Potrebna pomoc,saveti


Recommended Posts

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

brate sta pricas ti bre, kako moze 16v da izgleda isto kao 8v... :ph34r: ima slicnu usisnu granu ali ostatak nema veze. M42 i M44 izgledaju isto tj razlikuju se u par detalja a M43 je M43 ne bitno dal je 316 ili 318 i radi se u tri varijante tj 1.6, 1.8 i 1.9 !

Link to post
Share on other sites

Editovao si pre nego sto sam napisao :ph34r:

Nisu skroz isti, ali je usisna ista i lice vise oni medjusobno nego 318i M40 i 316i M43. 318i M43 je isao od 1993, proverio sam, oni jesu isti, ja sam pobrkao sa M40

Link to post
Share on other sites

E ovako da se i ja malo umesam.

Druze okani se tih trotineta sa 4 cil,i uzmi pravu stvar,samo je sestak pravi BMW...

Imao sam 316 i nikad vise 4 komada,a 318 ti je malo dopingovana verzija 316,tako daq ti je moj savet samo 320 nista jace,sasvim solidan motor,nista jako i skupo za odrzavanje kao sto pricaju,jer osim redovnog odrzavanja nemas kvarove ,ovo se odnosi na motore do 1994g....

Samo bez Vanosa,znaci obican sestak,cistih 149,9hp. I bices i vise nego zadovoljan,a o potrosnji nemoj da brines kad kupujes BMW-a,jer nemozes da se j...s a da ti ne udje... Jer redovan servis koji fabrika preporucuje na 10000-15000km,kod nas na oko 8000km,ti nije zamena svih gluposti koje se ovde pisu,nego klasika ulje filter ulja,filter goriva,filter vazduha,i klime ako je imas... Znaci ta cifra varira od prodavnice do prodavnice i moze da bude od 100-130e ,a za zamenu mozes sve sam ako si vican,osim filtera goriva,za njega ti treba kanal i mnogo muke,ja to zamenim za 400din u Lav Autu... Tako da moj izbor samo 320i,obican bez vanosa sa gusanim blokom,jer su ovi sa nikasilom da ne kazem sta... Dodji do mene dacu ti moju zver pa mi reci da li bi vozi o4 cil... Toliko .

Link to post
Share on other sites
E ovako da se i ja malo umesam.

Druze okani se tih trotineta sa 4 cil,i uzmi pravu stvar,samo je sestak pravi BMW...

Imao sam 316 i nikad vise 4 komada,a 318 ti je malo dopingovana verzija 316,tako daq ti je moj savet samo 320 nista jace,sasvim solidan motor,nista jako i skupo za odrzavanje kao sto pricaju,jer osim redovnog odrzavanja nemas kvarove ,ovo se odnosi na motore do 1994g....

Samo bez Vanosa,znaci obican sestak,cistih 149,9hp. I bices i vise nego zadovoljan,a o potrosnji nemoj da brines kad kupujes BMW-a,jer nemozes da se j...s a da ti ne udje... Jer redovan servis koji fabrika preporucuje na 10000-15000km,kod nas na oko 8000km,ti nije zamena svih gluposti koje se ovde pisu,nego klasika ulje filter ulja,filter goriva,filter vazduha,i klime ako je imas... Znaci ta cifra varira od prodavnice do prodavnice i moze da bude od 100-130e ,a za zamenu mozes sve sam ako si vican,osim filtera goriva,za njega ti treba kanal i mnogo muke,ja to zamenim za 400din u Lav Autu... Tako da moj izbor samo 320i,obican bez vanosa sa gusanim blokom,jer su ovi sa nikasilom da ne kazem sta... Dodji do mene dacu ti moju zver pa mi reci da li bi vozi o4 cil... Toliko .

E pa s obzirom da smo komsije(ja sam u Filmskom gradu,kod Legije),mislim da bi to bilo najbolje. Provozas me lepo,pa verujem da cu se zaraziti kolima odmah. Ajde ako moze sledeci vikend,cim mi prodje ovaj sad poslednji ispit 5-og? :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Link to post
Share on other sites
E pa s obzirom da smo komsije(ja sam u Filmskom gradu,kod Legije),mislim da bi to bilo najbolje. Provozas me lepo,pa verujem da cu se zaraziti kolima odmah. Ajde ako moze sledeci vikend,cim mi prodje ovaj sad poslednji ispit 5-og? :ph34r: :ph34r: :ph34r:

Komso nikakv problem za tebe moze, krug po kosutnjaku, tu sam drao kulove kad sam hteo...

