Recommended Posts

Ni sam ne znam da objasnim kako, stao na NIS-u, obicno sipam na OMV-u, uzeo lepo crveni pistolj i krenuo da tocim, posle 23 lit. shvatim da sipam pogresan benzin, konsultujem sa sa pumpadizijom, kaze samo nastavi sa bezolovnim, nasatavim i nalijem jos 35 bezolovnog.

Mislim da na OMVu idu dizel pistolji pa zeleni a zatim crveni, na NIS-u je crveni pa zeleni, mozda i nije uglavnom zajebao sam se.

U pitanju je e60, 523.

Da li mogu da ocekujem neku stetu ?

Pozdrav.

Link to post
Share on other sites
Ni sam ne znam da objasnim kako, stao na NIS-u, obicno sipam na OMV-u, uzeo lepo crveni pistolj i krenuo da tocim, posle 23 lit. shvatim da sipam pogresan benzin, konsultujem sa sa pumpadizijom, kaze samo nastavi sa bezolovnim, nasatavim i nalijem jos 35 bezolovnog.

Mislim da na OMVu idu dizel pistolji pa zeleni a zatim crveni, na NIS-u je crveni pa zeleni, mozda i nije uglavnom zajebao sam se.

U pitanju je e60, 523.

Da li mogu da ocekujem neku stetu ?

Pozdrav.

Teraj to i uzivaj. Nista mu nece biti od malo mesavine sa "obicnim" benzinom. Da znas sta sipas kao bezolovni, nikad ne bi ni pitao ovako nesto :prankster2:

Link to post
Share on other sites
Teraj to i uzivaj. Nista mu nece biti od malo mesavine sa "obicnim" benzinom. Da znas sta sipas kao bezolovni, nikad ne bi ni pitao ovako nesto :dance3:

:prankster2:

Link to post
Share on other sites
kaze samo nastavi sa bezolovnim

;)

Izvini, ne bih da ti "stajem na žulj", ali da ti je rekao da nastaviš sa eurodieselom, da li bi ga poslušao?

Jeste da nije on kriv, ali takvi paušalni saveti i takvi "stručnjaci" su sjebali mnoge automobile, i kad čujem ovakve šabanske savete padne mi mrak na oči... Trebalo je da odguraš auto sa strane, možda pozoveš nekog majstora da se konsultuješ, dobro razmisliš šta dalje pa tek onda da to i radiš, a ne da slušaš tog "stručnjaka".

Pre svega za neke "rezultate" ovakvog poteza treba sačekati neko vreme pa tek onda suditi. Tačno je da i "bezolovni" koji sipamo ima olova više od normalnog standarda, kao što ima i višak sumpora, fosfora, vode, ali zato ima manjak oktana :ph34r: Ali ovo su ipak minorne razlike, koncentracije praktično zanemarljive u praksi, iako daleko od toga da na duži rok ne ostavljaju negativne posledice. Olovni benzin, sa druge strane, ima olova u koncentracijama koje su stotinama puta veće, a plus što nema u sebi dodatke koje inače ima bezolovni benzin kao što su hidrokarbonati, benzeni, etanol itd tako da olovni benzin u ovakvim slučajevima ima dvostruko negativno dejstvo - prvi je da kontaminira elemente koji nisu predvidjeni da rade sa olovnim benzinom i na koje on deluje vrlo agresivno, a drugi je taj da zbog nedostataka pomenutih aditiva koje bezolovni benzin ima, otežava rad motoru jer ti aditivi se dodaju radi povećanja oktanske vrednosti, stabilizacije sagorevanja, snižavanja tendencije benzina ka autodetonacijama itd Tačno je da olovo u olovnom benzinu ima sličnu "funkciju" (zato su jednim delom kod bezolovnog zapravo i dodati ovi aditivi, da bi se kompenzovao nedostatak olova koji kontroliše sagorevanja i sprečava detonacije), ali sa druge strane motori koji su napravljeni da rade sa bezolovnim benzinom su predvidjeni da rade sa tim aditivima, i ako njih nema onda motori trpe i rade van optimalnih režima. Medjutim ode priča široko...

