Recommended Posts

imam problem sa ler gasom,

nekad mi varira a nekad ne.kad ne varira stoji na 600 obrtaja,a kad varira hoce nekad i da se ugasi.

bilo mi je puklo crijevi rebrasto sto ide sa protokomera na klapnu.njega sam zamjenio i opet isto

KAD ISKLJUCIM PROTOKOMER AUTO NORMALNO RADI I OBRTAJI SU NA 800.

E SAD DAL POSTOJI MOGUCNOST DA POSTOJI MOGUCNOST DA JE DO PROTOKOMERA

ILI

DA I DALJE VUCE FALS VAZDUH posto kad radi auto cuje se nekakvo sustanje I AKO JE FALS GDJE BI MOGAO DA BUDE

ILI JE NESTA TRECE,

KAKO DA PROVJERIM SAM STA MOZE BITI I NA KOJU FORU

HVALA

Link to post
Share on other sites

Skoro sam imao slican problem i bilo je crevo na icv-u. Skidaj jedno po jedno i proveravaj koje je crevo iscepano ili uzmi neki zapaljivi sprej i prskaj po crevima i gde promeni obrtaje to crevo je iscepano sem ako nije dihtung na usisnoj. Ali ni to nije neka muka. Tako da proveravaj sva creva redom sigurno je to.

Link to post
Share on other sites

Zaboravih da ti kazem da se ne oslanjas mnogo na sprej, kod mene nije odreagovao na sprej nego sam morao da rasturam crevo po crevo dok nisam nasao ono koje je crklo. Tako da, ako ne odreaguje na sprej skidaj jedno po jedno.

Link to post
Share on other sites

SKIDALI SMO REGULATOR LERA NAPRSKALI SA WD VRATILI,jeli moguce da mi pegulator pravi problem iako ga ne izbacuje na diadnostiku i iako nije blokirao

A STO SE TICE SENZORA BREGASTE PO MENI JEDINA LOGIKA JE DA ZBOG NJEGA UBACUJE VISE GORIVA I DA GA GUSI,JER KAD AUTO RADI BAS SE OSECA BENZIN A MALO VISE I TROSI.

A KAD ISKLJUCIM PROTOKOMER MOGUCE DA NE UBACUJE TOLIKO GORIVA PA ONDA RADI NA NEKIK SREDLNIM VREDNOSTIMA

JEL MOGUCE DA TO BUDE OVAKO KAO STO JA MISLIM?

Link to post
Share on other sites

ZAMENJEN SENZOR BREGASTE DANAS.AUTO ODLICNO RADI NA LERU NA 600OBRTAJA.JEDNOM MI SE DANAS DESILO KAD JE LADAN MOTOR DA MI JE POCEO BRKATI A CIM SE UGRIJAO SVE OK.

DAL JOS NESTA MOZE DA BUDE?

JOS JEDNA STVAR ME BUNI A TO JE KAD AUTO RADI NA LERU POSTO IMA 4 IZDUVA KAO DA MALO VISE DIMA IZBACUJE,MADA JE HLADNO PA MOZDA ZBOG TOGA MI SE CINI A I MOZDA SAM SE MALO ISTRIPOVAO A I MALO SE I DALJE BENZ OSJECA PA DAL JE SVE TO NORMALNO?

Link to post
Share on other sites

ponekad hoce da se ugasi na leru kad je hladan i sam drzi gas na oko 1000obrtaja

ja ga vozim i stisnem kvacilo obrtaji kao da zablokiraju,tako par sekundi i padnu na normalu.idem ravnicom pustim gas on sam ide na nekih 1000,1100 obrtaja,pa prestane.TO MI SE PONEKAD DESAVA.

sta moze biti?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

kupljen drugi regulator ler gasa postavljen i ista stvar.ponovo mi ponekad blokira gas,odnosno kad vozim i stisnem kvacilo ili izbacim iz brzine obrtaji mi ostanu na onoliko koliko su bili u vozlji otpilike 1.5 i tako stoje nekoliko sekundi i onda se unormale

STA MOZE BITI PROBLEM?

Link to post
Share on other sites

Ako si zamenio senzor bregaste da li je nakon toga ponovo kačen auto na dijagnostiku kako bi se izbrisala greška u vezi senzora iz memorije? To treba uraditi, odnosno nakon ispravljenog problema uvek treba očistiti prijavljenu grešku iz memorije, jer ECU može i dalje registrovati tu grešku a to može rezultirati poremećim radom (neoptimalnim radnim parametrima).

Inače napisao si da auto ima 4 izduva, pa me interesuje da li se radi o prostom "navarivanju" još dve izduvne cevke nakon zadnjeg lonca, ili je tu petljano nešto sa kompletnim izduvnim sisitemom? Ako je ovo prvo onda je stvar irelevantva, a ako je na autu montiran izduvni sistem sa nekog drugog modela koji je originalno koristio duple lonce i imao 4 izduva, onda poremećen (različit od onog za koji su radni parametri optimizirani) pritisak u izduvu može uticati na rad motora i eventualno neke od problema koje si opisao da imaš.

