U saobracajnoj 1987 a u stvari auto 1983


Recommended Posts

Drug ima e30 i pise mu u saobracajnoj 1987 ali vidim ja da instalacija mu stariji tip uzmem ja njegov broj sasije i proverim u BMWFANS kad ono izbaci 1983 godina proizvodnje :) Isto tako je bilo sa jedan moj e21 u saobracajnoj pise 1980 a u stvari auto 1978... Sta sve ljudi rade da bi podmladili auto po meni ne vozis ti godiste vec auto :o Misim da je to podmladjivalje radjeno pri carinenju auta :hi:

Link to post
Share on other sites

ko zna, zna koje je god. koji auto... ko ne zna... moze da mu se podvali da je mladji par godina... sve je stvar od coveka do coveka kako ce da postupi.

Link to post
Share on other sites

Prvi BMW koji sam kupio 1998 godine bio je 320i e30,u saobracajnoj je pisalo 1987 a na motoru je bila godina 83.to sam primetio posle par meseci,u nemackoj saobracajnoj koju sam imao,godiste je prepravljano,e da vam ne sirim dalju pricu da kazem ukratko da me je za sve to boooleooo k..ac,auto mi je bio extra i kod mene je bio do 2002.

Link to post
Share on other sites

pa moze biti godinu do dvije razlike od proizvodnje do prve registracije.....ali ovo je mnoigo cini mi se....

Link to post
Share on other sites
pa moze biti godinu do dvije razlike od proizvodnje do prve registracije.....ali ovo je mnoigo cini mi se....

Moj E30 je 87' takodje,i u sabracajnoj ista godina,a kupljen 1989 u Auto Unionu(SFRJ) te godine i registrovan prvi put,sto je stajao 2 godine,ne znam????

Link to post
Share on other sites
Pola auta na forumu je muvano i nelegalno, al retko ko najebe zbog toga. Samo, verovatno mnogo boli kad udjes u tih 2% koji imaju posla s policijom.......

tih 2% uvek ostaju bez auta posto je uglavnom po sredi krivicno delo falsifikata a ako su i direktno umesani u tu radnju a ne samo kao savestan kupac onda ih sleduje i krivicna prijava.

Link to post
Share on other sites

Meni je pribacilo godište iz 1981. na 1982. godinu zato šta je bio 12. misec proizvodnje...Uglavnom sve štima, nema nikakvih kemija, to je posa... :good:

Ali 4 godine je već sumnjivo.Ako nije carinjenje to tako unilo u papire onda je vjerojatno ona stvar na koju se naježim kad je čujem (Počinje sa P... i nije Pizda)... :)

Uostalom boli ga neka stvar, papiri su kakvi jesu i šta sad, par godina tamo amo...Neka bude sritan da ne piše da je Opel :acute: ;) :D :lol2: :lol2:

Link to post
Share on other sites
.Neka bude sritan da ne piše da je Opel :acute: ;) :D :lol2: :lol2:

hahahahaha to si u pravu brate kod nas je sve moguce :)

Link to post
Share on other sites

Ma ako je majstor, on ce da ga napravi, da ne mozes da provalis koje je godiste. Pricao mi je drugar kako je on menjao brojeve karoserija: sa slupanog isece broj (kako mi je objasnjavao na stubovima i ne znam jos gde), zavari na zdravog stranca i nema sanse da se otkrije...

Kod mene se poklapa sve, ali ono sto me je kopkalo je sto sam ispod izolacije od zadnje klupe nasao papir sa totalno drugim brojem karoserije. A i skontao sam da je u jednom trenutku auto cukan, zato sam nasao tragove slivanja boje na desnom krilu (a i boja je losijeg kvaliteta od ostatka kola), a u supljini prednjeg veznog lima nasao polomljeni deo "bubrega"! Pitaj boga sta je jos sve radjeno i sta je sve preziveo, a i ne zelim da znam :)

Link to post
Share on other sites

Ne u MUP, u AMSS, tamo skeniraju i traze varove, u MUP-u samo vestace broj :)

Btw. nije to taj majstor izmislio, ali jbt iseces pola auta...

Link to post
Share on other sites

Mislim da ima neka stavka u zakonu na kojoj udaljenosti od broja sasije ne sme da postoji var. Sve preko toga se tolerise... :)

Link to post
Share on other sites
20cm od broja mozes da radis sta hoces.

Ja radio na 5cm, tacno ispod kedera soferke, bilo trulo. I sta sad, mogu da mi oduzmu auto..?

Link to post
Share on other sites

@ 325ixA

E, to, 20cm, to mi je i ortak rekao.

@eone

Ma bilo ih uvo za 20 i kusur godina star auto;) Mislim da ce pre da ganjaju nova kola...

Link to post
Share on other sites

30cm i to samo na jednu stranu od broja.

@eone

Da bi sve bilo regularno, trebao si pre toga otici u MUP kod vestaka... Teorijski mogu da ti oduzmu auto, u praksi - mirno spavaj...

Link to post
Share on other sites