Pranje motora i motornog prostora u Bg u?


Recommended Posts

Moj savet je ne peri motor nikada, sve sto mozes je da ga ti licno ocistis, a pranje pod pritiskom ti ne preporucujem, postoji mogucnost da imas problema sa elektronikom nakon toga.

Link to post
Share on other sites

Ne postoji mogucnost, sigurno ces imati problema, voda udje u dzekove od struje i ima da se jebes 10 dana dok sve sredis da ti auto proradi kako treba, a postoji mogucnost i da crkne neki komp pa dupla beda. Mene su jednom prevarili pa sam kupio drugi komp za golfa i od tada samo krpa i sprej za odmascivanje.

Link to post
Share on other sites

ma kakvi bre. slobodno operi. ja sam moj prao vec par puta i prosli bmw i pasat caletov. nemas frke. kupi jedan odmascivac i naprskaj sve. sacekaj nekih 10ak minuta.

i ako imas tu u tvom gradu perionicu gde sam peres. uzmes dva zetona jedan topla voda da bude i pena. drudi zeton iskoristis za sapiranje toga. i ima da bude ko nov. prebrises krpom da se ne nakupi prasina. nema nikakvih problema.

Link to post
Share on other sites

ja kad sam vozio pezo gti oprao motor pa 3 dana nije mogao da se sastavi :thumbsup: i to sam sve izduvao i osusio i auto trokira pa trokira i od tad vise nikad ne perem motor

Link to post
Share on other sites

A imas i ove perionice gde peres sam, samo kupis i dva zetona za kanal pa operes i odozdo......Kupi bre Turtle Wax ili neki drugi kvalitetan engine clean sprej, naprskas, obrises i furaj dalje.

Link to post
Share on other sites

Ja sam radio u perionici i oprao sam ih 100 ako ne i vise, na e36 sam prao bar 5x u zadnjih par meseci i nikada nisam imao problema, poenta je da se nadje dobro sredstvo za odmascivanje i da se ne naliva voda puno, sama masnina za pranje pod pritiskom mnogo vise baca vazduha nego vode tako da sve to moze da se sredi a da se ne zaliva previse vodom...

Dodji kod mene opracu ti ga u zamenu za jedan porodicni sladoled :thumbsup:

Link to post
Share on other sites

meni u zivotu samo jednom usla voda u kanal za svjecice na m20 i malo je trokirao,skinem abal i maramicom to posusim i sv 5 a na svim ostalim autima sam prao motore nemilosrdno i bez ikakve greske.....

a kick je spomenu golfa,pa golf je golf.....necemo sad o tome...kolega prosao malo brze kroz lokvu i golf se ugasio....

Link to post
Share on other sites
Ja sam radio u perionici i oprao sam ih 100 ako ne i vise, na e36 sam prao bar 5x u zadnjih par meseci i nikada nisam imao problema, poenta je da se nadje dobro sredstvo za odmascivanje i da se ne naliva voda puno, sama masnina za pranje pod pritiskom mnogo vise baca vazduha nego vode tako da sve to moze da se sredi a da se ne zaliva previse vodom...

Dodji kod mene opracu ti ga u zamenu za jedan porodicni sladoled :thumbsup:

:) mozee,aj pa se dogovaramo u toku next nedelje.... :D samo da nadjem neki dobar sladoled :D

Link to post
Share on other sites

sunce ti j***m od pranja motora napravise bozije slovo i toplu vodu,pa kao da pita jel se moze laptop oprati vodom....

Link to post
Share on other sites
sunce ti j***m od pranja motora napravise bozije slovo i toplu vodu,pa kao da pita jel se moze laptop oprati vodom....

Moze i to licno sam gledao kada tip baci lap top u blato, a mi ga gledamo onako zbunjeni, sa velikim znakom pitanja iznad glave, podize ga , spra vodom i upali. Samo je odgovorio kroz osmeh It's military hi tech...

Znaci moze i lap top ... :thumbsup:

Link to post
Share on other sites

kako ljiljo cemu,cemu pranje ploce ispred kuce kad odas obuven,cemu kupljenje papirica po travnjaku kad ce baciti nove,cemu,cemu,pa ti si zensko ti bi trebala znati odgovor,cistimo i peremo da bi se razlikovali od svinja....

vidis ima ljudi koji se nekupaju skoro nikako (znam jer radim u trgovini pa svakavi dođu) a ima ljudi koji glanjcaju motor ,izmicu stvari poi kuci pa ciste iza istih i tako to.....

Link to post
Share on other sites
kako ljiljo cemu,cemu pranje ploce ispred kuce kad odas obuven,cemu kupljenje papirica po travnjaku kad ce baciti nove,cemu,cemu,pa ti si zensko ti bi trebala znati odgovor,cistimo i peremo da bi se razlikovali od svinja....

vidis ima ljudi koji se nekupaju skoro nikako (znam jer radim u trgovini pa svakavi dođu) a ima ljudi koji glanjcaju motor ,izmicu stvari poi kuci pa ciste iza istih i tako to.....

ahaaa...e, da, da..... a i ako curi ulje onda treba oprati i videti gde curi :2u4pvecna8:

Link to post
Share on other sites