Ugradnja plina


Recommended Posts

Koliko kosta ugradnja sek. plina na e39 2.0 (24v naravno) i koliko bi trosio onada, s obzirom na to da mi sad trosi 12-12,4 po gradu i koliko bi mi to umanjilo snagu motora? :prankster2:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uff...neemoj,molim te :( pa i ne trosi ti puno sad da bi morao da ugradjujes plin :( :(

Tacno ali ja ne izlazim iz kola i dnevno po gradu predjem oko 100km! bez soma soma i po dnevno... :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Koliko kosta ugradnja sek. plina na e39 2.0 (24v naravno) i koliko bi trosio onada, s obzirom na to da mi sad trosi 12-12,4 po gradu i koliko bi mi to umanjilo snagu motora? :prankster2:

ako bas moras onda ugradi plin!!potrosnja ti uopste nije velika za taj auto ipak je to bmw...sto se tice sekven..plina neces osetiti razliku neku to je i najbolja solucija za auto i najskuplja!!!ustvari sta ja znam ja nisam pristalica plina ne volim ga...

Link to post
Share on other sites

ako bas moras onda ugradi plin!!potrosnja ti uopste nije velika za taj auto ipak je to bmw...sto se tice sekven..plina neces osetiti razliku neku to je i najbolja solucija za auto i najskuplja!!!ustvari sta ja znam ja nisam pristalica plina ne volim ga...

Dzoni, ja ga MRZIM, ali ipak sa 19 god trosim 30 000 kinti na benzin samo!!!! bato ne isplati se!!! posle se stiskam da izadjem sa devojcicom na pice ili nemam da kupim druge felne....

Link to post
Share on other sites

kralju sto se tice benzina nemoras mi pricati ja trosim nedeljno bar po 50 eura :( da bi uvek bio u rezervi tako da znam sta znaci potrosnja i to najbolje jer za 1000 dinara predjem oko 30 km :prankster2: strasno jel???

Link to post
Share on other sites

isplati se nekome ko gazi veliku kilometrazu ali ipak ja volim miris benzinskih oktana :prankster2:) a od plina u svom autu jedino cu da NOS podnosim :(

Link to post
Share on other sites
isplati se nekome ko gazi veliku kilometrazu ali ipak ja volim miris benzinskih oktana )

Pa decko i prelazi mnogo,a taj miris benzinskih oktana tesko da ces osetiti ovde,vec sam jednom napisao da je gorivo malo kvalitetnije od Coca Cole i Fante,tako da...........nista od mirisanja!

Link to post
Share on other sites

dobro i kazes za kvalitetu goriva ovo je vise neka vrsta emulzije voda-gorivo ili voda i nesto trece uopce bez goriva :prankster2:

ALI ZATO IMAMO OMV SUPER 100 :(

Link to post
Share on other sites

radi toga vas zalim jes da je malo skuplje ali djelovanje na morot i potrosnju ..... za nevjerovat

auto bolje ide mirnije radi i manje trosi a na OMV super 95 razlika u potrosnji na 100km je 1.5 litara testirano na opel vectri 1,6 na predjenih 1000km

ZA NEVJEROVAT

Link to post
Share on other sites

Bio sam u BiH prosle nedelje i mogu vam reci da je gorivo mnogo bolje neko kod nas i to bmb 95, a mogu misliti 100+, sto se tice sekventa najjeftinije je u AC Rasic cini mi se ili tako nesto i kosta 950e i sa tom cenom uredjaja i razlikom u ceni plina i benzina uredjaj se isplati nakon predjenih 13000 kilometara po nekom mom proracunu tako da ko prelazi mnogo km i vise nego da mu se isplati tako da ti je moj savet da ugradis plin jer ce ti se ispaltiti jako brzo, vozio sam kocku na plinu a sada 2.0 benzin i oseca se razlika samo tako, pa se iz tog razloga i ja razmisljam da ubacim sekvent.

Link to post
Share on other sites

Bio sam u BiH prosle nedelje i mogu vam reci da je gorivo mnogo bolje neko kod nas i to bmb 95, a mogu misliti 100+, sto se tice sekventa najjeftinije je u AC Rasic cini mi se ili tako nesto i kosta 950e i sa tom cenom uredjaja i razlikom u ceni plina i benzina uredjaj se isplati nakon predjenih 13000 kilometara po nekom mom proracunu tako da ko prelazi mnogo km i vise nego da mu se isplati tako da ti je moj savet da ugradis plin jer ce ti se ispaltiti jako brzo, vozio sam kocku na plinu a sada 2.0 benzin i oseca se razlika samo tako, pa se iz tog razloga i ja razmisljam da ubacim sekvent.

pa ja mesecno predjem oko 2000-2500km i zezi me po dzepu!!! jedino sto ne volim plin uopste pa se zato prenemazem!!! :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Kako ces da ga zavolis nisi svestan!

:prankster2:

Kako ces da ga zavolis nisi svestan!

a jel stvarno mnogo cuva motor? ja sam promenio motor na 210 000 km! sad ovaj novi je presao tek 50 000!

Link to post
Share on other sites

Vlado da li znas u sta ljudi ugradjuju plin,pa ne bi verovao,tako da je e39 igracka sto se toga tice!

u kom smislu? pa logicno da ugradjuju u jake masine jer mnogo trose! bilo bi malo previse da u kola koja trose 5 ili6 litara po gradu ugradjuju plin! ni meni ne trosi nesto mnogo, oko 12.5l, ali mnogo vozim i bez 5 ili 6000 nedeljno nisam nista uradio, a plin bi potrosnju prepolovio, a duplo mi ugojio dzep!

Link to post
Share on other sites

pa to je razlog da ga ubacis!

jeste ali ne me boli srce da dam preko 1000 evra a ustvari ne dobijam nista, cak gubim malo! pre bi te pare dao za felne, izduvni sistem, bilo sta... ali jbg. tako to ide!

Link to post
Share on other sites

Samo preracunaj za koje vreme bi plin poceo da ti stedi pare za felne, izduv i ostalo. Po tvojoj prici od 2500 km mesecno stednja krece za nekih 5-6 meseci a usteda je na 100km za mene koji mi trosi oko 13l skoro 500din sto nije nikako malo, a ako se dobro odradi plin ide isto kao i na benzinu. Preracunaj pa odluci, osladi se plin iz iskustva ti pricam. Sve to naravno dolazi u obzir ako imas da capnes 1000 u startu.

Link to post
Share on other sites