Recommended Posts

evo da vam predstavim jedan od mojih zanimljivijih projekata... u pitanju je E32 735i iz 89 godine, od opreme ima sve sem koze, znaci: klima, bord comp., tempomat, sedista kadice(jako retko u e32) kompletna na struju, el podizace, servo, abs, maglenke, sper diferencijal, original fabricku euro kuku, alarm i ews... posto 3.5 ne spada u jeftinije motore za registraciju i sipanje resio sam da ga vadim i nadjem nesto slabije. primarna ideja je bila da se auto rastavi u delove ali od toga sam odustao. naleteo mi je m43b18 iz e34 karavana i igranka je mogla da pocne :) uz nekoliko sitnih prepravki projekat je zavrsen. izuzetno sam zadovoljan kako auto ide i kako se ponosa. potrosnja je malo veca od ocekivane ali nema veze, 12 po gradu, 9,5 na otvorenom na 130kmh.

felne su 17ke AC Schnitzer, i dobio je sekvent plin... usput ga koristim za slep sluzbu i odlicno se pokazuje i dosad me nije razocarao ni jednom... :) do sad sam presao sa njim 8000km i jedino od ulaganja je bio zadnji most koji je pukao usled jakog udarca u rupu...

Picture085.jpg

Picture086.jpg

Picture087.jpg

Picture088.jpg

Picture090.jpg

Picture089.jpg

Image027.jpg

Image026.jpg

Image025.jpg

Image024.jpg

Image045.jpg

60373_164158460265715_100000146874807_588762_5089531_n.jpg

IMG_1062.jpg

IMG_1055.jpg

IMG_1054.jpg

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to sam i ja mislio... al vozio sam se s mirkom vec par puta, i prazan auto, i sa prikolicom, i sa e39kom na prikolici... bez po muke auto ide, lepo cupa, lepo ide, sve ok. kao e36 318. a ova jos natovarena, sa 17kama, ide identicno maltene.

Link to post
Share on other sites

to sam i ja mislio... al vozio sam se s mirkom vec par puta, i prazan auto, i sa prikolicom, i sa e39kom na prikolici... bez po muke auto ide, lepo cupa, lepo ide, sve ok. kao e36 318. a ova jos natovarena, sa 17kama, ide identicno maltene.

eto da ne bude da ja lazem, ima svedoka :)

Link to post
Share on other sites

Jel ide do 100 za 100? :D Salim se, ja jos nisam video da neko stavlja u toliki auto tako mali motor, ali ako je kao sto vi kazete to moguce i ako ste zadovoljni time kako ide, onda to znaci da bih i ja mogao da vozim sedmicu za koju sam uvek mislio da je preskup auto za mene :lol: Kolika ti je registracija za njega?

Jos jedno pitanje, na koliko km menjas lamelu?

Link to post
Share on other sites

Jel ide do 100 za 100? :D Salim se, ja jos nisam video da neko stavlja u toliki auto tako mali motor, ali ako je kao sto vi kazete to moguce i ako ste zadovoljni time kako ide, onda to znaci da bih i ja mogao da vozim sedmicu za koju sam uvek mislio da je preskup auto za mene :lol: Kolika ti je registracija za njega?

Jos jedno pitanje, na koliko km menjas lamelu?

fora je u menjacu sto je sa 518i Touringa, koji ima kratke prenose. zato auto ide jako dobro. ubrzanje nisam merio ali je daleko od toga da auto nikako ne ide... presao sam 8000 km i sa lamelom nemam problema. tesko mu pada kad idem u rikverc sa natovarenom prikolicom zbog udarne kocnice a pogotovo ako idem uzbrdo u rikverc pa malo zasmrdi lamela ali jos uvek nista ne klizi :) registracija je 19000 din.

Link to post
Share on other sites

pa ova sedmica i e34 su skoro iste po kilazi. mala razlika... a u e34 se fabricki stavljao 1.8 tako da ovo nije nista spektakularno. al fabrika ga nije metala.

Link to post
Share on other sites

E32 718i

E30 340i

Kakav forum.....

ocekujem E31 na pedale i E21 360i sa dsg menjacem

bilo je tu i mnogo ozbiljnijih projekata, 718i je vise iz zajebancije sklopljen i nije zahtevalo nikakvih muka... :)

a drugaru smo ubacivali u 8micu 2.5 24v...

Link to post
Share on other sites

Mirkoni bitno je da tebi zavrsava posao i da isti takav motor mozes da kupis za 100eura kad taj ne daj Boze crkne.E sad sta sam sve video,8-ce sa tds-om 2kom....3.5 12v....2.5 24v,a kad budete videli e32 sa 2.4d motorom mozemo da pricamo o brzini ovog 718i.puno srece i preslepovanih automobila!!!!

Link to post
Share on other sites

mislio sam da je zezanje a ono stvarno...nemam riječi meni je ovo cirkus...

argument? zato sto ga fabrika nije napravila? nije ga napravila zato sto je 7mica bila njihova najbolja klasa u to vreme, kao i sada i nisu hteli da nude najjacu klasu sa tako malim motorom. tezina ove sedmice sa ovim motorom je ista kao i 518i m43 karavan iz kog je motor i izvadjen... ne vidim razlog zasto je cirkus voziti se u odlicnom autu sa jos boljom opremom za male pare... sto bi dao drzavi 800e godisnje da vozim 3.5 i da sipam svaki dan 20 litara goriva kad mi zavrsava i ovaj motor posao!?

Link to post
Share on other sites

Mislim da sam naj veca sakacenja video kod Ike na zrenjanincu, on je u osmicu ubacivao 2,5tds, a standardno u e38 i e32 razbusene ali polovno pakovane 2.0.

video sam pre tri godine na zelezniku e32 715 m10 motor... i covek je bio zadovoljan sa njim...

Link to post
Share on other sites