oduzimanje vozacke


Recommended Posts

kazna je iz 2009 godine,vozeno je 101km/h gde je dozvoljeno 60km/h sad je stigla kazna za placanje i oduzimanje dozvole

jel moze ikako da se izbegne to?

Link to post
Share on other sites

o tome je trebalo da mislis pre nego odes kod sudije za prekrsaje, sad je gotovo... naravno ako je doneto resenje tj presuda a ako jos nije pokrenut postupak, gledaj datum kad je nacinjen prekrsaj pa guraj do zastarenja.

Link to post
Share on other sites

Postupak je pokrenut cim mu je stigla kazna :acute:

Nema nista od toga, placaj i cekaj da te pozovu da im predas dozvolu (tj. da te pribeleze tamo)

Info iz prve ruke, ista stvar, batrgao sam se koliko sam mogao, ali jbg...sad spremam bicikl i cekam ih

Link to post
Share on other sites

u nismo razumeli, tj ja nisam razumeo 2 godine kad prodju zastareva novcana kazna . . .

inace meni pisali u avgustu 1.18 promila sam imao, pocetkom decembra bio na sudjenje, kazna novcana stigla, a dozwolu jos nisu uzeli, tj sada vise i ne uzimaju dozvolu nego se na kucnu adresu dobije "papiric" od kad do kad je dozwola oduzeta jedino ima jedan problem sto nebitno za sta je dozwola oduzeta nista ne sme da se vozi u tom periodu . . .

Link to post
Share on other sites

sad mi tek nista nije jasno.jel zastareva ako ne odem kod sudije 2 god.od kad su mi napisali kad su me zaustavili ili 2 god. od kad mi je sudija odredio kaznu?

mene 9.2009 zaustavili za prvi prekrsaj,12.2010.sam iso kod sudije,stiglo mi pre mesec dana 8000 da platim,skoro sam iso opet,treba da stigne ovih dana jos 10000,i cekam jos 2 poziva i imam jednu za pojas od skoro,tu sam dobio uplatnicu odmah popunjenu na 5000...

tako da vidim da cu da prodajem kola da poplacam to,il cu u 'apsu... :D

jer od tog zastarevanja nema vajde... :)

Link to post
Share on other sites

za zastarenje treba da se potrudis, ne moze tek tako... od dana kad je prekrsaj nacinjen pa naredne dve godine ako se ne pokrene postupak slucaj zastareva. ako je presuda doneta potrudice se da dodje do izvrsenja. ne znam za prekrsaj ali za krivicu ima zastarenje za izvrsenje kazneno-popravne mere i kolko se secam 5-6 god je.

Link to post
Share on other sites

Sta lupate, kako presuda moze da zastari?

dve godine ako ne pokrenu postupak, tj. ne osude te, a to se vrrrrlo retko desava

Ja sam dobio presudu od sudije iz Pozege ( prekoracenje brzine ogranicenje 60, a ja sam isao 78 km/h), dve godine nisam nista platio, nisu me jurili, nisam menjao adresu, a od tada ima skoro 4 godine.

Link to post
Share on other sites

To sto neki tamo cata zagubio neki papir ne znaci da to tako moze da prodje inace.

Kad vec pricamo o tome, kod nas kad vadis lk ili pasos, a imas neplacene kazne, automatski te ```uhapse`` i ne pustaju dok neko od tvojih ne donese pare.Bem li ga po kom zakonu to rade, ali tako je

Zato, Leone, ne idi u sup, bolje je ;)

Link to post
Share on other sites

i ja sam cuo da je tako i pre 5 dana sam krenuo u sup da vadim pasos i poneo 8000 za svaki slucaj :lol: al nije me niko dirao,za par dana idem da podignem pasos pa ce da vidimo,ako me nema,u 'apsi sam... :D

Link to post
Share on other sites

auuuuuu vi se bas uneli u temu :D zatrebace nekom nadamo se :P

inace pise ispod za oduzimanje caletu,nece oduzeti jer nije imao kazne u zadnje dve godine

ali novcana kazna je 12.000din :/ i neka mu kad vozi 100 gde je 60 max :P posle meni kenja za tako nesto

Link to post
Share on other sites

auuuuuu vi se bas uneli u temu :D zatrebace nekom nadamo se :P

inace pise ispod za oduzimanje caletu,nece oduzeti jer nije imao kazne u zadnje dve godine

ali novcana kazna je 12.000din :/ i neka mu kad vozi 100 gde je 60 max :P posle meni kenja za tako nesto

Kako mu bre to pise?

Aj prepisi doslovce sta pise, nemoguce da je tako

Link to post
Share on other sites

izrice se zastitna mera zabrane upravljanja motornim voizilima ''b'' kategorije u trajanju od 3 meseca,a na osnovu clana 236 istog zakona odlaze se izvrsenje izrecene mere pod uslovom da okrivljeni u roku od jedne godine od dna pravnosnaznosti presude ne izvrsi prekrsaje za koje se moze izreci zastitna mera.

Link to post
Share on other sites

inace pise ispod za oduzimanje caletu,nece oduzeti jer nije imao kazne u zadnje dve godine

Pa vidis da uslovna kazna nije zbog zadnje dve godine, vec verovatno jer je presuda doneta po starom zobsu, pa je moguca i uslovna kazna.

Sad nije. Smrc, smrc

Link to post
Share on other sites

Da vas ja pitam nesto kad ste vec krenuli :D

U slucaju voznje bez vozacke dozvole B kategorije pod uslovom da je auto reg regularan i sve, bez ikakvih prekrsaja koja je kazna za to? po starom je bilo od 7.000-30.000 pre neki dan mi rece jedan ker da je sad 100.000-150.000din+ zabrana polaganja 3god ili pritvor od neznam kolko... i da li on ima pravo da me vodi odma u pritvor+oduzimanje vozila na licu mesta-zasustavljanja ili se ide kod sudije za prekrsaje za sve to :huh:

Link to post
Share on other sites