Ono što hoću da kažem je da ja ne bih bio unapred toliko optimističan. Sada je teško nešta proceniti, jer je katalizator dobro (radno) zagrejan. Treba mu dozvoliti da se dobro ohladi i da nekoliko puta ponovo dostigne punu radnu temepraturu i opet se ohladi, jer u tom procesu partikli olova probijaju i kontaminiraju plemenite metale u "saćama" katalizatora, koji je ovakvim potezom ponajviše doveden u opasnost. Tek nakon nekog vremena posledice, ako ih ima, će biti evidentne. Zapravo, posledica ima i u to mogu da se kladim, samo je pitanje da li će se problemi manifestovati sutra ili prekosutra, ili za godinu ili dve dana. Ono što je sigurno a to je da je olovo naškodilo katalizatoru, i u to nema nikakve sumnje. U najmanju ruku, životni vek katalizatora je skraćen za par desetina hiljada kilometara, a može i više, ako se istroši svih 70-ak litara "olovnog koktela" iz rezervoara.

Ja mislim da je trebalo je da istočiš olovni iz rezervoara, na ovaj ili onaj način. To bih barem ja uradio. Sreća u nesreći je da si olovni "razblažio" posle bezolovnim, ali onog momenta kad si okrenuo ključ i poterao benzin kroz pumpu i dizne, a izduvne gasove kroz motor i katalizator, plašim se da je šteta već uradjena, pitanje je samo kolika je. Na tvom mestu iskreno bih i sad ispraznio rezervoar, ne moraš da bacaš benzin, prodaj ga nekom taksisti :prankster2: Ne znam koliko si vozio na tom "koktelu", ali što manje to bolje. Zato ni sad nije kasno, jer potencijalna šteta može da bude mnogo veća od cene rezervoara goriva. Prve na udaru su dizne i creva za gorivo, posle toga katalizator koji možeš da sjebeš i sa 5 litara olovnog benzina, lambda sonde... Sve su to vrlo skupi delovi i zato ja ne bih iskušavao sreću da nastavim da vozim sa takvim koktelom u rezervoaru. Ne kažem da nešta loše MORA da se desi, ali ako i kad ti jednom upali lampicu na tabli biće već kasno za preventivu...

A ako ipak odlučiš da nastaviš da voziš sa tim gorivom u rezervoaru, moj ti je savet da čim potrošiš 5 litara opet staneš na pumpu i dospeš (ali bezolovni :dance3:) benzin do vrha, i tako sledećih 10-ak puta, kako bi konstantno razblaživao koncentraciju olova u rezervoaru. Srećno i nadam se da će se ispostaviti da je "koktel" ipak bio dovoljno razblažen...

Link to post
Share on other sites
:prankster2:

Izvini, ne bih da ti "stajem na žulj", ali da ti je rekao da nastaviš sa eurodieselom, da li bi ga poslušao?

Hvala na detaljnom odgovoru.

Posto sam sipao tih 20 olovnog i video da sam pogresio, odmah sam pozvao 2 bmw servisa koje sam imao u telefonu, odgovori su bili slicni, nali bezolovni do kraja, u principu nista ne bi trebalo da se desi ail probaj da ga ne gazis, jos kada se pumpadzija nadovezao sa svojim komentarom... jbg verovatno sam napravio gresku sto ga nisam odgurao i nekako organizovao praznjenje rezervoara, od tada sam presao rastojanje od pumpe zmaj do lakat krivine na putu za NS pa nazad do Genexa na nbg, ne znam koliko ima km, mozda 10ak.

Videcu da odslepam auto u servis da isprazne rezervoar.

