Recommended Posts

Kad mi je auto na leru, cujem neko lupkanje koje otprilike dolazi iz prednjeg dela menjaca. Kad stisnem kvacilo i drzim lupkanje prestane. Sta to moze da bude i jel opasno?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Prednj lezaj spojnicke osovine,,,,da je druk lager cuo bi se po stiskanju kvacila ovako kad se stisne kvacilo lezaj koji je u problemu se rastereti i samim tim prestaje da se cuje

Link to post
Share on other sites
Da, i tako moze da tera i da tera......nije opasno, samo sto nervira. Pretpostavljam da se cuje kad je motor bas vruc....

Isto se i meni desava, upravo kad se zagreje motor. Ume da nervira, tako je vec godinu dana.

Link to post
Share on other sites

Hvala na brzim i preciznim odgovorima, koliko kosta taj lezaj i jel komplikovano zameniti ga?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
Da, i tako moze da tera i da tera......nije opasno, samo sto nervira. Pretpostavljam da se cuje kad je motor bas vruc....

Meni se cuje kad je hladan motor,i zasad sam jedino tad i obracao paznju, jer cekam petnaestak sekundi pre nego sto krenem. Obraticu paznju i kad se motor zagreje, pa cu napisati kako je.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Cuje ti se kad je hladan motor,pa to je zato sto je ulje gusto u menjacu dok je hladno a kad se zagrije manje,prvo sta ces uraditi ispusti staro i dolij novo 1l-1,15l ako ne bude bolje vozi tako dok moze a onda spremaj drugi menjac naci ses ga za 50e jer popravka bi te skuplje kostala.

Link to post
Share on other sites
Cuje ti se kad je hladan motor,pa to je zato sto je ulje gusto u menjacu dok je hladno a kad se zagrije manje,prvo sta ces uraditi ispusti staro i dolij novo 1l-1,15l ako ne bude bolje vozi tako dok moze a onda spremaj drugi menjac naci ses ga za 50e jer popravka bi te skuplje kostala.

Koje ulje da sipam?

Link to post
Share on other sites

Evo malopre sam proveravao, lupkanje se cuje samo kad je motor hladan, kad se zagreje ne cuje se uopste, i ono sto sam primetio je da lupkanje cujem samo kad je nocu temperatura bila ispod nule i posle prvog paljenja ujutru, u toku dana kasnije lupkanja nema.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zamenio sam ulje u menjacu, sipao sam sae 80w- optima modrica, a ono sto smo istocili je bilo zivi uzas, tiha jeza, posto je kod mene pao sneg videcu koliko je pomogla zamena ulja.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Promena ulja je definitivno pomogla, nema vise lupkanja, a i saltanje je lakse. Eto nadam se da ce ova pisanija nekom pomoci.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Da ne otvaram novu temu, sad je lupkanje pocelo da se cuje kad stisnem kvacilo, i osecam vibracije kvacila kad malo pritisnem kvacilo, jel to druk lager, gde se nalazi i koliko kosta?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites