netu. Kopam vec dva dana i nikao da nadjem. Mozda sam dosadan malo ali me stavrno interesuje!!!

Link to post
Share on other sites

Jel znas onaj vic kad ciga postroji svu svoju decu da bi pronasao ko je ukrao neka njegova kljesta.........pita sve, al svi cute....pita prvog sina, ovaj kaze da ne zna, ciga ga opali u glavu i ovaj padne u nesvest...pridje do drugog, isto ga pita, ovaj cuti, ne zna sta da kaze, ciga i njega tresne, ovaj padne u nesvest....i tako redom i pita i udara, i dodje do osmog sina i pita: Gde su kljesta, bre? Ovaj izvadi kljesta i kaze: Evo ti kljesta, `ebala te kljesta, ce poginemo svi zbog kljesta.....

Eto tako i ja, imam to negde na hardu...i cekam jos malo da izpizdis, pa da ti nadjem i da ti kazem:)

Link to post
Share on other sites

e da i mene bi interesovalo-kod mene je digitalni pokazivac kilometraze-mislim taj tip table-kad pritisnem dugme za reset predjenih kilometara i stavim kljuc na poziciju 1 izbacuje mi nekakve brojeve-zatim test table-e sad sta su oni brojevi pojma nemam :D :good:

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Da ne otvaram novu temu, ovo sto hocu da pitam je srodno ovoj temi, sta je razlog sto vreme na jednorednom bordu na e34 nece da se setuje? Dugmici rade, datum reaguje ali vreme ne.

Link to post
Share on other sites