reparacija ili zamena turbine ?


Recommended Posts

radi se o e39 530da, 2001',

trazim informacije o reparaciji turbine,

trenutno poprilicno dimi kad pritisnes gas do kraja,

majstor mi je rekao da baca ulje prema interkuleru,

koliko moze da se vidi crevo prema interkuleru je zamasceno,

javlja se neka povecana potrosnja motornog ulja,

majstor mi kaze da jos uvek ne preuzimamo nista, ali da postoji

mogucnost da skroz ode turbina u voznji i da pazim ako

pocne da mnogo dimi (plavi dim) ali bas mnogo onda znaci da

trosi ulje ko lud i da se odmah ugasi motor da se ne bi desio

veci defekt,

da ne dodje do ovog ja bi da repariram ili zamenim turbinu,

jedino sto me koci je sto mi majstor kaze da ce cene novih turbina

da padaju, a mogu da mu verujem posto je vise puta za tako nesto

bio u pravu.

sta preporucujete

ako je reparacija (to bi radio kod vas, koliko cujem servis u uzicu je najbolji,

a cujem da sad isti imaju servis u beogradu. u makedoniji nema neko dobar)

koliko se ovo isplati i traje sa obzirom na to da do 2004 bmw je imao problema sa

odredjenim delovima u turbine, jel to prevazidjeno i kod reparacije,

koliko bi kostala reparacija a koliko nova turbina????

ocekujem komentare strucnjaka a i obicnih laika, iskustva i sl.

sorry za makedonsko srpski!!!

Link to post
Share on other sites

Reparacija turbine samo u Uzicu,polovnu mozes potraziti po otpadima a nova ti je 1550e i nece pojeftiniti a bilo sta da uradis mijenjaj ovaj deo pod brojem 11,zove se odusak,filter turbine,separator,iberlauf i glavni je uzrok pored filtera vazduha sto crkava turbina!!Untitled.jpg

Link to post
Share on other sites

a zna li taj tvoj majstor sa se desi kad se usisni propeler raspane u voznji...mislim kad te vec savjetuje da odugovlacis jel ti rekao moguce probleme....

Link to post
Share on other sites

Drugar je novu za e60 platio oko 1420 eura,a sto suki kaze menjaj na vreme jer ako uvuce previse ulja otici ce u iber turu,probaces da ga ugasis na kljuc ali once se vrteti i dalje,a vidim i da je automatik znaci da ne mozes ni da ga ubacis u brzinu pa da ga ugasis,tako da menjaj da ne napravis jos vece sranje,ili da ti se ne razleti motor

Za Uzice sam cuo dosta dobrih iskustava ali cuo sam i par losih ali sad jebi ga,verujem da su dobri jer su ovlasceni serviseri i za garet turbine

Link to post
Share on other sites
Reparacija turbine samo u Uzicu,polovnu mozes potraziti po otpadima a nova ti je 1550e i nece pojeftiniti a bilo sta da uradis mijenjaj ovaj deo pod brojem 11,zove se odusak,filter turbine,separator,iberlauf i glavni je uzrok pored filtera vazduha sto crkava turbina!!Untitled.jpg

pretpostaljam da sve sto si ovo nabrojio je jedno isto, separator za ulje sam promenio pre nekoliko meseci,

cisto da se proba dali mozda problem u njemu ali nista se nije promenilo, ali u svakom slucaju je separator

nove generacije sa korigovanim delovima koji se nisu dokazali u proslosti tako da sa te strane bi trebalo da je ok.

zna li neko cenu u uzicu i dali je tacno da su otvorili servis u bg???

koliko mogu da vidim nova u nemackoj je nesto sitno preko 1000eura, ako neko zna bolje neka pise.

p.s. ne trazim polovnu cisto za info, samo reparacija ili novo!

Link to post
Share on other sites
Jel ti citas sta smo ti napisali,neko je pomenuo oko 1500 a ja sam napisao oko 1400 nova

pa i ti dobro procitaj, pomenuo sam cenu u nemackoj cisto za uporedbu,

ali koliko vidim niko nije pomenuo cenu reparacije

Link to post
Share on other sites

Zvonko, nova turbina će otprilike isto da te košta, bez obzira da li ćeš da je kupiš ovde (ili u Makedoniji) ili u Nemačkoj. Cena koju su ti naveli ljudi je cena originalnog dela uvezenog upravo iz Nemačke uvećanog za iznos poreza, a evo ti iz kataloga kolika treba da je cena turbine u ovlaštenim servisima i servisno-prodajnim centrima BMW-a:

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Seda...%A0248%C2%A0906

- dakle kataloška cena turbine sa ovim dodatnim elementima je oko 1200-1250 evra, +18 % porez i dodješ na oko 1450-1500 evra, zavisno šta od ove "prateće opreme" ide uz nju. Dakle, košta upravo koliko su ti ljudi i napisali ranije. A mislim da i vi u Makedoniji imate porez na dodatnu vrednost, tako da ako planiraš da uvezeš deo iz inostranstva opet ćeš platiti porez, osim u slučaju da imaš nekoga da ti pošalje tj. lično donese deo, ali to je druga priča... Sve u svemu, obrni - okreni za nov deo bićeš na istome, spremi oko 1400 evra ako hoćeš novu turbinu, i to je to.

