E39 modeli


Recommended Posts

Skoro sam uzeo e39, 520i. Po pričama nekih na forumu taj auto je kornjača i dere ga svaki jugo. Sa Ivanom sam bio u kontaktu i on me ubeđivao da taj motor od 150 konja sasvim lepo ide. Na kraju sam ga uzeo i stvarno je auto koji može lepo da povuče. Uopšte se ne kajem što sam ga kupio. O ostalim stvarima ne treba pričati. Samo gledaj da je u što boljem stanju da bi imao manje ulaganja.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

1 minute ago, vranjin said:

Skoro sam uzeo e39, 520i. Po pričama nekih na forumu taj auto je kornjača i dere ga svaki jugo. Sa Ivanom sam bio u kontaktu i on me ubeđivao da taj motor od 150 konja sasvim lepo ide. Na kraju sam ga uzeo i stvarno je auto koji može lepo da povuče. Uopšte se ne kajem što sam ga kupio. O ostalim stvarima ne treba pričati. Samo gledaj da je u što boljem stanju da bi imao manje ulaganja.

naravno,auto skroz korektan,porodican,velik,ma vrh

Link to post
Share on other sites
On 12.8.2016. at 11:10 PM, vranjin said:

Skoro sam uzeo e39, 520i. Po pričama nekih na forumu taj auto je kornjača i dere ga svaki jugo. Sa Ivanom sam bio u kontaktu i on me ubeđivao da taj motor od 150 konja sasvim lepo ide. Na kraju sam ga uzeo i stvarno je auto koji može lepo da povuče. Uopšte se ne kajem što sam ga kupio. O ostalim stvarima ne treba pričati. Samo gledaj da je u što boljem stanju da bi imao manje ulaganja.

Daj slike da vidim spravu. Kaze stari da si dzelat za kola hahaha

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

ozdrav ljudi,nedavno sam postao vlasnik bmw-a,radi se o 523i e39 modelu,sa sekvent plinom,ugradjen pre 3 nedelje. Auto je bio automatik,pa je nedavno prebacen na manuelni. ovo je moj prvi bmw kojeg ima i potrebna mi je svaka vasa pomoc.

Imam par pitanja koja me muce.  Auto je bio automatik,pa ga je predhodni vlasnik prebacio na manuelni menjac. Stavljeno je kao sve novo. E sad,kad ga upalim i radi mi  na leru,cuje se nesto kako udara tak tak tak,pa nekad prestane,dok nisam provalio kad stisnem kvacilo da taj zvuk nestaje. Znaci da je nesto sa kvacilom ili sta vec. Sta bi to moglo da bude? Drugo pitanje je kada ga vozim na 2000 obrtaja drugom,on secka blago.Kao da me neko uhvati,pa pusti ,talasa. Cim dam gas on se ponasa normalno,znaci samo u niskim obrtajima u gradskoj voznji. Na otvorenom putu ponasa se normalno,ide ko blesav i tih je. znaci samo u niskim ortajima. E sad nisam ga probao na benzinu,mozda je to do plina? Trece pitanje,je vezano sa lapicama. Imam jednu crvenu za airbag,i zuti zupcanik sa znakom uzvika. Sta bi to moglo da bude. I skoro kada sam ga malo jace vozio,upalio mi je lampicu protiv proklizavanja i ne mogu da je iskljucim nzm sta je. Imao sam problem u pocetku za alternatorom,palio mi je lampicu i na kraju otisle cetkice i akumulator. Zamenio sam cetkice,relej i akumulator i sad opet blinka ponekad lampica. Sta to moze da bude? Pre nedelju dana imao sam jedan problem. Nestalo mi je antifriza u sistemu. Pa je poceo da dize temperaturu preko pola. Ja tad nisam imao pojma,ni gde mu je pumpa za vodu,dok nisam provalio,pa dolio tada vodu. Kad sam mu dolio vodu,tada je temperatura udarila u crveno. I igrom slucaja drugar mi ispusti vazduh i vrati se kao sve u normalu. Malo posle opet je poceo da dize,dok nisam provalio da brzo prazni vodu. kad sam otisao kod majstora posle par dana. Tad nije hteo vodu izinat da potrosi. kaze on da nije mozda dobro ispusten bio vazduh,pa se sad vratilo u normalu. posto nigde nije pokazalo da curi. Sad me zanima posto ide zima,koliko staje antifriza u njemu i koji da sipam. Cuo sam da ide kao 60 posto antifriza g12 crveni,mada on je u sebi imao zeleni i 40 posto destilovane vode. Sad me zanima dali je to tacno? I koje biste mi ulje preporucili u njemu je sipano Castrol 10w 40. ulje treba sad da zamenim zbog sebe i sigurnosti. dali mi preporucujete opet njega ili neko bolje i koliko staje unutra? Posto ne znam relativno nista o BMW u. Sad izvinite ako ovo nije tema za probleme koje imam,posto sam nov. Hvala unapred. 

