Proklizavanje,kocenje...


Recommended Posts

@Filip samo nemoj rucnu da vuces i bice do jaja,ako se zaletis pritiskaj kocnicu par puta da bude kocenje kao sa absom (tako se koci zimi kad se zaletis)

@Miki Tuga brate,tuga... :D

Link to post
Share on other sites
  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zato ljudi i ginu,udju u bmw-a i ponasaju se kao da su seli u raketu.

Covek nabroji 20 kvarova za koje on zna i jos ko zna koliko za koje ne zna i prica kako ulece u krivinu,sa takvim autom se ne prelazi 50km/h ni po ravnom ako imas trunku mozga.

Link to post
Share on other sites

zamisli kad bi na trkama davali pun gas tek kad izadju iz krivine ... pogledaj po netu malo i imas u nekoj od onih egleskih emisija kad uci onaj retard da vozi lepo kaze covek doza pa pun gas to je prava trkacka tehnika... e sad mi smrtnici bas nemamo tolika muda da pritisnemo pun gas kad on pritiska!

U pravu si, na trkama oni "ludaci" ne skidaju nogu sa gasa u krivini... Doduše oni voze Formule, ali nema veze... :rolleyes:

Ovde govorimo o Filipu, vozaču-amateru koji vozi "punih" 7 meseci a čiji je auto star 10, 15, ili 20 godina, sam Bog zna u kakvom je mehaničkom stanju, kakve su mu gume...

Uporedjivati njega i njegove okolnosti sa auto trkama i snimcima sa neta gde se propagiraju "trkačke tehnike" nema puno smisla jer niti je Filip (niti bilo ko od nas sa ovog foruma) profesionalan i licenciran vozač automobilskih trka a još manje je njegov automobil sposoban da pod punom brzinom prodje kroz krivinu a da je ne ispravi ili se, ne daj Bože, krovira pored puta.

I u tome je veliki problem sa mladim vozačima, u slaboj upućenosti u svoje i u mogućnosti automobila, ali i nedovoljno zdravog razuma za svoje postupke. Sve se tu uglavnom svodi na neku hrabrost i qurčenje, ko ludji taj bolji... Čiji je tata jači i tako to... Ponajmanje su tu u pitanju, kako kažeš "muda", nego nedostatak samosvesti da se nema znanja voziti kao onaj sa youtube, a još manje se ima tehničkih mogućnosti odnosno odgovarajućeg automobila, staze, i logističke podrške koja ide uz sve to.

Čak i najbolji profesionalni vozači bolida moraju da prodju školu i brdo teorije pre nego sednu za volan i opiče 200 u krivini u specijalno opremljenom autu koji košta 500 hiljada ili par miliona evra, a kod nas bi to svako da proba bez trunke škole i prakse i sa svojim punoletnim automobilom sa pokrivljenim sponama, ćelavim gumama i procurelim amortizerima. Znam da je Srbija nažalost na neslavnoj crnoj listi pri vrhu kad je broj saobraćajnih nesreća sa ozbiljnim posledicama u pitanju, ali iskren da budem kako se vozi, ko sve vozi, i u čemu se sve vozi - situacija je još i dobra. Nije ironija, nego surova istina.

Link to post
Share on other sites

Mehanicki je odrzavan dobro i sve je ok,samo gume su vec gotove ali sl. druge nove :D ja nisam ni hteo da uletim u krivinu pod punim gasom,ili rucna i sve to...slucajno se desilo ne namerno,ali sl. put cu sve ovo u praksi sto ste pricali da primenim :) i auto je star 26 godina :P

Link to post
Share on other sites

slazem se u potpunosti! ali ko hoce amaterski da divlja ... sredice auto... ja sam na mom npr. nabudzio vesenja roknuo minuseve jer tako povremeno volim da se lozim i zbog toga trapove redovno proveravam gume razume se uvek nove ne kupujem polovne... i lozenje kosta

ja se zalazem za teoriju da netreba odmah kretati sa jakim autom... sto se mene tice jugic je za pocetnike strava... delovi jeftini, malko ga nabudzis i na kosutnjaku retko ko moze da ti bezi slupas ga i bole te k***c jer ga popravis za 100e! e kad na njemu ispeces zanat ides dalje sa nekim predznanjem!

mnogi tog jugica pljuju ali sta sam ja njemu sve radio i opet je iso, sletao s puta i nista... ova nova aluminijumska ramena pogodis vecu rupu i otvoriti trap!

Link to post
Share on other sites

Zato ljudi i ginu,udju u bmw-a i ponasaju se kao da su seli u raketu.

Covek nabroji 20 kvarova za koje on zna i jos ko zna koliko za koje ne zna i prica kako ulece u krivinu,sa takvim autom se ne prelazi 50km/h ni po ravnom ako imas trunku mozga.

