Recommended Posts

Evo poceh konacno i ja da sredjujem moj 324d polako ali sigurno.

Inace auto sam uzeo pre skoro godinu dana od tipa koji ga je maltene upropastio, svideo mi se na oko tako da sam mu dao mog mercedesa 190e, nije da se hvalim ali je mecka bila za pohvalu, ali ipak benka je benka. Inace auto je bio vlasnistvo naseg glumca Dusana Janicijevica.

Auto je 87 godiste, presao 320 000 (mnogo ali za ovaj dizel nista).

Da nabrojim prvo probleme:

Motor: prvi mraz lose pali, cak i kada je temperatura iznad 10 stepeni jutarnji rad je vrlo los, trese, dimi oko 5 minuta dok se ne zagreje i ne smiri rad a potom radi normalno, pretpostavljao sam da su u pitanju grejaci ili dizne tako da sam krenuo prvo od toga.

Zamenjeni svi grejaci, evo slike ispravnog grejaca koji uzari samo vrh, onaj koji zari celo telo grejaca je neispravan.

Dizne proverene, sve daju pritisak 135 bara, sto je u granici tolerancije za ovaj dizel (fabricki je 130 bara).

Onda sam krenuo dalje i ustanovio da je problem sa pumpom. Namontirao sam sve dizne koje sam prethodno proverio na cevi koje idu od pumpe i zaverglao motor. Desilo se to da od 6 dizni 4 izbacuju pravilnu maglu a dve cure. Sto je sigurno razlog nemirnog rada. Pumpa je skinuta i odradjena u servisu u Nisu (popravka pumpe i reglaza 67 eura, obradjena na strugu, postavljeni novi semerinzi, ubaceni novi bolcni i elementi, ocicscena u UV kadi i nastelovana). Pumpa namontirana, postavljene dizne, novi grejaci, kajs i spanel sam vratio stari posto je zamenjen pre 4000km tako da je maltene nov. Malo sam imao problema sa uzubljivanjem posto mi je ovo prvi motor sestak koji sam radio tako da sam morao da se posluzim autodatom i vidim sistem repovanja. Kad stanes ispred motora maltene da se uplasis a u sustini je vrlo jednostavno, postoji oznaka OT na radilici, zatim rupa na pumpi u koju se stavi M10 tako da je fiksira i oznaka na zupcaniku bregaste koja se poklapa sa srafom u sredini. Sve ostalo je prosto.

Link to post
Share on other sites

pritisak u diznama 135 bara

PB180797.jpg

ispravna dizna na 135 bara baca ovakav plamen (dizne nisu proveravane u mojoj garazi vec kod komsije cija radionica lici na buvljak)

PB180799.jpg

ispravan grejac

PB180790.jpg

e ovaj je bio majstor za hladnjak kako ga je zbudzio i opet je propustao

PB180793.jpg

a tek crevo koje ide od pumpe do bloka mislim da bi deca iz opste tehnickog napravila lepse, desno je orginalno crevo koje je pokidano a levo nabudzeno crevo

PB180796.jpg

Link to post
Share on other sites

Skinuti stari farovi, mada su hellini i izgledaju ko novi ali sam ubacio ove sa socivom koji su mnogo bolji, ovi stari su ostali visak. Naravno i maska je malo doterana tako da je dobio malo bolji izgled.

PB210824.jpg

PB210825.jpg

PB210813.jpg

tata je sasio nove presvlake od plisa tako da su i sedista dobila novi izgled.

PB210816.jpg

PB210817.jpg

PB210818.jpg

PB210821.jpg

stari diff je mnogo pevao sto bi se reklo tako da je ubacen novi,

PB210828.jpg

PB210827.jpg

PB210826.jpg

postavljena je i servisirana bosh pumpa naravno sa 2 godine garancije

PB210812.jpg

tako da je motor poceo da poprima normalniji izgled, jos da se stavi hladnjak nalije tecnost i da se pali.

PB210811.jpg

Link to post
Share on other sites

Hvala na pohvalama, trudim se koliko mogu. Inace se bavim popravkom racunara i informaticke opreme sto sam i po struci tako da nemam mnogo dodirnih tacaka sa mehanikom ali mi je mehanika hobi koji volim, a volim i dobru bembaru. :preved:

Bembara je bembara cak i kad je volovi vuku. :dance3:

Link to post
Share on other sites

Lepa benbara, ja inace ne volim dizela ali kad sam se provozao u kocki 2.4d nisam mogao da verujem kako dobro ide, svaka cast na ulozenom trudu i vremenu siguran sam da ce se isplatiti... Samo napred! :)

Link to post
Share on other sites

mora da se isplati, na prvom mestu je mehanika i ispravnost sklopova, tj. da budes siguran u motor i siguran na putu, a posle dolazi ulepsavanje i sminkanje.

u sustini sam pristalica orginalnosti odnosno da svaki deo koji se stavi na auto bude njegov orginalni, sve ostalo je budzenje, ne kazem ja da to mozda nije dobro u nekim slucajevima ali taj auto je smisljalo i testiralo 200 nemackih inzinjera i onda tamo nekom se ne svidja kako radi njegov dif ili njegova servo letva pa je stavlja od drugog tipa kao to je isto ili slicno. nemoze da bude nikada isto. original je original. i tacka.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

odlucio sam se za plave sijalice i zelenu neonku u masci

PC050881.jpg

malo su doterani i cajgeri

slika pre

PB210820.jpg

slika posle

PC150899.jpg

i naravno ubacen orginalni BMW kasetofon tj blaupunkt

PC150904.jpg

tako da vec lici na auto.