Vazi samo mi se javi na 064 1547537 kad budes hteo,da i ja uskladim..

Taman treba da mu zamenim amortzere kod kuma ovaj vikend,pa da ih teestiramo po krivinama...

Link to post
Share on other sites

Samo gledaj 320 I. Veruj mi 316 i 318 je slabo. 318 IS je neki prelaz, ali V6 je V6. Sada kako hoces ti kupujes, a mi samo savetujemo.

Link to post
Share on other sites

Jeste slabo, ali ako nadje neki dobar sta onda? Da ga propusti? Posebno sto ima mnogo vise nasminkanih krseva nego auta u dobrom stanju.

Uostalom, covek vozio korsu, posle nje i najslabiji bmw je prejak:)

Link to post
Share on other sites

@FloydM3 Dogovoreno,zabelezio sam broj,pa se cujemo. Hehe,jedva cekam. :ph34r: :ph34r: :ph34r:

A inace,prilicno vazno mi je da imam izdrzljiv motor i slcino. Sve u svemu,javljam utiske posle probne voznje... :D

A inace kad budem gledao izbacivacu vam neke za koje se odlucim pa da mi vi kazete misljenje. :lol2:

Link to post
Share on other sites

Ja imam 318is limuzinu 94god,odlican motor nece te prodati kad treba da te izvuce u nekom preticanju,potrosnja korektna 8 do 10 lit,registracija korektna,presao sam 250000km i dalje je u dobrom stanju ima delova i majstora itd.Topla preporuka.

Link to post
Share on other sites
Ja imam 318is limuzinu 94god,odlican motor nece te prodati kad treba da te izvuce u nekom preticanju,potrosnja korektna 8 do 10 lit,registracija korektna,presao sam 250000km i dalje je u dobrom stanju ima delova i majstora itd.Topla preporuka.

Razmisljao sam i o tom motoru,i cini mi se kao dobra kupovina. Neko je i rekao "skoro pa snaga 6 cilindara,a ekonomicnost 4 cilindra". :pleasantry:

Link to post
Share on other sites
Samo gledaj 320 I. Veruj mi 316 i 318 je slabo. 318 IS je neki prelaz, ali V6 je V6.

:rolleyes:

Za 318is sam to izjavio ja, jer jeste tako. :pleasantry:

Skoro 150 KS kao i 320i, doduše primetno manje obrtnog momenta tako da u srednjem spektru rada motora razlika je ogromna i 318is mora stalno da se šalta naniže da bi održao korak sa 320i, dok može da ga održi. :preved:

Opet kažem, odličan kompromis, samo što ih ima jako malo, tako da je ionako težak posao pronalaska primerka u dobrom stanju još teži činjenicom da je E36-ica sa tim motorom jako malo...

Link to post
Share on other sites

Tu si u prvu 100%. 318Is u E36 je prava retkost. Jeftiniji je za odrzavanje, ali sestak je sestak.

Link to post
Share on other sites
Tu si u prvu 100%. 318Is u E36 je prava retkost. Jeftiniji je za odrzavanje, ali sestak je sestak.

Za limuzine je veoma redak,ali mi se cini da ih ima bas dosta u cuope-ima. Mislim da sam ih video 10-ak u poslednje vreme,a bilo ih je i u jako lepom stanju. :pleasantry:

Link to post
Share on other sites
Za limuzine je veoma redak,ali mi se cini da ih ima bas dosta u cuope-ima. Mislim da sam ih video 10-ak u poslednje vreme,a bilo ih je i u jako lepom stanju. :)
Jeste vrlo je redak u limuzini,svi mi se cude kad im kazem koji motor imam
Link to post
Share on other sites

Samo 6 cil. komso zovi posle vikenda jer sam u sapcu,pa se javi dolazi lepo vreme,valjda cu zameniti amortizere pa da ga djiras kako valja.... Pa da ostavis utiske nekim ljudima ovde...xaxax Pozzz

Link to post
Share on other sites
Samo 6 cil. komso zovi posle vikenda jer sam u sapcu,pa se javi dolazi lepo vreme,valjda cu zameniti amortizere pa da ga djiras kako valja.... Pa da ostavis utiske nekim ljudima ovde...xaxax Pozzz

Vazi,vazi,cucemo se oko utorka tamo. :)

Link to post
Share on other sites

Hehehe,auto kupujem u septembru tek,posle leta. :)

Inace,cuo sam se sa covekom,ponudio mi je pre nekih nedelju dana. Steta sto sad nemam para,tako da do septembra nista. :o

Link to post
Share on other sites