Proklizavanje,kocenje...


Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e i da ajde ovde da postavim pitanje sto je dzoni vec pomenuo za moj auto kad ga je vozio...sto je lenj do nekih 3500-4000 obrtaja a posle siba? do cega bude to?

Link to post
Share on other sites

Filipe, bez da se ljutis ali ako je tacno da tek 7 meseci vozis , mislim da ti je jos rano za RWD. jos nemas rutinu i ne vozis ti auto vec on vozi tebe a za volanom se i dalje ponasas kao nepoverljivi suvozac, bojis se. Moj savet je da predjes na perednju vucu . Kad naucis da sa FWD vozis krivinu onda mozes da predjes na kardan. Naravno, to je normalno jer kao sto rekoh nemas iskustvo, nemas rutinu i onda ti auto sa zadjom vucom bezi preko nosa sto je apsurd tj tako se ponasa FWD. Sada si imao srece, inace, kardan ne prasta takve greske pa te tako ova skola moze skupo kostati.

Link to post
Share on other sites

ne odustajem od zadnje vuce..nema tih para da me odvuce na prednju vucu...desilo se jbg,zajebao sam se sto sam legao na kocnicu,prvi put mi se desilo tako nesto..sl. put ce biti bolje i eto :) a ako neko ima odgovor na moje pitanje gore,bio bih veoma zahvalan :P

Link to post
Share on other sites

Upravo ti o tome i govorim, nisi se zahebao vec si reagovao instinktivno a sto se pitanja tice to ce ti odgovoriti neko ko poznaje M20. Aj sad, uzdravlje i polako, ima vremena za cepanje ;)

Link to post
Share on other sites

ako vas lady uci kako se vozi onda se.... i savet kocis kroz celu krivinu tek na izlaz dajes gas... nemam komentar.

i vrapci znaju kad se jari da se pre krivine na reperu za kocenje obavlja kocenje i saltanje u krivinu imas dozu gasa koju netreba seckati i kad vidis izlaz popustas volan i pun gas! a ova tvoja teorija drzis sve vreme kocnicu u krivini je zenska teorija brze voznje :) :) :)

Link to post
Share on other sites

ako vas lady uci kako se vozi onda se.... i savet kocis kroz celu krivinu tek na izlaz dajes gas... nemam komentar.

i vrapci znaju kad se jari da se pre krivine na reperu za kocenje obavlja kocenje i saltanje u krivinu imas dozu gasa koju netreba seckati i kad vidis izlaz popustas volan i pun gas! a ova tvoja teorija drzis sve vreme kocnicu u krivini je zenska teorija brze voznje :) :) :)

vidim ti se sve znao cim si polozio ;)

Link to post
Share on other sites

On je lepo rekao, to da sa autom koji ima zadnju vucu treba da das gas na pola krivine ili izlazu iz iste je nebuloza, to je tacno za auto sa prednjom vucom ali zadnja ce da te povuce u stranu ako potopis gas i cao... :)

Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci, sve zavisi prvo kakva je krivina i kako namestis auto pred krivinu. ako umes da namesti auto, mozes da prodjes bez da imalo abgasujes , znaci pun gas. Sto se prednje vuce tice, isto tako sve zavisi kako napadas krivinu i kakva je krivina.

Dalje, nije sve u tehnici ima nesto i u samom autu a to su recimo gume, vesanje, snaga motora. jer, nije isto da krivinu napadnes drugom na 6000rpm ili trecom na 3500 ... mogu da se kladim da filip vozi neki bajati raspar guma kome je rok trajanja odavno istekao, ali zato imaju dobru saru :D

Link to post
Share on other sites

On je lepo rekao, to da sa autom koji ima zadnju vucu treba da das gas na pola krivine ili izlazu iz iste je nebuloza, to je tacno za auto sa prednjom vucom ali zadnja ce da te povuce u stranu ako potopis gas i cao... :)

zamisli kad bi na trkama davali pun gas tek kad izadju iz krivine ... pogledaj po netu malo i imas u nekoj od onih egleskih emisija kad uci onaj retard da vozi lepo kaze covek doza pa pun gas to je prava trkacka tehnika... e sad mi smrtnici bas nemamo tolika muda da pritisnemo pun gas kad on pritiska!

Link to post
Share on other sites

vidim ti se sve znao cim si polozio ;)

dosta toga jer vozim od 7 razreda, divljao sam prvo sa jugicem pa sa sve jacim automobilima, bilo je i cukanja i paljenja lamela lomljenja korpi ali mladost ludost :), nekazem ja da ja vozim dojaj ali se trudim i ucim jer u drustvu znam dosta ljudi koji se profesijonalno bave trkama pa pored njih kradem fore.

