Recommended Posts

  • Replies 123
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Upravu si ti caspere ovaj drugi je u pitanju... :acute:

Uspeo sam da resim problem jos jednom HVALA na savetu!!!

Evo slike motora, malo pre sam tek slikao em sto je mrak em sto je telefonom tako da nije neki kvalitet ali eto...

19070332_th.jpg

19070336_th.jpg

19070337_th.jpg

Evo i rezultata... :lol:

19070338_th.jpg

Imam jos pitanja za vas :preved: mene sve interesuje :lol:

19070334_th.jpg

19070335_th.jpg

Ako moze neko da mi objasni sta je ovo i za sta je, pretpostavljam da ima veze sa alarmom ali ima 2 potenciometra za pojacavanje ne znam cega pa me to interesuje, ja mislim da je jedan za osetljivost a drugi nemam blage veze za sta je... :e30:

Link to post
Share on other sites

Pa najbolje da ne znam kad imam isti motor :D

Doduse moj nije bas ovaj stariji, i nije ovoliko prljav :prankster2:

Ali Veselin ti je lepo objasnio, ostalo su samo nijanse ;)

Ovaj alarm i ovoliko zica mi ne izgleda dobro, sredjuj to ili mici dok se nije nesto zapalilo :mellow:

Link to post
Share on other sites

Xexe... Motor je jako prljav-prasnjav, meni je vazno da nije masan a to sto je prasnjav to ce se ocistiti samo da skupim malo vremena... Sto se tice zica, tu mi nista nije jasno, ne znam uopste odakle tolika kolicina zica, dosta se razumem u elektriku ali kad sam video sta se sve tu nalazi malo sam se pogubio :D sredicu i to uskoro, svraticu sledece nedelje na banjicu da vas sve upoznam i da vidite uzivo masinu mislim da cete se oduseviti kada vidite u kakvom je stanju... ;)

Link to post
Share on other sites

E drago mi je da si resio problem :preved: inace danas sam vozio bmw-a na drag race-u malo snimo ubrzanje i cepo gume :D

Jaooo daj snimak da vidim kako ubrzava to cudo i da li je brzi od ovog mog :lol:

Link to post
Share on other sites

Xaxaxaxa.....Ja sam brzi... :beee: :dance4: :lol2: :lol2: :lol2:

Moras na kameri da imas doobar zum da bi nas snimio inace cemo da nestanemo sa snimka kad ubrza 325 :acute: ...

Link to post
Share on other sites

Pa ono ja msm da bi ga zapalio kad bi iso ko M10 :lol:

...

Na opšte iznenadjenje, ali uz potpunu podršku Izvršnog odbora BMW-a, Rosche je za osnovu budućeg Formula 1 motora izabrao blok 1,5-litarskog motora M10 – koji je već duže vreme bio u proizvodnom programu velikoserijskih modela BMW-a. Ovaj blok se uz odredjene izmene u odnosu na serijske verzije već bio dokazao u Formuli 2, gde je zabeležio brojne pobede tokom ’70-ih godina. Rosche je verovao i tvrdio da će motor sa 16 ventila i turbo punjačem baziran na M10 bloku imati sasvim dovoljno potencijala u Formuli 1. U vezi sa tim stavom nije nailazio na puno razumevanja čak ni u samom “Motorsportu”, ali su mu podrška Izvršnog odbora BMW-a i samouverenost bili sasvim dovoljni da ubrzo dokaže da je bio u pravu. Šta više, odredjene probleme koji su se javili pri testiranju novih M10 blokova a koji su bili izazvani visokim stresom kojem su novi blokovi bivali izloženi, Rosche je ponovo rešio na sebi svojstven, ekscentričan način. Naime, umesto da prione redizajniranju samog bloka ili promeni konstrukcije motora, što je bilo za očekivati, on je preradio blok koji je godinama vec bio u redovnoj upotrebi na automobilu koji je sa tim blokom prešao preko 100000 km. Ideja Rosche-a je bila da je takav blok, nakon tolikog broja radnih sati, već stabilizovao unutrašnje napone i da je zbog toga pogodniji relativno kratkotrajnom izlaganju visokom stresu u poredjenju sa novim blokom. I ponovo je dokazao da je bio u pravu. Na prvim testiranjima ostvareni rezultati su nadmašili sva očekivanja, čak i samog Rosche-a, kako je kasnije priznao. Motor, koji je poneo oznaku M12/13, je isporučen Brabhamu za koji su u to vreme vozili Nelson Piquet i Riccardo Patrese. Prvu pobedu sa ovim motorom Brabham-ov bolid je zabeležio u Montrealu, na Velikoj nagradi Kanade, 1982. godine. Sledeće, 1983. godine, ovaj će motor odvesti Nelsona Piquet-a za volanom Brabham-a i do titule Šampiona Formule 1.

Motor M12/13, jedan od najuspešnijih agregata “Motorsport” odeljenja u njegovoj istoriji, će biti u širokoj upotrebi u Formuli 1 sve do 1988. godine, kad je FIA zabranila upotrebu turbo-punjača na motorima Formule 1. Ovaj četvorocilindrini motor ostaće upamćen kao prvi u istoriji Formule 1 sposoban da razvije preko 1000 KS, mada je nakon manjih modifikacija pritiska nadpunjenja ovaj motor bio sposoban da razvije i svih 1400 KS, što je zabeleženo u praksi tokom nekih kvalifikacionih rundi.

...

:prankster2:

Link to post
Share on other sites

E inace prebacio sam snimak, jel zna neko kako mogu da ga postavim ovde, posto sam ga upload-ovo preko youtube-a i posle mi ispise eror <_< ,a probao sam i preko imageshacker-a ali tada nece da prihvati file kao da je nevidjiv za njega samo slike cak i iako pise image/video

Link to post
Share on other sites

Ljudi juce kada sam isao u delta city, parkiram se pored bmw-a sa M-tech 1 spojlerima kao i moj, a njih stvarno nisam vidjao do sad po gradu, bas sam se iznenadio i morao sam da ih uslikam zajedno, ako je vlasnik sa foruma neka mi ne zameri sto kacim slike njegovog vozila, mislim da ga nema na forumu ali za svaki slucaj :lol:

19074202_th.jpg

19074208_th.jpg

19074207_th.jpg

19074205_th.jpg

19074204_th.jpg

19074202_th.jpg

Link to post
Share on other sites

Pa brate, dzaba mu M3 motor ako mu tocak ispadne pri 180... :prankster2: :e30:

P.S. fala na pohvali :preved: Vidimo se verovatno u subotu :acute:

Link to post
Share on other sites