e46 320d,restyling,2002


Recommended Posts

Ima li neko licno iskustvo sa ovim modelom?Kako se pokazao?Ima li neke posebno "slabe tacke"?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jao u pravu si!Nov sam pa mi treba malo fore dok se ustosam!Pokusacu da postavim slike prema uputstvima koje mi je moderator dala,karakteristike mog voljenog auta su:BMW 320d restyling,godiste 2002,snaga 110kw,manuelni mjenjac,sedan,od opreme:BMW alu-felne 16',zadnji parking senzori,senzori rada brisaca,sanzor za zatamnjivanje retrovizora,senzor za unutrasnje osvjetljenje,airbagovi-vozac,suvozac,bocni,naravno a/c klima,DSC(nevjerovatna stvar-extra radi pos'o :dance3: ),od muzike za sada SONY x-pload MP3 player i fabricki zvucnici a uskoro (imam sve pripremljeno)ElectroVoice zvucnici u kabini a u gepeku sub-woofer 15' Eminence uz Monacor pojacalo 4x100w ili u bridgu 2x200w :D !Eto to je to,mislim da image4nf.th.jpg

image3aue.th.jpg

image2rk.th.jpg

image1au.th.jpg

nisam nista izostavio!

Link to post
Share on other sites

full autic :) samo bih mu felne promenio i to je to ^^

Hvala!Slazem se u potpunosti!Moram i nove gume da mu kupim,naprijed su mi miselinke a nazad rotex koje su inace uzas gume.Valjda ce se ovog ljeta uzeti neka para pa cu da mu uzmem neke dobre petokrake felne i continental ili goodyear gume!To sam planirao odmah da uradim ali evo sta se desilo:ovog BMW-a sam kupio 7 maja,nakon par dana poveo ga na registraciju koja je kostala 334,50e pa cekao tablice 15 dana(!)Posto mi je zbog posla trebao nisam ga odmah poveo u servis na kontrolu nego prije dva dana.Povedem ga u ovlascen servis BMW-a misleci da cu trebati da uradim samo mali servis i da sredim airbagove(jer mi je lampica od njih konstantno svjetljela),ali ipak zatrazim da se uradi kompletna dijagnostika i pregled od A do Z!Danas sam ga uzeo a racun je bio 1.370e!!!Znaci bilo je dosta toga da se zamjeni iako se meni cinilo da je sve OK!Pomalo sam zbunjen ali mi je najbitnije da je sad SVE u top stanju i da ne moram da brinem niocemu do slijedeceg malog servisa!Tako da felne moraju da sacekaju mjesec-dva! :(

Link to post
Share on other sites

ma odlican je auto bre , felne nek menja kad skrpi lovu a ove nek ostavi za zimski set , naravno podrazumeva se da nove felne budu minimum 17 B) :D :D

aj nek moderatori prebace ovu temu tamo gde joj je i mesto

Link to post
Share on other sites

polako sa felnama :) vazno da si ti sredio sve sto se servisa tice,pa uzivaj ;) za mesec dva da nam zasijaju neke 17ice ^^ :D

Link to post
Share on other sites

Povedem ga u ovlascen servis BMW-a misleci da cu trebati da uradim samo mali servis i da sredim airbagove(jer mi je lampica od njih konstantno svjetljela),ali ipak zatrazim da se uradi kompletna dijagnostika i pregled od A do Z!Danas sam ga uzeo a racun je bio 1.370e!!!Znaci bilo je dosta toga da se zamjeni iako se meni cinilo da je sve OK!Pomalo sam zbunjen ali mi je najbitnije da je sad SVE u top stanju i da ne moram da brinem niocemu do slijedeceg malog servisa!Tako da felne moraju da sacekaju mjesec-dva! :(

:blink:

Prijatelju, nisi napomenuo šta su to sve odradili a kad su ti isporučili toliki račun nadam se da su ti isporučili i spisak stvari koje su odradili i delova koje su zamenili, pa ako bi bio ljubazan molio bih te da napišeš šta je radjeno i koliko je šta naplaćeno, ili da jednostavno skeniraš račun da vidimo o čemu se tu radi.

Za tolike pare, morali su da odrade ogroman posao i zamene silu delova, vrate auto iz mrtvih, a nešto nisam imao utisak da ti je pre servisa auto bio "na izdisaju" jer si napisao da ti je trebao za posao i da si ga neko vreme nakon kupovine vozio pre servisa, i da ti se činilo da je sve OK. Možda i jeste bilo sve OK, onda je pitanje šta su tebi naplatili?