Link to post
Share on other sites

Ne mora da znaci, sve zavisi prvo kakva je krivina i kako namestis auto pred krivinu. ako umes da namesti auto, mozes da prodjes bez da imalo abgasujes , znaci pun gas. Sto se prednje vuce tice, isto tako sve zavisi kako napadas krivinu i kakva je krivina.

Dalje, nije sve u tehnici ima nesto i u samom autu a to su recimo gume, vesanje, snaga motora. jer, nije isto da krivinu napadnes drugom na 6000rpm ili trecom na 3500 ... mogu da se kladim da filip vozi neki bajati raspar guma kome je rok trajanja odavno istekao, ali zato imaju dobru saru :D

i ako si me iznervirao ovo sa gumama :D bicu fin,gume nisu bas u najboljoj formi,ali zavrsice ovo lepo vreme

Link to post
Share on other sites

dosta toga jer vozim od 7 razreda, divljao sam prvo sa jugicem pa sa sve jacim automobilima, bilo je i cukanja i paljenja lamela lomljenja korpi ali mladost ludost :), nekazem ja da ja vozim dojaj ali se trudim i ucim jer u drustvu znam dosta ljudi koji se profesijonalno bave trkama pa pored njih kradem fore.

e pa vidis ja sam prvi put sa 16 seo u bmw,i sa 18 polozio...nikada nisam hteo da mi uzmu nesto drugo,i ako su me mnogi nagovarali na jugo budjavi,krenuo sam teze sa bmw-om od pocetka ako mozda i to nije pametno ali jbg

Link to post
Share on other sites

Samo polako i nemoj mnogo da se zaleces,ima vremena dok sam ne skontas sta i kako,kad padne sneg lepo na neki parking izludujes kao covek a usput skontas kako se auto ponasa,kad naucis po snegu na malim brzinama kako da ga iskontrolises znaces i po suvom na vecim brzinama :e30:

Link to post
Share on other sites

Filipe, bez da se ljutis ali ako je tacno da tek 7 meseci vozis , mislim da ti je jos rano za RWD. jos nemas rutinu i ne vozis ti auto vec on vozi tebe a za volanom se i dalje ponasas kao nepoverljivi suvozac, bojis se.

Dalje, nije sve u tehnici ima nesto i u samom autu a to su recimo gume, vesanje, snaga motora. mogu da se kladim da filip vozi neki bajati raspar guma kome je rok trajanja odavno istekao, ali zato imaju dobru saru :D

Cenim da obe trvdnje nisu tacne...

1)Filip vozi TEK 7 meseci...nikad nije rano za RWD ja sam sa budjavog juga odmah presao u caletovu kocku koja je duplo jaca i duplo se vise raspada,najveci problem mi je bio sto se auto gasio ne mojom krivicom nego zbog neispravnosti,morao sam da drzim gas i kocnicu na semaforu u guzvi itd,posle je zamenjen lonac i jos neke stvarcice oko struje i do danas da kucnem u drvo nije bilo tehnickih problema. Sto se tice RWD meni je mnogo lakse da vozim RWD nego FWD,lakse je kad te neko gura od pozadi da nego da te vuce od napred u prevodu veca je kontrola auta sa zadnjom nego prednjom vucom

2)Oces reci da slepac koji prvi put sedne u auto i ima dobar auto da ce da savladjuje krivine,oce al juce.Ne zelim da hvalim sebe da sam prvoklasan vozac ali isao sam brdo puta na avalu sa sve luftom u volanu,sponama i kuglama pri kraju,propisalim amortima,gumama starim 10 godina sa dobrom sarom,raspalim sinhronom druge(ubacim u drugu iz 5 puta :D )i nikad nisam imao probleme,kocim na vreme(to znam jer nikad nisam imao probleme sa krivinama),nizi stepen prenosa (3-2(iz 2-3 puta ako mi se posreci :D )),iskreno neznam ni kad kocim ni kad dajem gas,sve je stvar osecaja,dupe sam poceo da bacam posle 2 meseca od kako sam dobio vozacku(naravno na snegu inace bi pootpadali tockovi :D )

Filipe kreni polako po avali,obidji par krugova,gledaj da ti svaki krug bude brzi od prethodnog(ne moj da divljas samo previse idi do 60-70 na zaletistu dosta je za pocetak),izvali kad je vreme da se koci i NIKAKO ali NIKAKO ne zabadaj kocnicu jer ces samo produziti pravo,ako vec zajebes probaj volan u stranu u koju trebas da skrenes,rucna i pun gas da ga ispravis(nije preporucljivo kod se ne ispraksiras na nekim malim krivinama)

Nadam se da sam pomogao

:e30: je ZAKON :D

Link to post
Share on other sites

...ako vec zajebes probaj volan u stranu u koju trebas da skrenes,rucna,voan u kontra stranu i pun gas da ga ispravis(nije preporucljivo kod se ne ispraksiras na nekim malim krivinama)

ispravio sam se :prankster2:

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.