Recommended Posts

ovako vozim bmw 520i e39 96god imao sam problem sa temperaturom zamenio sam termostat i sad je sve ok. ali sam sad primetio da bimi beo dim zamenio sam ulje pre 2000km auto pali super,lepo radi dobro vuce samo dimi. dali neko moze da mi pomogne?

Link to post
Share on other sites

imao sam problem sa temperaturom zamenio sam termostat i sad je sve ok

Kakav tačno problem, opiši simptome.

I pojasni kako ti auto dimi, u odredjenim situacijama ili u svim uslovima rada, topao, hladan ili uvek, i sl.?

Link to post
Share on other sites

nije cim je poceo da dize temperaturu ugasio sam motor,skazaljka nije usla u crveno... nakon 10minuta dao sam kontakt i skazaljka se vratila na polovini. ali tako je brzo dizao,za 4sekunde podigne skoro do crvenog. creva od hladnjaka su bila meka nisu bila tvrda i napumpana, gornje je bilo vruce a doljne hladno... tako sam shvatio da je termostat. auto dimi kad se ugreje i ne stalno naprimer kad stojim na semoforu,vidim da dimi i kad radi u leru kad mo dam gas zadimi ali ne puno. tako da neznam sta je u pitanju,zivim u italiji,ovde mi majstori traze samo glavu da skinu 1100eura. to je mnogo para uradio bih to u srbiji. neznam dali smem da ga vozim tako hvala...

Link to post
Share on other sites
zivim u italiji,ovde mi majstori traze samo glavu da skinu 1100eura. to je mnogo para uradio bih to u srbiji. neznam dali smem da ga vozim tako hvala...

Uff, ovo boldovano je zayeban deo priče... :unsure:

Vidi prijatelju, ti si pregrejao motor i samo je pitanje koliku si štetu napravio i šta je sve "pogodjeno". To se ne može ovako "odokativno" proceniti već se samo možeđ nadati da je šteta mala i ograničena, mada su šanse za takvim nečim iskreno male. Problem je to što si u Italiji i što su cene radova ovakvog obime takve kakve su, taman onolike da ti se maltene ne isplati da tamo radiš motor ako je on u pitanju.

U svakom slučaju beli dim pod ovim okolnostima koje si napisao je znak da ti motor sagoreva antifriz, što znači da je u boljem slučaju ili probio dihtung glave motora zbog pregrevanja, ili da je u gorem slučaju naprsla ili deformisana glava ili u najgorem ali najmanje mogućem slučaju i sam blok motora. Ne znam da li si proveravao ulje nakon ovog slučaja, ali je verovatno zamućeno i izgubilo je svoju "uljastu" :) boju i postalo tamnije i možda čak i "penuša" po malo ako je curenje većeg intenziteta. Dihtung glave bi svakako trebalo promeniti i "moliti se" da se šteta na tome završila, mada ponavljam teško da je tako ali ne i nemoguće. U suprotnom skidanje glave ne gine, a po ceni koju si naveo iskreno nisam siguran da ti se to isplati raditi u Italiji obzirom na vrednost auta na tamošnjem tržištu. Baš nezgodna situacija jbg... :(

Inače auto bi mogao da dovezeš ovde da odradiš, ali zavisno od obima i intenziteta štete koja je već napravljena. U svakom slučaju ako je veliko curenje antifriza rizik je potezati put od hiljadu km jer antifriz u ulju je brz recept ka ubijanju ležajeva tako da se može desiti da dok dodješ ovde moraćeš da radiš više nego što si planirao.

U svakom slučaju ako možeš nekako da zameniš dihtung a da te ne "opljačkaju", u nekoj privatnoj režiji ili uz pomoć nekog našeg mehaničara koji radi tamo, ako poznaješ takve, to bi prvo trebalo da uradiš i ispratiš situaciju neko vreme. Može se desiti da se završi na tome, ako si baš tako brzo reagovao. I proveri ta creva, šelne, "lule" na crevima i slično, da nije nešta od njih probilo. Uopšte, proveri ceo rashladni sistem jer je moguće da je nešta od creva stradalo i da ti gubi tečnost i mimo one količine koju sad motor sagori tj. ispari :bad:

Ne volim da nosim loše vesti ali to je što je. Plašim se da zamena termostata nije rešila problem koji je napravljen. Pitanje je samo koliki je taj problem. Počni sa dihtungom, uz malo (više) sreće možda i ne prodješ tako loše... Pa javljaj rezultate, za dalje ćemo otom potom.

Pozdrav!

Link to post
Share on other sites

ali ne trosi mi vodu presao sam oko 3500km i voda je na maksimum da nije zato sto ga slabo vozim? desava se da ga nepalim i po dve,tri nedelje da je glava creva bi bila tvrda i naduvena,dizao bi temperaturu.... meni je temp... ok skazaljka je na polovini stalno.

Link to post
Share on other sites

Skini vodenu pumpu,na njoj su plastična peraja(uglavnom u zavisnosti od proizvođača),verovatno je tu problem izlome se peraja i normalno da ne baca vodu te zato i ne kruži.Kreni od toga nije neka filozofija može i malo priučen majstor to da ti odradi e sad ako si ga tako vozeći nekoliko puta pregrijao onda si možda i s..bao glavu ili dihtung,kreni od pumpe a usput proveri i termostat pa kaži šta si uradio..