A što se cene reparacije tiče, ni tu ne verujem da ćeš proći manje od 450-500 evra. Ovo kažem zato što je prijatelj prošle godine reparirao turbinu iz Opel Vectre 2,2 DTI u Turbo servisu u Užicu i naplatili su mu oko 350 evra, tako da pošto je BMW 530d u pitanju pretpostavljam da će cena biti blizu ili oko te cifre. Možda se varam, nadam se da ćeš proći povoljnije ali da ne lutamo više najbolje je da okreneš broj telefona i raspitaš se lično:

http://www.turboservis.rs/?kontakt

PS. Ako je za neku utehu, pomenuti prijatelj je od reparacije turbine prošao sa Vectrom blizu 30000 km i nema nikakvih problema za sada. Da ne pričam što se auto po pitanju performansi bukvalno preporodio... On je u svakom slučaju vrlo zadovoljan i kaže da je servis u Užicu jedan od profesionalnijih u koje je u svom životu ušao i sa kojima je saradjivao, a on i nije tako mlad čovek... :)

Pozz :preved:

Link to post
Share on other sites

evo jos jedna informacija sa licu mesta turbo servisa u uzicu

- nova turbina sa garancijom i montazom oko 750eur

- reparacija (kompletni remont) stare sa garancijom i montazom oko 350eur

;) :) :)

:( :dance3:

:dance3:

sta kazete na ovo m54 i miki s38 ???

Link to post
Share on other sites

Brate ja ti kazem isto sto i M54,originalna turbina je toliko koliko smo ti rekli u nemackoj sa svim dazbinama dovde,a sad ta tvoja reakcija je ruzna jer ispade sad da smo on i ja hteli da ti preprodamo tu iz uzica ili sta znam vec,tako da postajes bezobrazan,jer ovde ti je svako rekao informacije koje zna,ali niko ne zna koliko je ta nova u uzicu,jer ko kupuje novu kupuje u nemackoj,e sada znam da su zastupnici za garet a da li je stvarno to to sto ce ti ugraditi za 750 eura to je pitanje jer za audija 1.9 tdi je nova turbina u nemackoj sa dazbinama do ovde oko 950 eura,e sad ti stavi sta hoces brate i jebo me pas kada sam ti se javljao u temi jer si drzak,od mene vise nikakav info ni za sta neces dobiti.Ovde ima dobrih momaka ali ima i naduvenka kao sto si ti,Pozdrav od mene i zelim ti da te turbina sluzi milion km,od srca ti to zelim

Link to post
Share on other sites
Brate ja ti kazem isto sto i M54,originalna turbina je toliko koliko smo ti rekli u nemackoj sa svim dazbinama dovde,a sad ta tvoja reakcija je ruzna jer ispade sad da smo on i ja hteli da ti preprodamo tu iz uzica ili sta znam vec,tako da postajes bezobrazan,jer ovde ti je svako rekao informacije koje zna,ali niko ne zna koliko je ta nova u uzicu,jer ko kupuje novu kupuje u nemackoj,e sada znam da su zastupnici za garet a da li je stvarno to to sto ce ti ugraditi za 750 eura to je pitanje jer za audija 1.9 tdi je nova turbina u nemackoj sa dazbinama do ovde oko 950 eura,e sad ti stavi sta hoces brate i jebo me pas kada sam ti se javljao u temi jer si drzak,od mene vise nikakav info ni za sta neces dobiti.Ovde ima dobrih momaka ali ima i naduvenka kao sto si ti,Pozdrav od mene i zelim ti da te turbina sluzi milion km,od srca ti to zelim

e sad i ti si ga preterao, nista nije bilo namerno ili zlonamerno,

samo sam napisao koje sam informacije dobio,

i ja sam bio malo zbunjen kad sam video cenu nove,

posto kao sto sam reko i ranije, video sam cene nove u nemackoj

a cena u makedoniji je ista kao i kod vas,

mnogo se lako palis prijatelju, ni najmanje nisam pomislio da bi vi meni preprodali skuplje,

nismo ovde da se svadjamo, nego da razmenimo informacije, zato su i forumi izmisljeni,

to sto sam napisao je da bi drugi videli i znali,

a pomenuo sam tebe i m54 posto ste vas dvojica pomenuli cene i prodiscutirali temu,

e sad dok ne odem tamo na licu mesta ne mogu da znam

tacno sta je u pitanju i koja je ta nova turbina za tu cenu

Link to post
Share on other sites

Nije problem,ne ljutim se ali kazem kako je zvucalo,posle svog teksta podvukao si nas dvojicu i kao da si nas izveo na sred trga i kao gledajte ova dvojica su smradovi.Ok nije problem samo malo smisli kako ces sta da napises

Znam da je to puno para ali proveri dobro sta ti u uzicu ugradjuju,ako je garet po meni je onda ok ali ako je naka reparirana restaurirana onda jebe ga ne znam sta da ti kazem

Link to post
Share on other sites

jos nesto, odnosi se na miki s38,

tvoje mislenje prijatelju,

dali je ista cena i kvalitet, evo za primer turbine garet,

u pretstavnistvu za garet i u ovlascenom servisu za bmw, gde bar ja mislim da jedina razlika je znak bmw na samom delu,

od mog iskustva, bar za neke manje delove, primer diskove, plocice, amortizeri, kvalitet je isti a cena nekih manja nego u bmw.

znaci sad pricam i pitem uopsteno svugde u evropi, srbiji, makedoniji, ne u uzicu.