Mali servis za taj model košta daleko, daleko manje od toga, a upaljena lampica za airbag - to ne znači da su airbagovi u problemu već skoro uvek je u pitanju konektor u senozoru ispod sedišta ili senzor u kopči zatezača pojasa, koji su slabe tačke i znaju da gube kontakt što automatski pali lampicu na tabli. Medjutim, ta "popravka" traje 2 minuta rada i potom sledi brisanje greške iz memorije, i nakon ponovnog davanja kontakta lampica je ugašena a airbagovi u funkciji. Druga je stvar ako to nije problem, ali to onda znači da su airbagovi zaista "ispucani" a zna se kad se to dešava...

Sve u svemu, kupio si dobar i kvalitetan auto, oko felni i ostalih sitnica je druga priča, jer ćeš razbijati glavu sve dok je auto kod tebe, boles' je to... :wub:

Ali zato taj servis tj. račun koji si dobio je u najmanju ruku sumnjiv te ovo što ti kažem je iz dobrih namera prema tebi. Ako imaš račune imaš i odredjena prava, a moj prijateljski savet ti je da ubuduće, osim ako majstora/servisera ne poznaješ lično i potpuno mu veruješ, NIKADA više ne ostavljaj auto u servisu sa pričom tipa "pregledajte sve i zamenite sve što treba", jer to je poziv majstoru/radionici da naplate mnogo više nego što će odraditi, ili u najmanju ruku odradi mnogo veći posao nego što bi iskreno trebalo. Nemoj mi zameriti na iskrenosti i otvorenosti, ponavljam da pišem tvog interesa radi.

Drugarski pozdrav!

Edit: dok sam napisao komentar džoni me pretekao sa zaključkom. Čudno je da niko ranije nije primetio to oko cene servisa...

Link to post
Share on other sites

Od servisa je uradjeno:zamjena ulja i SVIH filtera,silen blokovi,obadvije viljuske i neke gumice sto dodju uz njih,dizna na jednom cilindru,jedinica parking senzora,sta je oko airbagova bilo-ne znam,reglaza,racun nemam kao ni servisnu knjizicu!Nakon servisa,ispod haube je okacen karton (na njega je BMW oznaka i spisak nekih djelova,tipova ulja,i onda je olovkom strikirano sta je stavljeno) oko jednog crijeva i tu je ispisano sta je zamijenjeno!Napomenuto mi je da mi je turbina u odlicnom stanju kao i set kvacila,da mi je radilica nova(nju je prvi vlasnik zamjenio).Predpostavljam da je cijena servisa OGROMNA ali to je servis u kojem sam ja od 2004 god servisirao moj prethodni 325tds e36 i nikad mi cijena servisa nije bila tako velika da bih posumnjao da me deru!Medjutim sad sa ovim 320d e46 nemam nikakvog iskustva sto se tice odrzavanja i cijena dijelova tako da ne znam sta da mislim o ovom servisu! :blink: Imajte na umu da sam ja iz Budve i da su cijene vece nego u Srbiji ali ako bi mi neko znao reci koliko bi servisiranje ovog sto sam naveo kostalo u Srbiji-bio bih mu zahvalan!Jedino sto tacno ne znam sta je bio problem sa airbagovima.Za svaki sledeci servis cu traziti pojedinacne cijene djelova koji su zamijenjeni a pokusacu i da nabavim servisnu knjizicu,pa da vodim evidenciju o servisu od kad je auto kod mene.Kao sto sam vec rekao sa vlasnikom servisa se znam od 2004 i nije mi ni na kraj pameti da bi me zajebao ili nesto slicno,ali...

Link to post
Share on other sites

Sve to sto si zamenio u Nisu bi te kostalo oko 600-700 eura i to u ovlascenom servisu. Inace sa slika ti auto izgleda ok, a to sto si menjao silene i viljuske ne brini ne crkavaju tako cesto tako da bices miran neko vreme, ja sam to isto menja pre tri godine a i dalje je auto utegnut u trapu. Gore si pitao koje su mane tog modela. kao sto vidis sileni i viljuske s vremena na vrime vrisnu,pogotu ako ga vozis na felnama vecim od 17`, mana su mu jos vertikalni stbilizatori zbog nasih divnih puteva i to je to. Zdravo ga vozio

Link to post
Share on other sites

racun nemam kao ni servisnu knjizicu!Nakon servisa,ispod haube je okacen karton (na njega je BMW oznaka i spisak nekih djelova,tipova ulja,i onda je olovkom strikirano sta je stavljeno)

Ako su već ovlašćeni servis, a napisao si u ranijem komentaru da jesu, bili su dužni da ti daju servisni izveštaj uz račun ili bar fakturu gde su navedene pojedinačno odradjene stavke kao i njihove cene. Ti nemaš dokaz da si njima platio 1400 evra, a imaš njihovu reč da su ti zamenili sve to što su ti napisali na tom papiriću i okačili o crevo? Ne znam, meni se takav deal ne svidja i sve mi se čini da si ti izvukao deblji kraj ali što kaže narod svršenom poslu prigovora nema.