PC050872.jpg

i naravno okviri za tablice BMW kluba

PC050874.jpg

Link to post
Share on other sites

farovi su odlicni, lepo bacaju svetlo, a sto se sijalica tice, menjaju se za par minuta tako da je to najmanji problem zameniti ih, hteo sam malo da promenim u plavo mada imam i bele led sijalice za poziciju tako da cu najverovatnije ubaciti njih da me ne bi zezali plavci zbog plavih sijalica. cajgere sam odradio pre par dana, odstampao na fotopapiru, plastificirao i samo usrafio preko postojecih, tako da stare nisam ni skidao ispod ovih novih belih su orginalni cajgeri tako da se i to demontira za kratko vreme. mada iskreno mnogo se bolje vide nocu ovi beli cajgeri pod narandzastim svetlom. dodju malo pregledniji.

Link to post
Share on other sites

Lepo nema sta! Pusti price, uradi onako kako se tebi svidja.

A sto jebavas coveka? Svaka cast za motor i pedantnost, ali sa ovim cirkusima od table i ovog sve mi boje lepo stoje na predjenm delu ovog jadnog auta si bas zablistao.

Uzmi lepo stavi bele diode ubodne za pozicije, slomi tu neonku ZELENU, pa lagano pokusaj da vratis prednji kraj u stok varijantu.. jebes ovo silver/sprej varijantu, nije to mercedes

Link to post
Share on other sites

Lepo nema sta! Pusti price, uradi onako kako se tebi svidja.

A sto jebavas coveka? Svaka cast za motor i pedantnost, ali sa ovim cirkusima od table i ovog sve mi boje lepo stoje na prednjenm delu ovog jadnog auta si bas zablistao.

Uzmi lepo stavi bele diode ubodne za pozicije, slomi tu neonku ZELENU, pa lagano pokusaj da vratis prednji kraj u stok varijantu.. jebes ovo silver/sprej varijantu, nije to mercedes

Hvala Bogu da fabrika nema uvid na nas forum, i na nase originalne ideje i novotarije sto se tice prepravki, tacno bi bilo umiranja..

Link to post
Share on other sites

hvala na savetu, sto se dioda tice stavicu bele sigurno i skloniti neonku, a sto se tice branika mislim da je okej barem po meni, da si video stari verovatno bi se uplasio, izgledao je uzasno, na sredini pukao, crna boja vise nije bila crna nego neka nedefinisana, tako da sam branik morao da skinem zakrpim ga poliesterom i prefarbam, e sad posto je kursumlija mali grad mogao sam da biram izmedju bele, crvene i sive boje za plastiku, tako da sam se odlucio za sivu jer bi mu crvena lose pristajala. Ne vidim nista lose u sivoj boji branika, inace kad malo vise pogledas po oglasima videces da je jedna od opcija dodatne opreme "branici u boji auta"

ovo je bio stari branik

PB180785.jpg

a sto se foruma tice budi siguran da svabe citaju svaki forum koji je vezan za BMW, a razloga je milion.

Link to post
Share on other sites

OK, branik je stavrno bio los, ali eto opet si mogao da sacekas jedan dan, pa bih ti licno ja poslao odavde crni mat sprej i lepo bi predvojio kao gornju zonu auta od donje i bio bi ko bonbona.. Ako se vec vezao za to "branici u boji auta", sto i zadnji nisi tako uradio?

Nisam pristrasan, samo objektivan a ukusi su razliciti, naravno o njima ne treba rapravljati.

Jos jednom, sve pohvale za agregat i prostor pod haubom, sve je kao sibica. Imao sam takav motor na e34, ali je sve zivo sto je moglo biti bilo umazano naftom, uljima raznoraznim i naravno antifrizom.. Jadnicak, nije znao sta mu vise curi.. <_< <_< ali je izuzetno isao..

Link to post
Share on other sites

Zdravlje od boga sto bi rekli stari ljudi, posto je sada lose vreme i sneg na prolece cu poraditi na braniku da bi ga vratio u fabricko stanje, trenutno nisam imao drugog resenja. Inace sto se motora tice stvarno nema kapkicu ulja i nafte nigde i ide ko blesav. Planiram na prolece da mu skinem ovu kuku strasno me nervira a nicemu mi ne sluzi sem ako me neko bude zimus udario odpozadi :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Prihvatam predlog za masku i sijalice naravno, a sto se mehanike tice imao sam desetak auta do sada i uglavnom sam ih sam popravljao. Nema tu mnogo cega komplikovanog, prvenstveno treba imati alata i mnooooogo volje i ljubavi za rad, a za sve ostalo sto se ne razumem konsultujem auto datu tu ces naci sve sto ti treba u vezi auta.

Link to post
Share on other sites