Link to post
Share on other sites

Ja se slazem i isto potvrdjujem da ima jeftinijih a kvalitetnijih delova,zato kazem ako ti ugrade garet onda je ok,ali kazem ti proveri sta ti ugradjuju,sto se tice bmw turbine iskreno ne znam ko je proizvodjac,mozda i jeste fabricka za bmw bas od gareta,zato sam i rekao proveri sve lepo,a posto je ovo srbija a uzice u srbiji,samo obrati paznju jer ljudi vrlo lako varaju nekoga ko ne zna,na to sam mislio,a originalnu sam pomenuo da bi preskocio sve moguce prevare i tome slicno,tj da li je reparirana ili sta znam.eto a ti samo oprezno sta god radio

Link to post
Share on other sites
Ja se slazem i isto potvrdjujem da ima jeftinijih a kvalitetnijih delova,zato kazem ako ti ugrade garet onda je ok,ali kazem ti proveri sta ti ugradjuju,sto se tice bmw turbine iskreno ne znam ko je proizvodjac,mozda i jeste fabricka za bmw bas od gareta,zato sam i rekao proveri sve lepo,a posto je ovo srbija a uzice u srbiji,samo obrati paznju jer ljudi vrlo lako varaju nekoga ko ne zna,na to sam mislio,a originalnu sam pomenuo da bi preskocio sve moguce prevare i tome slicno,tj da li je reparirana ili sta znam.eto a ti samo oprezno sta god radio

slazem se potpuno sa tobom, pod uslov da je original(komplet ili samo delovi)

iskreno u ovom slucaju mozda je bolje da se reparira,

znam da novo je novo,

ali na kraj krajeva pri reparaciji ostaje samo kuciste sve ostalo se menja,

da ne pricam da se daleko vise isplati,

a garancija je ista i za novu i za repariranu,

i na kraju ostaje pitanje ko sta zeli, dali novo ili remontovano.....

Link to post
Share on other sites

Untitled.jpg

Imas kataloski broj na vrhu a na sredini gde pise UPE ti je cenovnik bez poreza a gde pise Total price ti je sa pdv koji je kod nas 18% i stoji ti 154952,91din po danasnjem kursu to ti je 1557e.Toliko kosta u bilo kom BMW predstavnistvu u Srbiji,Delta,Radulovic,Mitic,Auto garant ili kod mene kad bi se narucilo i normalno to ti je original BMW sa zigom normalno,a to sto ti nude upola manje moze da bude nekoliko razloga:reparirana i moras tvoju da ostavis!!,neki drugi proizvodjac,ili sto se desava nasi pojedini tzv. gastarbajteri kradu sve i svasta po inostranstvu i nude to ovamo gde ima onih koji takve stvari kupuju da bi ih preprodali gde takve tretiram kao vece lopove kad kupuju kradjene stvari i td,dok sve legalno i original ti kosta onoliko koiko i sam vidis u prilozenom i to ti je to!!!

Link to post
Share on other sites

@ Zvonkog:

Ne znam šta drugo da ti kažem osim ovog što ti je rekao Nino. Znam sam jedno - originalna i nekorišćena turbina za 530d ne može da košta 750 evra ni pod tačkom razno, a sad šta su oni tebi ponudili tamo i ko je pravio tu turbinu i gde, to je već za neku drugu priču... Ja da vozim taj auto ne bih stavljao tu turbinu u njega, to znam sigurno, a ti radi kako misliš da treba.

Inače, evo ti pa pogledaj i sam koliko košta turbina za taj model po katalogu, kao što rekoh dodaj na ovu cenu porez i vidi koliko to MORA da košta kod nas, naravno ako je legalno i originalno:

http://bmwfans.info/parts/catalog/E39/Seda...th_lubrication/

http://bmwfans.info/parts/catalog/11652248906/

Slika govori hiljadu reči. Šta god više da kažem biće suvišno.

Pozz

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 years later...

Pozz fanovi, evo bio mi bmw 320d e91 kod majstora na servisu,i prilikom kontrole ustanovljeno je da je turbina u jako losem stanju,nije ni zvizdala nit se ista culo, samo je setala osovina par milimetara,tako da je skinuta i odnesena na remont,i tamo su rekli da se lezaj zapeko za osovinu i vrteo u kucistu,i da su krilca malo izgrebala kuciste,remont bi trebao da izadje 420e ,no videcemo kad ce biti gotovo,bice i slika.

Link to post
Share on other sites