POTREBNO VASE HITNO MISLJENJE???


Recommended Posts

Ma Tokyo je,u stvari ne poznajem coveka :lol:

Elem

s42-verovatno niko nije video u zivotu

s14-par komada na forumu

m42-par kocki i nekoliko e36

Da su toliko dobri i zahvalni motori bili bi u svakom 5-om autu :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Vezano za pricu..

Pre par dana je palo prozivanje od strane drugara i kolege sa foruma, nije m30 ali je m20b25.., evo, ja necu nista da pricam, on ako vidi ( a videce sigurno ) nek iskucka....

Svi drkate na taj motor a moj pisljivi 1.8 drka vec cetvrtog po redu, i kad se zavrsi potezanje, odmah ide prozivka da je chipovan da je "radnjen" itd, ali su to sve baljezgarije....

elem..

@sale

Ja ne kazem da je M30 los motor, daleko, daleko od toga, ali ako vi gledate automobili samo od semafora do semafora, onda ja nemam sta da pricam sa bilo kim ovde....

Posle svega, ODGOVORNO tvrdim, ako vas sretnem negde oko Avale, jebali ste jeza u ledja!!!!!!

A sad glavno pitanje???

Zasto je pored divnog m20 i jos predivnijeg m30 , M odeljenje, pazi M, odlucilo da stavi cetri cilindra u e30????

Link to post
Share on other sites

hehehe...pa sta je sa tim 2.5???? Ja sam sa kockom IS isao isto i to sa kockom 2.0....znaci nije mi pobegao nista a nisam ni mogao da ga obidjem....ali zato me je Nidzina bivsa kocka 2.5 oprala ko slinu.... :D

Link to post
Share on other sites

@sale

Ja ne kazem da je M30 los motor, daleko, daleko od toga, ali ako vi gledate automobili samo od semafora do semafora, onda ja nemam sta da pricam sa bilo kim ovde....

Posle svega, ODGOVORNO tvrdim, ako vas sretnem negde oko Avale, jebali ste jeza u ledja!!!!!!

A sad glavno pitanje???

Zasto je pored divnog m20 i jos predivnijeg m30 , M odeljenje, pazi M, odlucilo da stavi cetri cilindra u e30????

Na to zadnje nemam odgovor..Ali znam da je to zadnji M 4vrtak ikada! Svi posle su 6,8,10,12... Zar ne? Ima tu nesto sigurno!

Daleko od toga da kazem da je taj S14 djubre..Naprotiv drage volje bi posedovao jedan primerak!

I nemam pojma kako si ti u pricu upleo M42 kada se pricalo o M10 i o raspalom M40

U opste kako ste upetljali 4take sa 2 bregaste u pricu?

Ali opet ostaje da se mi probamo :P

Onako drugarski! :)

Link to post
Share on other sites

znaci,ako nemas love za neki 6-ak ili ti motor preko 2.0,ne vadi M10 ispod haube i ne zanosi se sa M40,jer je M10 mnogo bolji,ako sam dobro sve razumeo :dance3:

Link to post
Share on other sites

Ne bih da kvarim zabavu, ali.....koliko onih koji se trkaju medjusobno uopste ima motor koji ima makar 90% fabrickih performansi? Ja mogu da pobedim i M3 ako nije potpuno ispravan, ali to necu proglasiti aksiomom

A sto se tice M40, ako nemas problema sa bregastom i podizacima,tj. ako se ne cuju, redovno samo menjaj ulje i sve ok, ekstra je motoric. Mada je cinjenica da posle 20 godina skoro da takvog nema

Link to post
Share on other sites

A sad glavno pitanje???

Zasto je pored divnog m20 i jos predivnijeg m30 , M odeljenje, pazi M, odlucilo da stavi cetri cilindra u e30????

a ko ce ako necu ja.

glavni razlog su vibracije na radilici koje su bile vece kod 6 cilindara u odnosu na 4 cilindra. drugi razlog je taj motor projektovan da se uz odgovarajuce izmene mogao da se zavrti do 10 hiljada obrtaja, mozda i koji preko. ali ovo je suvise glupa tema za ovako ozbiljne informacije. mozda ako se overspeed istripuje pa napise koju.

a kad smo vec kod potezanja, jesi potezao protiv tvoje bivse sive kocke?

