Metalna usisna grana na M50


Recommended Posts

Eventualne detonacije ce najpre da uniste protokomer i creva, a grana plasticna nece da pukne bas tako lako, jer je na M50 napravljena od deblje plastike nego ona koja se sada ugradjuje na novije automobile.

Po meni, nista ne dobijas ugradnjom metalne grane, a gubis vreme i novac, posto i ona nesto kosta. Jedino sto u tom slucaju sa venturijem moze da prodje atest, verovatno.

Link to post
Share on other sites

Eventualne detonacije ce najpre da uniste protokomer i creva, a grana plasticna nece da pukne bas tako lako, jer je na M50 napravljena od deblje plastike nego ona koja se sada ugradjuje na novije automobile.

Po meni, nista ne dobijas ugradnjom metalne grane, a gubis vreme i novac, posto i ona nesto kosta. Jedino sto u tom slucaju sa venturijem moze da prodje atest, verovatno.

potpuno se slazem...

Link to post
Share on other sites

Sekvent svakako ima i prednosti sto se tice potrosnje, tako da je samo pravljenje i ugradnja ovoga diskutabilna,

ali interesuje me koliko je komplikovano da se napravi :)

Sto se tice cvrstine plasticne grane to svi znamo, i da ljudi voze ove motore godinama i decenijama na obican plin,

ali ko ce to objasniti "pametnijima" :prankster2:

Link to post
Share on other sites

``Pametniji`` su stvarno pametniji :) , stavis sekvent i lisis se milion potencijalnih problema, grana je tu manje-vise nebitna.

Ko ima dobro ugradjen sekvent, taj slavi dan kad je to cudo ugradjeno u njegova kola, ide isto, a jeftinije je, sta ces vise kad je kriza.

Link to post
Share on other sites

ova usisna grana je SCHRICK usisna grana koja ce te kostati ko svetog petra kajgana al ces dobiti i fino POWERAAAAAAAA

Link to post
Share on other sites

ova usisna grana je SCHRICK usisna grana koja ce te kostati ko svetog petra kajgana al ces dobiti i fino POWERAAAAAAAA

samo sa granom ce dobiti jos power-a , al onomad...uz granu fale i bregaste , drugi usisni i izduvni ventili , opruge ventila , sicevi , brizgaljke , pumpa za gorivo , izduvni sistem...e tu se vec moze misliti na jos snage...to je veoma skupo , i na kraju shvatis da nikada neces na trke (nema love) :lol:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...