Link to post
Share on other sites

Sto se tice tak tak tak to moze da bude i zamajac da je star,jesi li siguran da je sve novo?to sto secka na 2000 obrtaja moze da bude do svecica,bobine ili kablova ili lulica kako ih vec zovu,sto se tice antifriza sipa se g11 zeleni i to pola pola sa destilovanom vodom naravno koncetrat -100,staje oko 10litara mislim,sto se tice dizanja temp tu moras biti jako obazriv,vodenu pumpu bi trebao da zamenis cim si kupio auto u sklopu duzeg i bezbednijeg odrzavanja kao i termostat jer su ti motori osetljivi na pregrevanje,za ozracivanje sistema imas dosta postova pa procitaj kako se to radi,sto se tice ulja, castrol da ali pravi,po obicaju ovde je castrol veoma losa kopija i ti motori vrlo brzo pocinju da trose ulje ako je lose,ja sam sipao poslednje SHELL HELIX HX7 10W40 i veoma sam zadovoljan za sada,normalna potrosnja ulja  za taj auto je oko 1l na 10.000km stim sto je to podatak za nova kola tj motore tako da pola litre na tu kilometrazu nije strasno ako popije

Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da je  sve novo,tako mi je receno kad sam ga uzeo. Moracu da odem do majstora koji je prebacivao menjac,saznao sam koji je to majstor. Tako da cu obici njega i videti gde su napravili gresku. Sumnjao sam ja na svecice,svako sam planirao ovih dana da zamenim nove svecice,novo ulje,filtere i potrazicu negde novu vodenu pumpu i termostat da zamenim. Sad ne dize temperaturu Hvala Bogu sve je u normalu. Mada po malo trosi vodu. Ne puno,ali vidi se. Kaze majstor jedan,da se valjda sad tek ozracio,pa da se vratio u normalu. Ali za svaki slucaj,zamenicu ja vodenu pumpu. Novo je novo.  E sad za ulje posto mi je preporuceno to castrol 10w40 zbog plina. Kako ja da znam,da to nisu kopije. Da li da probam i ja to Shell,ako mislis da je ono u redu.

Link to post
Share on other sites
6 hours ago, bmw/v said:

Nisam siguran da je  sve novo,tako mi je receno kad sam ga uzeo. Moracu da odem do majstora koji je prebacivao menjac,saznao sam koji je to majstor. Tako da cu obici njega i videti gde su napravili gresku. Sumnjao sam ja na svecice,svako sam planirao ovih dana da zamenim nove svecice,novo ulje,filtere i potrazicu negde novu vodenu pumpu i termostat da zamenim. Sad ne dize temperaturu Hvala Bogu sve je u normalu. Mada po malo trosi vodu. Ne puno,ali vidi se. Kaze majstor jedan,da se valjda sad tek ozracio,pa da se vratio u normalu. Ali za svaki slucaj,zamenicu ja vodenu pumpu. Novo je novo.  E sad za ulje posto mi je preporuceno to castrol 10w40 zbog plina. Kako ja da znam,da to nisu kopije. Da li da probam i ja to Shell,ako mislis da je ono u redu.

Kopije su manje vise sve ovde po Srbiji,za castrol ti kazem jer je dosta ljudi imalo losa iskustva sa njime,castrol iz Srbije naravno,litra kvalitetnon ulja u Nemackoj kosta 20+ evra,a ovde zate pare kupis kanticu od 4 litre,ako hoces da ulje bude kontrolisano onda se kupuje rafinerijsko,znaci na pumpama NIS recimo G Energy,pa ga menjaj na 6-7000km ili na MOL pumpama ili da ti neko donese neko kvalitetno,ja sam probao sa Shell i za sada je ok,miran motor,ne trosi ga puno pa videcemo za dalje,sto se tice svecica to vidi na internetu sta je proizvodjac propisao i time se vodi ali mislim da ide NGK BKR6EQUP

Link to post
Share on other sites
1 hour ago, bmw/v said:

Hvala,cuo sam i za Liqui Moly to mi nesto preporucuju. Sad nzm dal je neko imao iskustva sa tim uljem. A za svecice mi kazu da ide neka +48 takozvana imaju bosch i beru.

http://bmwfans.info/vin/decoder/?decode=ER35975

SVE IMAS OVDE UKUCAJ U ZELENO POLJE ZADNJIH 7 ZNAKOVA SASIJE MISLIM DA SU DVA SLOVA I PET BROJEVA I LAGANO I DETALJNO GLEDAJ SVE STA JE FABRIKA PROPISALA I UGRADILA

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...