e30 320i kupovina


Recommended Posts

Pozdrav drustvo,naisao sam na jednu kocku 320i sirok stop,sutra treba da idem da je pogledam,na sta konkretno da obratim paznju,koje su mane ovih motora...Prodavac mi je rekao da auto ne radi na benzin(kaze da se cuje pumpa ali da nece da upali)koliko ulaganje moze biti oko toga da se sredi.... Sto se tice limarije na sta da obratim paznju,gde hvata korozija.... Pozz

Link to post
Share on other sites

ma pumpa se cuje ali zeza ona 100%...pumpa ti je od 30-40e

a za rdju sve sto mozes pogledaj,kod rubova dole,vrata otvaraj gledaj ivice tu hoce da bude rdja i tako neke sitnice najvise

Link to post
Share on other sites

ako je siroki stop , mora da bude minimum 1987 godiste , limarija ti je odlicna na kockama ali kao i uvek zavisi kako je vlasnik vodio racuna , obavezno proveri zadnje dzepove , tu prvo popusta , klasika za rubove i sajtne i to je to

pumpa je nesto sto inace crkava na kolima koja se voze na plin , polovna ti je oko 40-50e , nemoj to nista da te cudi

motor kao motor.... dobri su ako se odrzavaju naravno , pogledaj gde baca ulje ( ako ga baca ) , nemoj da te saceka ugrejan auto vec totalno hladan da bi video kako se ponasa od samog starta ,provozaj ga da vidis kako ide , ima li trzaja , gusenja itd , ako auto ne radi na benzin , postoje odredjene stvari koje mogu biti neispravne a da to ni ne znas , kao sto su protokomer i lambda sonda

Link to post
Share on other sites

sto se rdje tice, ima par mesta koja su kriticna. dzepovi u gepeku iza zadnjeg tocka, gde stoji dizalica i na nekim modelima akumulator, zatim iznad desnog tocka, gde se nalazi neko sranje za isparenja benzina, zatim iza prednjeg tocka, stope za dizanje, ispod vozacevih i suvozacevih nogu, iznad desnog prednjeg tocka i tu se kod nekih modela nalazi aku, pragovi... nema kockice koja nije pomalo krenula na oviv mestima, narocito ako je lupana, a opet, skoro sve jedna jeste... dosta ovih mesta je zaklonjeno plastikama, tepisima, sundjerima i ako hoces da dodjes do njih, mora stosta da se skida. ne verujem da ce prodavac dozvoliti tako nesto. gledaj opste stanje, gde je farbana i kako, razlike u boji vrata, krova, blatobrana, zazore...

dalje, obavezno da provozas i da te provozaju u autu. dok vozis gledaj kako se ponasa automobil, vuce li na neku stranu, kakav je odaziv papucice gasa, ima li nekih stucanja, zastoja... kad kocis, opet, vuce li negde, krlja li, skripi, lomi... kako ide menjane brzina, lagano, tesko, smotas volan od kraja do kraja, opet krlja li nesto... u leru otovori haubu i sa suvozaceve strane poslusaj motor cuje li se jak metalni zvuk, kao sivaca masina. treba da bude tih i ravnomeran a ne da zveci i zvoni, ler takodje treba da bude ravnomeran bez podrhtavanja. kada te voze, sedi nazad i osluskuj pucketanja, krckanja, skripu, ciku, cuje li se zadnji diferencijal, lezajevi...

Link to post
Share on other sites

:D...jeste videli sa kakvim se predznanjem kupuju kola :DDDD......pogledaj odmah i protokomer,da li ima explozije na plinu i slicno

Link to post
Share on other sites

ma ima 99%...cim ima plin.....

sto se pumpe tice,proveri da li benzin prolazi kroz regulator pritiska,da bi prosao trb da bude jaci od 4 bara,ako se ne varam...ako to prodje pumpa je koliko toliko ispravna

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Drugari pogledao sam 10-ak kockica i nijedna mi nije bila u ok stanju,e sad naisao sam na jednu treba da odem da je pogledam..evo link pogledajte i neki komentar...

http://www.polovniautomobili.com/oglas1263268/bmw_320_e30_plin_atest/#10

kontaktiraj "Nidzu Crveni" ovde na forumu, prodaje kockicu 1.8is koja izgleda 10 puta bolje od ove sto si okacio link...

Link to post
Share on other sites

Drugari pogledao sam 10-ak kockica i nijedna mi nije bila u ok stanju,e sad naisao sam na jednu treba da odem da je pogledam..evo link pogledajte i neki komentar...

http://www.polovniautomobili.com/oglas1263268/bmw_320_e30_plin_atest/#10

nije sto je nidza nas :) ali kockica mu je predobra,video sam je uzivo :) pa razmisli

Link to post
Share on other sites

Nemoj ni da gledas ni da razmisljas,nego pare u dzep i kod Nidze(momentalno):)

ja sam hteo na fin nacin da mu kazem to :D da ne bude da ga teramo kod nidze :P ali +1

Link to post
Share on other sites

Ljudi uzeo sam 316 kocku 89 godiste m40 motor,presla oko 200.000 ,ima plin..e sad imam neko pitanjce.. koje ulje da sipam,trokira na benzin slabo radi,nece preko 4000 obrtaja na benzinu..od cega da pocnem da je namestin na benzin da radi???

Link to post
Share on other sites