Paljenje ili verglanje....


Recommended Posts

Problem je sledeci- kad palim auto,nebitno da li je hladno napolju,toplo,dal je motor zagrejan ili nije,nekad upalim na pola kljuca,nekad verglam 5-6 sekundi. Znaci i ujutru, po najvecem mrazu, moze da se desi da upali na pola kljuca,ali i da zagrejan motor vergla. Paljenje sam bio podesavao,jedno vreme je bilo ok pa je ponovo pocelo da zeza. Svecice su nove usput,akumulator nov. Ne znam sad dal to paljenje moze "samo od sebe" da se poremeti,posto mi se cini da se to vec jednom desilo, ili je nesto sasvim drugo. To me zeza vec odavno,al nikako da se nakanim da sredim.

Ako neko ima ideju,pomoglo bi... (inace ko ne zna, auto je E30 320i, M20 '84.)

Link to post
Share on other sites

da li on u oba slucaja vergla istom snagom???? ili je nekad sporije a nekad brze verglanje???

benzin , plin???

Link to post
Share on other sites

Imao sam slicne probleme na m20 2.3. Kada nece da ti upali na pola kljuca,pritisni papucicu gasa do kraja pa zaverglaj,kad osetis da ce da upali naglo skini nogu sa gasa,onda je stvar u leptiru protokomera.Ako teze pali kad je vruc moguce je da nije dobar vakuum na razvodniku.Takodje moze da te zeza siber ventil koji se nalazi negde ispod potenciometra.Treba proveriti kablove,razvodnu kapu,ruku,startnu diznu ako je ima....

Link to post
Share on other sites

IMAM ISTI PROBLEM NA ISTOM AUTU

Onda da se zajedno bacimo na resavanje problema,bas me nervira! ;) Evo jutros,bilo hladno napolju,al pali ko mina,cini mi se na trecinu kljuca,bukvalno kako sam se uhvatio za kljuc motor je vec radio! Sto kaze titanica73,cini mi se da kad je makar malo zagrejan da losije pali,mada ni tu nema pravila...

Link to post
Share on other sites

i moj slabo pali kad je vruc... ali je dizel,nemam pojma sta je,mada me puno i ne nervira

troshi li ti ulje ? obichno kad slabo pali kad je vruc onda je kompresija loshija, jer kad je vruc neukljuchuje grejache nego pali samo na kompresiju

Link to post
Share on other sites

Onda da se zajedno bacimo na resavanje problema,bas me nervira! ;) Evo jutros,bilo hladno napolju,al pali ko mina,cini mi se na trecinu kljuca,bukvalno kako sam se uhvatio za kljuc motor je vec radio! Sto kaze titanica73,cini mi se da kad je makar malo zagrejan da losije pali,mada ni tu nema pravila...

I ja imam isti problem na istom autu. Resio sam ga tako sto sam oprao dizne. Nakon toga je palio uvek na pola kljuca, ali nazalost to je radilo kratko (jedno 2 meseca) sad ponovo isto. Inace vozim se na plin pa mislim da su ipak dizne u pitanju.

Link to post
Share on other sites

Problem je sledeci- kad palim auto,nebitno da li je hladno napolju,toplo,dal je motor zagrejan ili nije,nekad upalim na pola kljuca,nekad verglam 5-6 sekundi. Znaci i ujutru, po najvecem mrazu, moze da se desi da upali na pola kljuca,ali i da zagrejan motor vergla. Paljenje sam bio podesavao,jedno vreme je bilo ok pa je ponovo pocelo da zeza. Svecice su nove usput,akumulator nov. Ne znam sad dal to paljenje moze "samo od sebe" da se poremeti,posto mi se cini da se to vec jednom desilo, ili je nesto sasvim drugo. To me zeza vec odavno,al nikako da se nakanim da sredim.

Ako neko ima ideju,pomoglo bi... (inace ko ne zna, auto je E30 320i, M20 '84.)

ja sam prosle zime imao isti problem, i rijesio ga tako sto sam procistio citav sistem na masini i od tada pali na pola kljuca.

Link to post
Share on other sites

ja sam ziskno da mi je 1 i 6 ussina cijev vlazna kad sam radio glavu prije pola godine pa su mi neki rekli da su dizne u pitanju da vlaze tj.pustaju gorivo nemam pojma. dal je to jena od mogucnosti??

uglavnom na njemu su dizne od honde prelude 20 16v i radi savrseno na njima ali nekad zeza pri paljenju.

p.s.sad zeza stalno jer su gumice i vodilice ventila u qvirac otisle

Link to post
Share on other sites

Ne verujem da su dizne,uopste bilo sta sto je u vezi sa ubrizgavanjem,posto sam vozio auto kod nekog matorog kod Sava centra proslog leta,ima onu Wynn's masinu za ciscenje. Ceo sistem sam ocistio,al me paljenje zezalo i posle toga,tako da ne bih rekao da je u tome problem :D Moram priznati da je auto bas prodisao posle toga,dobra je stvar koliko vidim ;)

Link to post
Share on other sites

Dogovorio sam se sa titanica73 da se nadjemo za vikend,pa cemo da vidimo. Procitali ste gore da je imao isti problem, i koliko vidim uspesno ga je resio. U svakom slucaju cu javiti rezultat,pa mozda pomogne nekome.

Link to post
Share on other sites

Nadam se da makar nemas problem sa zenom ,inace je naebala ;) :D :D :D

suti mala bi me zadavila da zna da ocu da naudim ovoj bembi kako mi se cini voli moje auto vise nego mene :)

Link to post
Share on other sites

i moj slabo pali kad je vruc... ali je dizel,nemam pojma sta je,mada me puno i ne nervira

U 80% slucajeva je BOSH pumpa ili pumpa visokog pritiska,konkretno distributer na pumpi visokog pritiska,vremenom se pohaba od naseg goriva

Link to post
Share on other sites

kako si opisao,problem je slican-isti kao sto sam ja imao sa 2.5.U mom slucaju problem je pravila benziska pumpa,nije bilo pravila kad ce da upali a kad cu da verglam malo duze,obicno je palio kao mina kad je hladan,a cim se pumpa zagreje..onda zajeb.,tako da verovatno je i to slucaj kod tebe

Link to post
Share on other sites

Hmmmm,ne verujem da je to,pumpa mi je relativno nova,a i kad je bila nova novcijata isto je bilo.... Ma,hteo sam ovaj vikend sa titanicom da vidim,al hladno mnogo za takvu rabotu,kad bude malo toplije onda cemo da vidimo,da ne naklapam bezveze

Link to post
Share on other sites