Link to post
Share on other sites

pa ako mogu da se nadovezem , svi oni idu , dok ne stanu jedan pored drugoga -ali ni to nije pravo stanje stvari , vec samo pitanje onoga koliko je u njima ostalo od originala i fabrike ... ja za sebe znam -moj maximum je 645ci....sa njime sam nereseno niti me obilazi niti mogu da ga obidjem , malo ima bezanja kada se pritisne kvacilo ali ubrzo se svede na nereseno....a ti vektore ...(po meni) gledaj da je motor ispravan pouzdan , obrati paznju na troskove i da te prebaci od tacke a-do tacke b , za sve ostalo ako hoces vise i bolje , mislim da trebas promeniti auto ! poz !

Link to post
Share on other sites

@325ix

Probao sam se...

1. Sa bivsom sivom 2.5 stanje totalno stock, auto radi i ide perfektno!

2. Mirkovim karavanom, takodje 2.5 sa kratkim prenosom, maksimalno olaksan, na vaganju pokazao 1180kg, i 15-ticama 185/55

3. Sa Dekijem Zemuncem 2.7 tuning ala Klinik, kaze da mu nije radio kako treba, ali kako god nije isao losije od fabrickog 2.5 sigurno!

4 Sa Lemijiem 2.5ix-om sa iskljucenim prednjim pogonom, 3.91 diferencijalom koji takodje kazu ide super, mozda ne kao oni iznad ali za ix-a odlicno...

Svaki put je bilo klanje, mada ni meni sada auto ne ide kako je isao, jel sam presao na prilicno veci i tezi tocak, jel sam vratio daleko teza sedista, kofer sa alatom od 30kg u gepek itd..., ali cak i sa tim daleko losijim set-up om ide kao Lemijev auto, da ne govorim da imam problem sa drugom u koju nece da upadne kada ja hocu nego tek kad obrtaji padnu ispod 4500 soma, sto je kod auta sa manjkom obrtnog momenta veliki minus....

Znam da je suvise glupa tema za to...

Ali sto se tice tvojih navoda i razloga za M-a..., ja koliko znam redni 6-to cilindricni motori su najizbalansiraniji motori ikada napravljeni, tako da ta prica o obrtajima pada u vodu, osnovni i jedini razlog je raspodela mase i sama usteda na tezini...

Sale kaze da je ubacivan sestak u novije M-ove, recimo u e36.., ali i e36 je na krugu vozen sa 4 cilindra, taj s42 koga sam ja u zajebanciji spomenuo...

Da budem jasan, nisam ja pristalica 4-taka.., ali kada su vozne karakteristike u pitanju, mislim da su vrlo zajebani igraci....

@Dzoni

Koliko ces da sipas???? :)

Salim se, kao sto sam ti vec rekao na par tvojih pitanja, pricu namestenih potezanja sam davno prevazisao, svaki put se desavalo spontano cak i poslednji sa Lemijem..., nemam ja nameru da svakom pojedinacno crtam i da se dokazujem, imam daleko ozbiljnijih stvari u zivotu o kojima trenutno moram da brinem!

@redeyez

Ti si ocigledno preskocio neki cas matematike i ne znas sta znaci ks po toni... ;)

Evo ti malo pa se igraj! http://vlsicad.ucsd.edu/~sharma/Potpourri/perf_est.html

Za kraj malo ejakulacije sa 4cil!

Poz... ;)

Link to post
Share on other sites

Procitaj opet sta sam napisao za radilicu. Vibracije su bile vece kod sestaka kad su pokusali da ga naturpijaju. To je osnovni razlog pa sve ostalo.

Razlog je razlika u tezini, to stoji, ali to moze da se resi podesavanjem ogibljenja. Ako sam ja uspeo da ubijem da ix ide preko nosa, zamisli sta bi dipl ing uradili u m odelhenju.

I daj savladaj vise jel i jer.

E sad ono glavno, ako si bolji ili egal sa tvojom sivom kockom a ona bolja od e46 dizela, znaci da si bolji od tog istog dizela sa vise kubika, vise konja, obrtnog momenta, turbinom i naravno, vise kila.

Link to post
Share on other sites

@325ix

Nemoj da se nerviras, pricamo u slengu, i tebi svaka recenica pocinje sa malim slovom pa mene boli **** za to, vazno da se razumemo, jer tako?? :P

elem..

Procitao sam i ne razumem na sta aludiras kada sam lepo napisao???