Link to post
Share on other sites

hvala ti provericu peraja... bas danas sam ga upalio ostavio da se ugreje i davo gas skoro da se dim i nevidi,sasvim nesto malo,malo stvarno neznam sta mu je?? zao mi je da ga prodam ima ful opremu i limarija mu je extra... provericu sve pa javljam pozdrav..

Link to post
Share on other sites

nije cim je poceo da dize temperaturu ugasio sam motor,skazaljka nije usla u crveno... nakon 10minuta dao sam kontakt i skazaljka se vratila na polovini. ali tako je brzo dizao,za 4sekunde podigne skoro do crvenog. creva od hladnjaka su bila meka nisu bila tvrda i napumpana, gornje je bilo vruce a doljne hladno... tako sam shvatio da je termostat. auto dimi kad se ugreje i ne stalno naprimer kad stojim na semoforu,vidim da dimi i kad radi u leru kad mo dam gas zadimi ali ne puno. tako da neznam sta je u pitanju,zivim u italiji,ovde mi majstori traze samo glavu da skinu 1100eura. to je mnogo para uradio bih to u srbiji. neznam dali smem da ga vozim tako hvala...

slobodno vozi do srbije ako ti netrosi vodu, ja sam sa puknutom glavom letos obiso pola italije,francuske,nemacke itd ukupno oko 4000 km i nije me nigde ostavio vratio se kuci vozio jos malo pa tek onda skino glavu,

u pocetku ni meni nije trosio nesto vodu bar ne primetno,

a posle kad je kreno da srce nisam mogo da ga napojim :prankster2:

Link to post
Share on other sites

Nino, kakva su peraja na originalnim bmw pumpama za vodu plasticna ili ...? Kakva su na onim GK sto ih imas ti u ponudi?

Na originalnim pumpama kod m50,m52 su uglavnom plastična peraja ili nešto nalik aluminijuma,dok kod GK je neka legura težeg metala.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Da se nadovezem, da li moze beo dim da izlazi kada se promeni dihtung ventila?Vec sam otvorio temu ali vidim da momak ima isti problem pa da pitam.Nikad mi auto nije dimio,motor je dobar...regularnim servisom je utvrdjeno da dihtung pomalo pusta, a posto sam ja pecidlaka rekoh odmah da ga zamenim.Od te zamene auto mi ponekad zadimi kao luddddddd ..beo dim.Inace lepo ide...ali poceo je da trosi mnogo vise benzina....oko 18l/100 pa i do 25l/100.

Auto pre toga trosio oko 11,5l/100 neke normalne voznje.Takodje i pokazivac potrosnje je prolupao pa skace gore dole kao blesav.

Link to post
Share on other sites

Da se nadovezem, da li moze beo dim da izlazi kada se promeni dihtung ventila?Vec sam otvorio temu ali vidim da momak ima isti problem pa da pitam.Nikad mi auto nije dimio,motor je dobar...regularnim servisom je utvrdjeno da dihtung pomalo pusta, a posto sam ja pecidlaka rekoh odmah da ga zamenim.Od te zamene auto mi ponekad zadimi kao luddddddd ..beo dim.Inace lepo ide...ali poceo je da trosi mnogo vise benzina....oko 18l/100 pa i do 25l/100.

Auto pre toga trosio oko 11,5l/100 neke normalne voznje.Takodje i pokazivac potrosnje je prolupao pa skace gore dole kao blesav.

Ne ako majstor nije nesto sjebao dodatno, mada ta potrosnja nije ok, uradis dijagnostiku i sve ce ti biti jasno. Ako ti je skupo provozaj se do mene i ja cu ti uraditi za dz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Kakav tačno problem, opiši simptome.

I pojasni kako ti auto dimi, u odredjenim situacijama ili u svim uslovima rada, topao, hladan ili uvek, i sl.?

Pozdrav druze, pomozi ako mozes.

Imam e46 320cd 2004god. imam problem sa belim dimom iz auspuha,a vidim tvoj komentar na ovu temu pa da te pitam. Ovako, auto gubi recimo 2 deci vode na 200km to bas otprilike, izlazi beli dim na auspuh i vrlo je blag mozes ga disati. Lokalni majstor kaze da se oseca slad u mirisu dima i da je u pitanju sagorevanje antifriza. E onda kad ga izluftiram i sve dospem, onda ne dimi par dana. Na niskoj temp. se najbolje vidi dim. Sta mislis da li je dihtung ili glava ili ces mi reci moze biti i jedno i drugo? Najgore na svetu mi je da skinem glavu a da nije dightung ili glava, em kosta jako jako puno em ne volim kupusati motor ako ne treba i dihtung moram menjati bio ispravan ili ne. Predpostavljam da ces mi reci skidanje glave ne gine.Nikad mi nije digao temperaturu ili slicno,auto ide kao zmaj,i nemam nikakva upozorenja koja bi mogao povezati sa ovim problemom. Pitaj dodatna pitanja ako ih imas ili pricaj sta da radim. Hvala unapred. Aleksa, Backa Palanka.

Link to post
Share on other sites