Pošto je promenjen i ICV ventil ostaje ti samo da proveriš da ti negde ne falšira, proveri sva creva a naročito ona "Г" oblika (sa oštrim "pregibom") koja se kače na kućište protokomera.

Napisao si da si skidao i prskao WD sprejom regulator kontrole ler gasa, ali da li si skidao kućište "leptira" i očistio iznutra naslage, naročito pri ležištima osovinice leptira u kućištu? Zbog gomilanja prljavštine iz usisa, a naročito ako se sa zamenom filtera za vazduh odugovlači ili još gore se koriste "freeflow" filteri i "pečurke" može doći do nagomilavanja prljavštine koja otežava i zaglavljuje leptir. Zbog toga se može desiti da kad "skineš" nogu sa gasa pri promeni brzine, kao i u situacijama koje si naveo, da kad potpuno izbaciš menjač iz brzine leptir ostane malo duže otvoren (ili "otškrinut") što omogućava naravno da više vazduha udje u komoru, a to onda ECU isprati sa više goriva pa auto i dalje održava obrtaje iako tvoja noga nije na gasu. Skini dakle i kućište leptira i očisti iznutra sve lepo, naprskaj WD-om ležajeve osovinice i vrati nazad sve TEK kad se lepo prosuši.

Proveri to pa ako ne bude razlike videćemo šta dalje?

PS. Samo kao još jedna mogućnost, mada je što kažu ameri "long shot", pitam i boba i Mikija: da li su u oba slučaja u pitanju manuelni menjači?

Link to post
Share on other sites

Ako si zamenio senzor bregaste da li je nakon toga ponovo kačen auto na dijagnostiku kako bi se izbrisala greška u vezi senzora iz memorije? To treba uraditi, odnosno nakon ispravljenog problema uvek treba očistiti prijavljenu grešku iz memorije, jer ECU može i dalje registrovati tu grešku a to može rezultirati poremećim radom (neoptimalnim radnim parametrima).

Inače napisao si da auto ima 4 izduva, pa me interesuje da li se radi o prostom "navarivanju" još dve izduvne cevke nakon zadnjeg lonca, ili je tu petljano nešto sa kompletnim izduvnim sisitemom? Ako je ovo prvo onda je stvar irelevantva, a ako je na autu montiran izduvni sistem sa nekog drugog modela koji je originalno koristio duple lonce i imao 4 izduva, onda poremećen (različit od onog za koji su radni parametri optimizirani) pritisak u izduvu može uticati na rad motora i eventualno neke od problema koje si opisao da imaš.

Pošto je promenjen i ICV ventil ostaje ti samo da proveriš da ti negde ne falšira, proveri sva creva a naročito ona "Г" oblika (sa oštrim "pregibom") koja se kače na kućište protokomera.

Napisao si da si skidao i prskao WD sprejom regulator kontrole ler gasa, ali da li si skidao kućište "leptira" i očistio iznutra naslage, naročito pri ležištima osovinice leptira u kućištu? Zbog gomilanja prljavštine iz usisa, a naročito ako se sa zamenom filtera za vazduh odugovlači ili još gore se koriste "freeflow" filteri i "pečurke" može doći do nagomilavanja prljavštine koja otežava i zaglavljuje leptir. Zbog toga se može desiti da kad "skineš" nogu sa gasa pri promeni brzine, kao i u situacijama koje si naveo, da kad potpuno izbaciš menjač iz brzine leptir ostane malo duže otvoren (ili "otškrinut") što omogućava naravno da više vazduha udje u komoru, a to onda ECU isprati sa više goriva pa auto i dalje održava obrtaje iako tvoja noga nije na gasu. Skini dakle i kućište leptira i očisti iznutra sve lepo, naprskaj WD-om ležajeve osovinice i vrati nazad sve TEK kad se lepo prosuši.

Proveri to pa ako ne bude razlike videćemo šta dalje?

PS. Samo kao još jedna mogućnost, mada je što kažu ameri "long shot", pitam i boba i Mikija: da li su u oba slučaja u pitanju manuelni menjači?

sto se tice brisanja gresaka nisam ih pobrisao odnosno samo je pokazivalo za senzor bregaste

crijeva su sva ok,na protokomer sto idu ona uska ,siroko rebrasto ,jel treba jos neko da provjerim?

sto se tice izduva nije nista karabudzeno vec je na klasican nacin sa prezadnjeg lonca koji je u obliku slova U dodato jos 2 cijevi a ostalo je sve orginal njegovo,A inace to je tek skoro ocelo da se desava a izduve sam uradio davno

leptir nisam cistio.

JEL TO ONAJ NA USISNOJ GRANI STO IDE POSLE PROTOKOMERA I REBRASTOG CRIJEVA?I JEL TREBA ONA SAJLA VAN NJEGA STO MOZE DA SE STELUJE TREBA DA BUDE OPUSTENA?

Link to post
Share on other sites