Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

i??? jel ti tezi sad??? hahahahahahah

hahahahahahaahahahahahaahahahaahahhaahahahahhah!!!! :lol:

Link to post
Share on other sites

ne znam , ugojio sam se dok mi je spustao auto , pojeo sam pakovanje jafe i popio 2 litre koka kole ..... mogu ti reci cim sam krenuo od gorana ,osetio sam da slabije ide :lol: :lol: :lol:

Dobro je kad si osetio... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

al bar nisam cuo da je tezi auto kad je spusten...... :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites

Ako ti je bitan samo izgled auta, mozes i svoje da iseces za jedan krug, da ne bacas pare dzabe

I isto tako tih 30-ak mm nece uticati niti na udobnost ni na stabilnost, niti ce skratiti radni vek amortizerima

Ali ipak vidi neka ti budu dobre one stos gume, u slucaju da potrefis neku dobru rupu sto je na nasim putevima moguce

Ako ipak pricamo o nekom boljem vesanju i vece spustanje reda 70, 80mm i vise onda za stabilnost, bolje lezanje u krivinama i neke egzibicije za volanom idu krace, tvrdje opruge, i dvosmerni amortizeri

sta ti savetujes nemogu da verujem! ali svako ima svoje mislje!

po neni je uvek bolje kupiti opruge jer spustas auto poboljsavas performanse, a sa skracenjem ne dobijas nista sem sto si izgubio tu svoju fabricku oprugu koja vise ne vredi nista!

a za spustanje aut preko 65mm nisam cuo sem ona americka vazdusna vesanja koja spustaju auto do poda!

Eibach na primer sa oprugama i podesivim amortizerima ima u ponudi maks 65mm spustanja!

Link to post
Share on other sites

Nije to bas tako ;)

Kocku dok ne spustis 10 santima nista nisi uradio

Napred mi je Goran skratio fabricke opruge i ekstra sam zadovoljan, i visinom i tvrdocom

A pozadi zlo i propast..

Crvene, plave, bele, sve sam probao, sve su previse mekane, kad sedne dvoje ljudi pozadi odmah struze

Link to post
Share on other sites

sta ti savetujes nemogu da verujem! ali svako ima svoje mislje!

po neni je uvek bolje kupiti opruge jer spustas auto poboljsavas performanse, a sa skracenjem ne dobijas nista sem sto si izgubio tu svoju fabricku oprugu koja vise ne vredi nista!

a za spustanje aut preko 65mm nisam cuo sem ona americka vazdusna vesanja koja spustaju auto do poda!

Eibach na primer sa oprugama i podesivim amortizerima ima u ponudi maks 65mm spustanja!

Ako moze da se dobije na izgledu secenjem opruge za jedan krug a da se pritom ne izgubi mnogo na udobnosti to onda i nije tako lose resenje s obzirom na cenu. Petica ima ekstra drzanje i sa fabrickim oprugama, ali se vremenom napred malo podigne.

Link to post
Share on other sites

stvarno neznam kako je na e30 ali svaka opruga ima svoju kilazu na koju je testirana kad je ti skratis ta cifra se menja! i u tome je stvar! neznam kakve si ti opruge kupovao ali to ne bi trebalo da radi! ja imam Eibach pro sistem i kod mene moze da sedne koliko hoce ljudi sve ostaje isto!

fora je ta sto kad skratis oprugu promenis i tvrdocu tj. njenu kilazu joja je izmerena za tu duzinu! bas zbog toga krace opruge koje kupis imaju i vecu kilazu od fabrickih!

Link to post
Share on other sites

pazi , ne mozes tek tako da je iseces , tj mozes ali posle moras da je zagrejes i "iskrivis" da lepo nalegne na solju amortizera kao sto je bilo pre secenja

Neki majstor mi rece da sece donji deo opruge bez ikakvog ispravljanja, valja li tako da se uradi?

Link to post
Share on other sites

ne igraj se glavom, vec kupi druge opruge i uzivaj............

Imam u ponudi opruge ali covek lepo kaze da gubim minimum 30% na udobnosti, opruge su lowtech 40/30 sve cetiri 60e, plave, jos razmisljam da li njih da uzmem ili da secnem jedan krug, razlika je nekih 5000din. Ako bi kupio opruge stavio bi samo prednje jer pozadi sad vec ima 4-5cm razmaka guma-rub tako da tu nista ne bi dirao.

Link to post
Share on other sites

Kako ne kapiras nemoze i jare i pare i da ti bude udoban i da dobro lezi i da bude nizak! Ti izgleda neznas sta hoces u svakom slucaju ako ih iseces pre ce amortizer da ti stosuje! Tako da ces posle morati i amortizere da menjas! I kad menjas moras sve cetri nemozes samo prednje ili samo zadnje! Jer onda menjas mnoge stvari kao sto je raspodela tezine po tockovima i .... Tako da ako oces da ga spustis spusti ga kako treba kupi te opruge i uzivaj! A ako oces da ti je udoban prodj ga pa kupi citoen pa uzivaj u udobnosti! :)

Link to post
Share on other sites

majstore, ja malo trazio po tvojim temama i nema nigde tema sa predstavljanjem auta konkretno. nigde ne mozemo da vidimo kako izgleda taj e34 ( ili sam ja corav ). kreiraj temu i daj slike, a u ovoj temi daj sliku komplet auta sa strane, da mozemo da vidimo kolika je ta razlika u visini izmedju zadnjih i prednjih tockova.

Link to post
Share on other sites

Odradio sam secenje prednjih opruga za jedan krug, udobnost se nije nista promenila a auto mnogo lepse izgleda i to sve za 1500din ukupno. Svakom ko hoce da dobije samo na izgledu auta bi preporucio secenje ali samo za jedan krug. Pozdrav i hvala na savetima!

Link to post
Share on other sites