Ubuduće itekako traži da dobijaš detaljni izveštaj, račun, kao i makar na uvidjaj delove koji su skinuti sa tvog auta tokom servisa ako su zamenjeni novim. Čak i u Nemačkoj sam video da ljudi to traže u servisu kako bi se uverili, iako njih zakon tamo daleko više čuva nego nas ovde, a tek vreme kad se ovde kod nas verovalo "na slepo" kojekakvim majstorima i servisima na reč je, rekao bih nažalost, odavno "prohujalo sa vihorom".

Inače jedan prost dokaz da nešto ne štima u njihovoj priči je da kažeš da su tamo cene servisiranja skuplje nego u Srbiji, ali kad se stavi na papir sve što su oni navodno izmenili na tom autu dolazi se do zaključka da ovde za te pare to nisu mogli da odrade originalnim ili eventualno kvalitetnim OEM delovima koje ovlašćeni servisi jedino i ugradjuju, tako da ispadne zapravo da je tamo jeftinije održavati BMW. Pogledaj na realoem ili bmwparts cene tih viljuški sa gumicama, pa cene silen blokova, pa onda pogledaj koliko košta dizna za taj motor, i onda sve to saberi i dodaj na to porez, jer su to otprilike cene kakve moraju da budu u ovlašćenim servisima obzirom da je ta baza podataka univerzalna i da se samo zaračunavaju porezi zavisno od države do države, i onda ćeš dobiti konačnu cenu. Već sve to prelazi uveliko 1000 evra. Ispada da su za manje od 300 evra odradili kompletan mali servis, parking senzor, reglažu, pa i to sa airbagovima šta god da je bilo u pitanju... Ako je sve to manje do 300 evra, onda je kod vas jeftinije održavanje nego ovamo, tako da bi verovatno trebalo još i da budeš zadovoljan. :rolleyes:

Ubuduće traži račun i na uvid sve odradjene servise tj. zamenjene delove. To je minimum na koji treba da pristanu, i koji su kao ovlašćen servis dužni da ti sami ponude. U svakom slučaju srećno sa autom. :)

Edit: :o

@: aritonce, koliko je to onda kod Mitića set prednjih viljuški sa gumicama i set silen blokova, a koliko dizna za N47 motor kad sve to kažeš da košta djuture manje od 350 evra? :blink:

Link to post
Share on other sites

@M54 gledao sam po onom sajtu "bmwfuns.info" cijene nekih djelova,ako sam dobro skapirao kako se koji dio zove na engleskom onda prednja viljuska kosta 176,98e,dizna je 256e,jedinica od parking senzora 112,50e!I to vjerovatno nisu "kompletne cijene" to jest bez poreza,pdv-a i sta ti ja znam...Samo to dodje 722e!I jos na to filteri,ulje,silen blokovi,taj neki problem sto je bio sa airbagovima ipak je to jos dosta para+ruke...nzm ispada da me nisu odrali vec da si ti u pravu da sam i dobro prosao!?Ne znam kako je Aritonce dosao do podatka da bi me to u Nisu kostalo duplo manje!?

Link to post
Share on other sites

Cena koju si naveo za diznu od 256 evra tamo važi za, citiram, "Remanufactured Injector", odnosno repariranu diznu, a cena nove je bliža duplo tolikom iznosu (http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AS71&mospid=47635&btnr=13_0959&hg=13&fg=15). Ako si tu ugradili repariranu a ne novu diznu, to je tek za neku drugu priču...

Cena viljuške koja je tamo navedena stoji, dakle oko 177 evra puta dva, jer si napisao ranije da su ti u servisu rekli da su zamenjene obe prednje viljuške, dakle 355 evra.

Napisao si ranije i da su ti naplatili zamenu silen blokova, vidi se sa iste slike gde su i viljuške da cena seta istih košta oko 100 evra po katalogu.

I na kraju jedinica parking senzora 112 evra.

Kad se sve sabere dobijamo cifru od oko 910 evra, a obzirom da je ovo univerzalni elektronski katalog tu nisu uračunati porezi i marže. Obzirom da u Crnoj Gori stopa PDV-a iznosi 17 %, kad se to uračuna dobijemo iznos od 1065 evra, što je minimalan iznos tj. cena samo tih delova bez ikakvih troškova ugradnje, a obzirom na cenu rada u ovlaščenim servisima kao i procenjeno vreme za koje je sve to moglo biti zamenjeno, dodaj slobodno na tu cifru još oko 100 evra.

