Carina i porez


Recommended Posts

Pozz drustvo, jel zna neko kako se racuna carina i porez na auta uvezena iz inostranstva? Koliko bi recimo iznosila ta cifra za ovaj automobil?

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1

Koga mrzi da gleda, u pitanju je BMW 3, 06/2002, 85 kW (116 PS), presao 271.000 km i skroz ocuvan. Cena u Nemackoj mu je 4.999e. Koliko bi me ukupno izaslo da ga dovezem u Srbiju i platim carinu i porez (ne racunam registraciju, nego samo prenos). Aj molim nekoga ako zna da podeli to ovde sa nama, Ili bar filozofiju oko toga sta i kolko kosta, u zavisnosti od cega...

Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Zavisi od kataloske vrednosti vozila, za odredjenu zemlju iz koje se dovozi...

Da ne komplikujemo - carina, porez i troskovi spedicije za taj auto su ti oko 1800 EUR... I oko 500-600 EUR je dovozenje...

Link to post
Share on other sites

Za katalog odes do bilo koje spediterske firme.

P.S. Nije ti ovo neki izbor zbog 271000 km. To nije nimalo beznacajna kilometraza.

Link to post
Share on other sites

Pa dobro, neka vidi pa neka javi na koliko je prosao :D

Nisam mislio u bas u EUR-o, ali gotovo sam siguran da sa svim troskovima (sem prevoza i registracije) ne moze da prodje ispod 1600 EUR...

Link to post
Share on other sites
U oktobru prosle godine ja sam za svoj auto platio sve dadzbine 1900 EUR, 318d, 2002...

Mislis li da taj auto ove godine po katalogu vredi duplo manje? Ne bih rekao...

A kolko si platio auto? :D

Link to post
Share on other sites

Nema ubedjivanja, ja sam samo rekao moje iskustvo... I moj nije carinjen na full iznos nego je pravljena druga faktura na koliko je najnize mogla da prodje... Ja lepo rekoh neka se decko raspita i nek javi ovde koliko su mu rekli... Nema ljutnje :rolleyes:

Link to post
Share on other sites

CARINA JE 7,5 POSTO NA VOZILA IZ EVROPSKE UNIJE sa euro 3 motorom,znaci plus pdv 18 %

vrednost vozila 5000e

carina 7,5%-350e

porez na dodatu vrednost(pdv) 18%-900e

registracija za vozilo tablice takse i ostalo 260e

spedicija punktovi hehe-100-150e

ukupno 1660eura.

Link to post
Share on other sites

jbg,ja se sad mesam bzv,ali koliko znam okvirna cifra se uvek dobije kad se od kataloske vrednosti zaracuna 33% i to je odprilike to...E sad jos jedno sto ja znam da je italijanski katalog dosta jeftiniji od nemackog,pa sad zavisi po kom ti budu racunali...

Link to post
Share on other sites