Link to post
Share on other sites

Vozi malo taj auto lagano da potrosis nesto koktela u rezervoaru 1/4 naprimer, pa opet sipaj bezolovni do kraja, pa opet kad dodjes na pola rezervoara sipaj opet pun bezolovnog, tada neces imati skoro nista od koktela. Nece katalizatoru biti nista. Mala je to kolicina. Da si sipao pun obicnog i tako vozio, onda i da pricamo, ti si to razblazio i to ohoho nece mu nista biti. Umesto da ti katalizator traje 150 000 trajace ti 140 000 e jbg.

Nego bre kako si ti uspeo da gurnes crveni pistolj u otvor rezervoara?!? Koliko znam on je siri nego otvor, tako da moze samo zeleni pistolj, tj za bezolovni.

Link to post
Share on other sites
Vozi malo taj auto lagano da potrosis nesto koktela u rezervoaru 1/4 naprimer, pa opet sipaj bezolovni do kraja, pa opet kad dodjes na pola rezervoara sipaj opet pun bezolovnog, tada neces imati skoro nista od koktela. Nece katalizatoru biti nista. Mala je to kolicina. Da si sipao pun obicnog i tako vozio, onda i da pricamo, ti si to razblazio i to ohoho nece mu nista biti. Umesto da ti katalizator traje 150 000 trajace ti 140 000 e jbg.

Nego bre kako si ti uspeo da gurnes crveni pistolj u otvor rezervoara?!? Koliko znam on je siri nego otvor, tako da moze samo zeleni pistolj, tj za bezolovni.

Bez problema, mislim je dizel jedino siri od benzinskog, ova dva BM i BMB mislim da su ista u promeru, jbg i ja sam ze zaprepastio kada sam video sta sipam.

Link to post
Share on other sites

Ti si sipao 23l. olovnog goriva i ma koliko ga razblazivao tih 23l. ce prici kroz motor i katalizator koji ce pokipiti svo olovo iz istog, ma koliko ga razblazivao. Izvadi to gorivo iz auta i prodaj ga nekome ko vozi jugo ili sta vec.

Jeste da si ga razblazio ali to nece nista umanjiti stetu tog goriva samo ce katalizator to mali duze da sakuplja tj dok ga sve ne potrosis.

Link to post
Share on other sites

Kakvo god da je gorivo moze da se pozdravi sa katalizatorom, mada ima sad hemijsko ciscenje istog za 3000 din....

Link to post
Share on other sites

cak i da sipas pun rezervoar nece se nista dramaticno desiti. olovni benzin smanjuje efikasnost katalizatora ali to ne znaci da sve u dodiru sa njim puca kao ledenica. kontinuiranom upotrebom olovnog benzina imao bi posledica. oputseno samo, uzivaj u voznji i ubuduce pazi sta sipas :ph34r:

Link to post
Share on other sites

...bem ti pumpe i dan danas kad sipam gorivo, dal u moj auto ili u firmin, po pet puta puta gledam dal sam uzeo pravi pistolj, ne verujem sam sebi.......

Link to post
Share on other sites

mislim da nije tolika kolicina goriva da bi napravila nznam sada kakvu stetu,ali u svakom slucaju ako ne znas sta ces sa tim gorivom evo ja cu da ga zbrinem kod sebe :ph34r: :ph34r:

Link to post
Share on other sites

ako te toliko brine izvuci togorivo i daj nekom u pola cijene ili kako se dogovrite neka naspe u kockicu i gotovo......sta sad....ako uspijes crijevo sa povrata goriva sa magistrale dovuc u kantu pored auta na leru ces za 5 min prebaciti gorivo dok auto radi....i rijesen poroblem.....ja sam tako 100 puta izbacivao gorivo.....

Link to post
Share on other sites

Jutro posle pogresnog sipanja sam otisao na odmor u grcku, nisam praznio rezervoar vec po savetu dodavao malo po malo. Za sada sve ok, nisam primetio neke nus pojave.

Hvala na savetima i pozdrav.

Link to post
Share on other sites