Recommended Posts

Kako resetovati inspekciju? One fore sa 7 + masa nisu urodile plodom... u pitanju je 97ma godina.

Takodje mi gori i lampica airbega u desnom uglu. Resetovao sam je preko dijagnostike, ali se opet upli. Kaze da je greska u zuvozacevom sedistu tj.na toj strani.. Sta da radim?

Link to post
Share on other sites
Kako resetovati inspekciju? One fore sa 7 + masa nisu urodile plodom... u pitanju je 97ma godina.

Takodje mi gori i lampica airbega u desnom uglu. Resetovao sam je preko dijagnostike, ali se opet upli. Kaze da je greska u zuvozacevom sedistu tj.na toj strani.. Sta da radim?

Senzor airbaga koji se nalazi u suvozacevom sedistu izgleda kao folija i tezak je samo 53 grama

Link to post
Share on other sites

Pa ako nemaš lap sa odgovarajućim softverom (i znanjem) da poništiš greške sam, onda ti ne ostaje puno opcija nego da odeš u neki servis gde to mogu da ti odrade. Ne znam kako nisi uspeo da resetuješ sa kontaktom na pinovima OBD konektora, to mora da radi? Biće da si negde pogrešio... Inače to što su očitali zbog čega se pali airbag, ako misliš da ti se više ne pali zapamti ŠTA je to u suvozačevom sedištu problematično i ako ti se isplati - reši problem, pa onda izbriši grešku i lampica se više neće paliti. Može biti mnogo toga u pitanju, od lošeg senzora preko pokidane instalacije pa do elektronike, ali najverovatnije je problem u konektoru senzora u sedištu ili u senzoru zatezača suvozačevog pojasa. Ni jedno ni drugo nije toliko skupa popravka a može da se ispostavi kao preskupa greška ako ti ne daj Bože zatreba airbag za suvozača, jer dok je lampica upaljena taj airbag se neće aktivirati u slučaju potrebe.

Link to post
Share on other sites

Jasno mi je to sto se tice airbaga da ako gori lampica da nije u funkciji. Da li da skinem sediste i vidim da li je neki problem u instalaciji? Probali smo preko dijagnostike da resetujemo servisni interval ali bez uspeha. Potrebna mi je pomoc oko togo. A sa pinovima sam sve ok odradio, jer to radim unazad na svim bmwejcima koje sam posedovao..jedino ovaj individualaca zeza ;)

Link to post
Share on other sites

Ispod sedišta, ako se sagneš odozdo se vidi i senzor i konektor i ožičenje... Ovako to izgleda:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...fg=65&hl=19

A senzor za zatezač pojasa se nalazi u kopči za vezivanje sigurnosnog pojasa, i izgleda ovako:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...;fg=10&hl=1

Pozz

Link to post
Share on other sites

Nevidim koje je godiste bmw.......Za godista do 2000-to pinovi 7 i 19.Znaci kljuc u poziciju 0 onda spojiti ova dva pina:

-za reset uljnog servisa drzati spojene zice 3 sekunde

-za reset inspekcije drzati spojene zice 12 sekundi

Tajming je od krucijalne vaznosti kao i to da ne pomesas pinove!

Ako je auto 2001 i kasnije to mozes i preko odometra to jest preko komandi na instrumental tabli.....Nije potrebno spajati nikakve pinove.

-Kljuc u poziciju 0

-Pritisnuti i drzati pritisnuto dugme za ponistavanje dnevne kilometraze i kljuc staviti u poziciju 1

-Drzati dugme pritisnuto oko 5 sec dok se na displeju ne pojavi Oil Service" ili "Inspection" sa "Reset" ili"Re"

-Pritisnuti dugme ponovo i drzati pritisnuto oko 5 secundi dok "Reset" ili"Re" ne pocnu da blinkaju

-Kad pocne da blinka pritisni jos jednom kratko dugme da resetujes vrednosti......

-Posle uspesnog reseta displej ce pokazati nove vrednosti i pisace END SIA oko 2 secunde........

Link to post
Share on other sites