Recommended Posts

Ma nemaju snage ali uopste,kad dam kontakt ne pale se ni kontrolne lampice,totalno su ispraznjeni,mrtvi,skidao sam i kleme preko noci medjutim nista opet isto!pale na kablove odma!

Link to post
Share on other sites

Nebitno koje ti je marke akumulator, ali on ti je prazan.

Ako palis na kablove onda tu nema mnogo filozofije. Kada upalis i vozis alternator ti ne dopunjava aku i on kasnije nama snage da pokrene motor.

Imas 2 opcije.

Neispravan alternator ili aku, otisla celija, pukao itd, pa ne drzi.

Link to post
Share on other sites

Nidzo,ti akumulatori marke Bosch nisu ni prosli blizu Bosch fabrike.Garancija im je obicno 2 godine,kad to vreme prodje kao da se aktivira "mehanizam za samounistenje".Ako ti je u garanciji,nosi ga na reklamaciju.Probaj da ga napunis kucnim punjacem,jer ako ti je akumulator skroz prazan pa upalis na kablove treba puno vremena da se napuni voznjom.

Link to post
Share on other sites

Hvala probacu i alternatore da odradim!Ali oba da imaju isti problem neverovatno!

Mozda su istrosene cetkice pa ti zato ne puni acu.. meni se to desilo.. skini regler pa proveri

Da regler obavezno, on ti i pegla struju, a cetkice da ne verujes koliko su jeftine a toliki problem prave.

Da ne ponavljam, sve ovo sto smo ti rekli i obavezno proveri i aku.

Link to post
Share on other sites

zasto jednostavno ne ostavis da prenoce pa ujutru odnesi kod elektricara da izmeri da li su UOPSTE puni ili prazni?????

ako su puni , onda nije do njih

ako su prazni ....onda je problem resen

Link to post
Share on other sites

Eto vidis, toga se nisam setio a imao sam i ja problema i promenjeni mi osiguraci, par njih ali kod mene je sem njih bilo i ovo drugo. Jbg, zaboravio sam da ti kazem za njih jer su oni nebitni zbog cene. Evo kod mene u autu 2 kutije osiguraca za svaki slucaj, jer kada sam trazio u prodavnici, ovaj trazio, trazio, ja pitam, koliko ti cela kutija, kad ono 50 dindzi. Jbt se brukam za jedan od 10 din. I tako kupim 2 kutije . Cini mi se da ima 6 kom. u pakovanju, mrzi me da gledam sad u autu. U svakom slucaju, zasto ne imati kod sebe za ne daj boze.

Link to post
Share on other sites

uvjek treba sa sobom imati osnovni alat i par stvarcica za brzi servis ( gumistucnu,osigurace,crijevo za zrak ili gorivo) i takove sitnice znaju nekad biti korisne

Link to post
Share on other sites

uvjek treba sa sobom imati osnovni alat i par stvarcica za brzi servis ( gumistucnu,osigurace,crijevo za zrak ili gorivo) i takove sitnice znaju nekad biti korisne

hehe i obavezno sa sobom nositi jedan kondom...bez njega nevredi ici nigde ... :prankster2:

Link to post
Share on other sites

prijatelju kondomi su sastavni dio prve pomoći tj. TO JE OSNOVNA OPREMA U AUTU :prankster2:

treba momcima kazne pisati ako to nemaju sta ti znas sa ce te zadesiti po noci :()

visi su problemi kad njig nemas nego rezervne sijalice

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...