Recommended Posts

Da li je iko remontovao servo letvu za e30.. moja propisala, porucio sam drugu polovnu ali majstor je rasklopio i kaze da je odlicna i da bi bilo pozeljno da se nadju delovi za nju da se izremontuje..neki semerinzi, caure itd.. da li ko zna gde moze taj set delova da se kupi...

Link to post
Share on other sites

Neee... ta ispravna stize tek prekosutra a moju propisalu sam rasklopio.... bolje da je izremontujem ako vec moze nego da je bacim...

Link to post
Share on other sites

Kod 324d imas servo letvu do 11/86 i od 11/86 i nisu im isti delovi.Postoji i za jednu i drugu verziju set dihtunga i semeringa.To ti dodje u jednoj maloj crnoj kesici i nije bas jeftino.,verzija do 11/86 se radi samo u BMW dok noviji model imas i u drugim proizvodjacima.

Link to post
Share on other sites

Ne da je mnogo, nego preskupo...

Sutra ocekujem drugu letvu, pa cemo da vidimo, a zeznuh se sto sam je porucio, imam za dzabe od e36, a kazu majstori da i ona pase...

Vasa misljenja za e 36 letvu na e30...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

Da li neko zna moze li da se zameni caura i semering na e36 bez skidnnja letve....znaci da se otkaci sferni zglob sa krajem spone i da se to zameni na licu mesta??? <_<

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Cao Gagy80.

Ako si resio ovaj problem dobro je a ako nisi evo da ti kazem moje iskustvo. Moras da skines letvu. Sto i nije uopste tesko. Skidanje letve se sastoji u tome da otkacis jednu cev (kljuc 19) i crevo koje dolazi iz suda za ulje.Ja sam crevo otkacio gore kod suda. Imas dva srafa 15 koja drze letvu. Normalno raskacis sferne zglobove i to je to. Vuces letvu ka napred i sama se rastavi od glave upravljaca. Sve to traje 10 min ako imas dizalicu da ti je sve to lako dostupno ili kanal.

Sve ovo ti pricam jer za remont ti treba jedno 4 semeringa, tri caure, gomila gumica i nekih tankih plastikica. Postoje dva seta koja mogu da se kupe u Delti (naruci se i stignu za par dana).

Jedan set je 6300din a drugi 1100din. Oba seta su neophodna ako imas nameru da remontujes celu letvu kako treba i da ne razmisljas vise o tome jer u protivnom mozes vrlo brzo je skidati ponovo.

Ima da se kupe kompletne polovne letve za 70e ali i takve letve su stare po 13-17 godina i pitanje u kakvom su stanju i kada ce i one poceti da lupkaju i cure.

Ako nekome treba jos neki detalj neka pita.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Imam ja pitanje:Treba da remontujem letvu volana na e30(bez serva),imam luft na levoj strani na spoju spone i letve,a na desnoj strani na letvi(kaze majstor da je to neka caura.Da li da uzmem obe caure i obe sipke(spone),ili samo to sto mi je rekao?Hvala unapred....

Link to post
Share on other sites