To sta ja radim i koliko mozga imam najbolje znam,volim da stisnem gas i to je to.Sto se tice auta ja i on se poznajemo bolje nego sto znam rodjenu kevu,s njim sam po ceo dan,vise nego sa devojkom,znam sve sta mu ne valja,brdo stvari nisam nabrojao,kakav je takav je moj je,kad ga budem prodao ili bacio na otpad bice mi jako zao jer samo pregurali sve i svasta.

Link to post
Share on other sites

...necemo sad da se prepucavamo!

najvise volim tako kad mi neki baja od 50 godina dodje i prica mi o zivotu,ja sam prosao bre sito i reseto a narocito reseto,preziveo brdo stvari koje nikom ne bi pozeleo,on nasao da mi kenja o zivotu i o tome to imam 20 godina

Link to post
Share on other sites

samo hocu da ti kazem da sam i ja imao 20. koliko sad imam nije bitno ali 20 sam imao ! a o tome ko je sta doziveo i preziveo je glupo ne diskutovati nego pominjati tako nesto. nego da se mi vratimo na temu posto jepo meni vrlo ozbiljno to sto ima vas koji terate pun gas a auto vam neispravan.

Link to post
Share on other sites

Auto skola II put: :)

Glavni instruktor M54...strucni konsultant dr House...psiholog dr Zverko...zapisnicar Suki (nema "jooj")

U skolu ponovo idu:

FilipM3........trazio je - dobice

Pravdic........da vidi i cuje kako to rade stariji

WWrcW..........nece shkoditi

DangaraBMW.....iskren, a takvi nadrljaju :)

Ljilja.........covek se uci dok je ziv

Kazneni poeni i dopunski casovi zbog tehnicke neispravnosti vozila, celavih guma I navodjenja na nasilnicku voznju:

WWrcW

Pravdic

FilipM3

Link to post
Share on other sites

ja sam vizuelni tip i meni se mnogo dopada ova slika :)

samo sto.....jel se to gleda odozdo na gore ili odozgo na dole...?? :)

E, da...I kako se moze prakticno i teorijski protumaciti ova slika...??

Ortogonalna projekcija odozgo, znači pogled iz ptičje perspektive.

Nemoj puno da se cimaš oko ovoga, odnosi se na idealnu putanju prolaska kroz krivinu ali na kružnoj stazi, jer onaj ko ovako seče krivine na kolovozima sa dvosmernim saobraćajem neće puno da "sačeka" pre nego se zalepi za neki FAP koji će da ga sačeka iza krivine.

Sem toga, kako je već rečeno, o ovome je moguće teoretisati pod pretpostavkom da se radi o automobilu koji je uopšte spreman da "napada" krivine pod ovakvim uglovima i bzinama, koji može da istrpi ozbiljne G-sile i koji je mehanički u besprekornom stanju, sa kočnicama makar "za broj" većim od standardnih i novim gumama. To znači da u praksi ovo ne može da se primeni na 99 % automobila, pa i onih koji pripadaju ljudima sa ovog foruma koji inače važe za zaljubljenike u svoje automobile i ljude koji bi trebalo da im posvećuju više pažnje nego prema običnom prevoznom sredstvu. Dakle u pitanju je samo jedna lepa slika, pardon skica, koja osim što je šarena nema u ovoj temi nikakvog značenja :lol:

Auto skola II put: :)

...

Genijalno :lol:

Link to post
Share on other sites

Ma ne treba im auto skola ponovo... Evo snimao sam se pre neki dan kako vozim i kako mi noge rade...

Vi mladji morate ovako da "terate", nego bila neka guzva juce u gradu pa nisam mogo bas da ga nagazim.... Ali dobro posluzice...

Link to post
Share on other sites

ja koliko sam uspeo da procitam u ovoj temi, svi su pro vozaci. Neki malo manje a neki, boga mi i malo vise. Ovi malo vise uspevaju cak i neke minorne nedostatke na kolima da nadoknade, koliko su pro. Covek opusteno uspeva da usalta iz 5. puta u brzinu a ako znamo da novi menjaci to saltanje rade u delicima sekunde, zamisli kao on brzo odradi tih 5 pokusaja. k'o zec kad se pari. E sad, posto talenat, tehnika i tehnologija nisu upitni, jer su svi pro, primetio sam d apostoje odredjene nedoumice oko ulaska u krivinu. Skica to i pokazuje. u crvenom delu mozes da kocis, u zutom delu mozes da upravljas i u zelenom mozes da dodas gas. i to je to.

e sad, zasto je neko dozvolio da ova tema izgleda ovako kako izgleda i na vreme nije reagovao, obrisao i ispravio a ima znanje i mogucnosti, vec se rasipa k'o djubre po livadi, je pitanje za drugu temu.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.