Dakle, za zamenu delova koje si naveo u ovlašćenom servisu u Crnoj Gori bi trebalo platiti oko 1150 evra, minimum svih minimuma, a daleko od toga da tamo bilo ko radi sa nekim minimumom zarade pa još u ovlašćenim servisima, pre će biti kao što si rekao da je još skuplje nego ovamo pa bi za nabrojane delove i njihovu ugradnju, u ovlaščenom servisu u Crnoj Gori naplatili minimum 1200 evra, i to kad kažem stvarno mislim minimum. Kataloške cene imaš, dodaj porez, zaradu, i sve postaje jasno.

Kako su onda za 170 evra odradili i dijagnostiku, i problem sa airbagom (šta god da je bilo u pitanju), i reglažu, i mali servis sa svim filterima, to je ono što je meni interesantno u priči. Ako je stvarno tako, onda eto mene da u Crnoj Gori radim male servise :dance3:

Problem je samo što postoji i mogućnost da ti nisu ugradili nešto od onoga što su ti deklarativno nabrojali. Dokaz nemaš, kao ni račun. Ubuduće više opreza a manje verovanja "na reč" kojekakvim servisima i majstorima. Poznajem gomilu ljudi koji su se pokajali zbog svoje lakovernosti. Voleo bih da je drugačije, ali jbg. takva su vremena. <_<

Link to post
Share on other sites

problem sa airbagom je problem sa konektorom ispod sedista. A druga stvar, ako je sve uradjeno korektno i covek zadovoljan, cena nije toliko vazna. Bolje tako nego da da tu cifru iz 7 pokusaja kod 15 razlicitih majstora i ipak ne uradi nista.

Link to post
Share on other sites

LOS sam mehanicar i nemam pojma sta su silen blokovi i zasta sluze,dje stoje...Ako mi mozes,molim te objasni mi(i ako se sjecas kako se na engleskom to zove).Upravo iz navedenog razloga sam se registrovao ovdje-da bi naucio nesto,jer ce mi sigurno trebati jer je BMW bio i ostao auto koji cu jedino da vozim! :preved:

Link to post
Share on other sites

problem sa airbagom je problem sa konektorom ispod sedista. A druga stvar, ako je sve uradjeno korektno i covek zadovoljan, cena nije toliko vazna. Bolje tako nego da da tu cifru iz 7 pokusaja kod 15 razlicitih majstora i ipak ne uradi nista.

Sa autom sam prezadovoljan!Odlicno vuce,malo trosi,dobro drzi u krivinama!Jos kad su mi rekli da mi je turbina i set kvacila u odlicnom stanju...vrh!

Link to post
Share on other sites

te cene na fansu nisu merodavne, jer...........

na tu cenu sa bmwfans-a od 177e nije 16992din po kursu od 96din za 1e, vec delta racuna odprilike 135din za 1e

tako da cena jedne viljuske u delti je 23895din, jer kod nasih pedera u delti kupujes u dinarskoj protiv vrednosti

tako da ti je cena kod nas pribliznijada gledas cenu u dolarima i pomnozis sa nasim srednjim kursom

Link to post
Share on other sites

Ubuduće traži račun i na uvid sve odradjene servise tj. zamenjene delove. To je minimum na koji treba da pristanu...

znaci obavezno je:

- specifikacija ugradjenih delova i

- vrednost utrosenog rada (broj sati x cena/h)

takodje, imas pravo na garanciju na ugradjene delove i rad....i zbog toga ti treba ova specifikacija...:)

Link to post
Share on other sites

A u koji servis si radio servis?

Koliko sam cuo u Budvi dosta hvale Branka Radulovica.. A i ja sam se jednom prilikom uverio u strucnost tog majstora na letovanju u Cg (elektronika bosh pumpe na e34ci naftarici)...

I jos plus me nije odr'o a svi uslovi za to su bili ispunjeni :P .

Koliko me secanje drzi kad se skrene za Top Hill pa desno negde... ;)

Link to post
Share on other sites

Upravo kod njega Sicko!Znaci znas o kome se radi!Covjek je genije za BMW i ovlasceni servis "bmw Radulovic"!Znaci ugradjuje samo original djelove!Kao sto sam i ranije naveo,moj prethodni 325tds sam od 2004 odrzavao kod njega i nikad nisam imao nikakve zamjerke,nego da se ne ponavljam,bilo sto je bilo,prosao sam kako sam prosao,prihvatam savjete vezane za fakturu sa spiskom i cijenama djelova koji su zamijenjeni!Jos samo da neko napise par rijeci o silen blokovima.... :prankster2:

Link to post
Share on other sites

ODcyMjFfcA==.png

Broj 6 na slici ti je silen blok ili ti "Set of brackets with rubber mounting" na bmw fansu... Kraj viljuske ulazi u njega a on ide na karoseriju najprostije receno i objasnjeno...

Link to post
Share on other sites