Redni sestak je posle boxera najizbalansiraniji motor koji je ikada napravljen i daleko izbalansiraniji od rednog cetvrtaka, ( ovo ne prica tokyo vec tamo neki dipl. ing koje si spomenuo ) radilica jeste duza ali masa kontra tega vibracije dovodi na najmanji moguci nivo, poslusaj svoj motor i samo ce ti se kazti,! Nadji mi text u kome pise to sto si rekao, ja to nikada nigde nisam video???

Drugi deo tvog navoda vezano za obrtaje takodje nema veze sa vezom, ako mogu iz v8 motora da izvuku 10.000rpm, iz rednog sestaka mogu jos vise, mislim sramota je o tome i diskutovati...

Evo ti recimo citat vezano za s42 motor...

In the last evolution step the engine puts out an amazing 158 hp/L. Compared to a modern racing engine it was a big achievement.

Snaga za trkacke motore se dobija iz obrtaja, zasto bi oni ubacili teskog sestaka, kome prednja dekla bode u hladnjak, sa kojim bi se daleko teze namucili oko balansiranja celog auta, kada mogu da ubace mali lagani motor koji pravi dovoljnu snagu koja je propisana za klasu, istina je da bi sestak imao vise momenta nize, ali za stazu je to manje bitno jer se motor konstantno drzi u obrtajima...

e46 je prvi od modela u koji je ubacen redni sestak na "krugu", pocevsi od WTCC-a, iako je sasija maksimalno prilagodjena tom motoru, auto imao daleko manje uspeha u odnosu na predhodnike...

Da se vratimo na temu :) m30 je glupa strvina koja vuce od 500obrtaja, fun factor je sto puta veci u poredjenju sa slabijim motorima pa cak i sa s14, ali to je sve sto on ume...

Sve ima na netu, bez veze trosim tastaturu! ;)

Putting a Big Six M30 engine will make a E30 chassis very front heavy. It will completely upset the balance of this car for sure....

Link to post
Share on other sites

AAAAAAAAAAAAA UUUUUUUUUUUUUUUU,pa upropastiste mi temu,al ok,vi ste moji drugari sa foruma,pa moram da vam oprostim :dance3: :pleasantry: :preved: aj da probam da je vratim na pravi put.juce sam u mojoj okolini isao da pogledam jednu kocku,na oko deluje mnogo bolje od moje,prva farba,kosevi u fabrickom stanju,ne udarana,mala kilometraza,zena do skoro bila vozac,enterijer extra ocuvan,gume dobre,prva farba,garaziran.ono sto me je odvuklo od trgovine,motor ima cudan zvuk u radu,nesto lupka i ima ogroman ler,na njemu nema kap ulja i prasine,sto znaci da je spreman za prodaju,plin nema atest,a nema ni papire,a najsumnjivije je bila prica vlasnika,koji nije vlasnik,nego je navodno pre 2 nedelje kupio auto,pa se predomislio da ne zeli bmw :blink: licno mislim da je motor u ku....cu,ali za sve zainteresovane kojima treba dobra osnova,covek je reko da mu je zadnja cena 950e http://www.polovniautomobili.com/oglas1390204/bmw_316_e30/#6

na osnov toga sam lepo preko noci odlucio da se ne za...ebavam,nego da lepo sredim svog tamo gde jos treba,pa posto sam danas ima slobodan dan,lepo se rano ujutru uputio do NS-a kod naseg druga Mirka i zapoceo neke radove.one moje glupe spustene opruge,koje nisu ni bile fabricke,nego secene ( auto kupljen sa njima ) lepo zamenio novima,sve cetri,prednje amortizere takodje,od kojih je jedan jadan propiskio skroz ulje od silnog tereta,a drugi iskrivio solju sto nosi oprugu i sreca nije mi ostetio gumu.dogovor je pao i za sledeci petak,menjamo prednji most,drzace balans stangle,obe kugle na oba ramena,prednje diskove,plocice i pakne napred i nazad.auto mi vise ne stoji onako iskrivljeno,tockovi stoje ravno i ne izgleda vise kao da su mu se kosevi skupili.kad sve bude gotovo,sledi optika i naravno slike,da se vidi sta je radjeno.jos jednom pohvale Mirku na pedantnom i korektnom radu,kao i na povoljnim cenama :e30: kad neko zna,onda zna :dance3:

Link to post
Share on other sites

OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Vektore resi li da se smiris i ti :D ajde polako radi i objavljuj sve u temi gde ti je auto :D a ovo je sad stvarno za lock :rtfm: :P

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.