Aktivacija dnevnih svetala[Day time running light]


Recommended Posts

  • 9 months later...

dnevna svetla na e46 rade tako što kada se upali auto na sijalicama od dugog svetla dolazi 7v

ne smeta u saobraćaju, sijalice se manje troše a auto je uočljiviji sa daljine

u trenutku ablenda dobijaju 12v

kada se upale oborena dnevna se isključuju automatski

takođe, dok su upaljena oborena a auto stoji i digne se ručna, ugase se oborena a upale se dnevna

a ovo što ljudi aktiviraju da se prekidač za svetla uvek drži na položaju za oborena pa se svetla i pozicije uvek ugase kada se ugasi i auto

to je samo automatsko paljenje svetala...

LED-Daytime-Running-Light-32.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

dnevna svetla na e46 rade tako što kada se upali auto na sijalicama od dugog svetla dolazi 7v

ne smeta u saobraćaju, sijalice se manje troše a auto je uočljiviji sa daljine

u trenutku ablenda dobijaju 12v

kada se upale oborena dnevna se isključuju automatski

takođe, dok su upaljena oborena a auto stoji i digne se ručna, ugase se oborena a upale se dnevna

a ovo što ljudi aktiviraju da se prekidač za svetla uvek drži na položaju za oborena pa se svetla i pozicije uvek ugase kada se ugasi i auto

to je samo automatsko paljenje svetala...

LED-Daytime-Running-Light-32.jpg

Bio sam kod Bate da mi ukljuci ali me izgleda nije razumeo samo mi je ukljucio automatsko paljenje svetala jesi siguran da moze?

Link to post
Share on other sites

koliko sam te shvatio DRL se ukljucuje preko dijagnostike? Neznam kako me nije razumeo pokusacu ponovo da mu objasnim,meni ovo izleda super

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

i mene interesuje dal moze ovako da se kodiraju svetla kod nas,nedavno sam bas gledao kod burazera u kanadi i isto su mu day light na dugim svetlima al sam ja kod njega izmerio napon od 2.33v

Link to post
Share on other sites

pa ako mu napises mail mozda i saznas gde senalazi ;)

Ne treba mi dnevno svetlo :prankster2: To sam napisao ako nekog drugog zanima.

isto su mu day light na dugim svetlima al sam ja kod njega izmerio napon od 2.33v
Da bi se smanjila struja kroz sijlicu, verovatno, koristi tzv. PWM regulator. Tu je napon stalno 12V ali se secka i zato si izmerio tako mali napon, koji u stvari nema veze sa zivotom. poz
Link to post
Share on other sites