Recommended Posts

Danas sam rasturio centralnu konzolu skinuo sediste podigao tepih da provucem cicnceve do radia i imao sam sta i da vidim, na podu je i dajle zalepljena fabricka izolacija pa sam malo proceprkao i video da je patos kao iz fabrike i ne mogu da verujem, tek kad sam sve vratio na mesto sam se setio da sam trebao da slikam i da se pohvalim ali jbg. nema slika... Probacu sutra da skinem tablu i procistim te kontakte, nisam znao da nema sajle :dance3: na mom kadett-u ima sajla pa sam mislio da je i ovde tako, ali sad kad malo bolje razmislim ipak je to BMW :dance3: sutra javljam sta sam uradio, i jos jednom hvala na savetima puno mi znaci to sto ne moram sve sam da cackam pa da sj..em nesto i da naucim... Mnogo je bolje i jeftinije ovako... :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Danas sam najzad provukao sve kablove i povezao muziku u BMW-u, pojacalo od 1000w i woof od 1200w i sada imam klimu u kolima, kad pojacam muziku sve se klima :D :D :D

Link to post
Share on other sites
Kilometar sat je elektronski, davac se nalazi pozadi na diferencijalu, pogledaj kontakte na njemu, videces ga otpozadi kad se sagnes ispod auta..

Ili probaj da stavis malo kontakt spreja na dzekove koji ulaze u instrument tablu..

Ako nista ne pomogne, onda vidi da nije izgubio masu, jer je kod mene to bio slucaj, kazaljka je tako skakutala, i onda sam doveo novu masu gde treba i sad lepo radi.. :D

jedno pitanje: imam identicni problem sa mojim satom. pokazivac brzine skakuce, pa padne skroz, pa na udarac u tablu opet proradi do sledece rupe i tako u nedogled. primetio sam kad je dosta toplo vreme napolju da radi bez problema ( mozda je smesno ali tako je ) .proverio kablove na diff-u sve ok, i sigurno nije to u pitanju kad reaguje na kuckanje u tablu. e sad mi nije jasno o kakvoj masi konkretno govoris u ovom slucaju. pojasni mi malo, hocu da poludim sa ovim skakutanjem.

Link to post
Share on other sites

Evo da vam pokazem moj bivsi (da tako kazem) autic koji je i dalje kod mene pored dragog mi BMW-a... :D

Pre...

19054506_th.jpg

Posle :D

19054505_th.jpg

:D

P.S. hvala na lepim recima za BMW-a... :lol:

Link to post
Share on other sites

19061245_th.jpg

19061246_th.jpg

Evo malo slicica rasvete :D

U planu je kompletna zamena sijalica, stavicu mu bele led diode za poziciju xenone 6000k u kratko xenon look sijalicu u dugo i u svetla za maglu i nadam se da ce progledati posle toga... ;) Ako nista drugo bar ce da bude mnogo lepse nego sa ovim zutim sijalicama...

Link to post
Share on other sites

Drugari opet mi treba mala pomoc nekoga od vas... Pre par dana sam uradio "mali servis" zamenio filtere ulja,vazduha i ulje, medjutim od kada sam to odradio meni na tabli svetli zuta lampica ispod "INSPECTION" pokusavao sam da nadjem o tome nesto na forumu ali toliko stvari ima da ne mogu da se snadjem, jel imate neki savet kako to da sredim?

Link to post
Share on other sites

Jel mozes samo da mi kazes gde se nalazi taj dzek sa koga cu da povezem zicu na masu? Pretpostavljam da je to ona kutija ispred suvizacevog sedista? Ako gresim ispravi me... :preved:

Link to post
Share on other sites

i ne diraj nista ako dzek izgleda drugacije. mislim da postoji starija i novi verzija, da cak ima i neki kockasti. ako se razlikuje, slikaj ga i okaci pa cemo potraziti raspored

Link to post
Share on other sites

Sad sam se setio kad ste rekli da je kod motora, da ima tako neki dzek koji je slobodan i stoji sa leve strane motora tj. blizu hladnjaka, bas sam se pitao za sta sluzi i sto nije nista zakaceno za njega :lol: sutra cu i da slikam pa da postavim slike ali mislim da je bas takav dzek kao sa slike...

evo potrazio sam po netu slike motora i nasao nesto sto me najvise podseca na moj, jaako je slican ako ne i isti motorni prostor kao i kod mene, mislim da se taj dzek kod mene nalazi ovde gde je obelezeno plavom bojom...

19069578_th.jpg

Link to post
Share on other sites