e30 325ix konverzija na 5rupa. kako?


Recommended Posts

sig021.jpg

Uploaded with ImageShack.us

e ovako nesto hocu. imam feluge sa 740 e38 iste ovakve 18" da li bis emogle uglaviti na kocku?

brine me konverzija na 5 rupa, ne mogu od e36 stavljati zato sto je ix. sta predlazete?

Link to post
Share on other sites

da nisu daliborove?

za konverziju, predlazem ti zadnje glavcine od serije 1, e87, da stavis napred, razalika u ofsetu ce biti 10mm, ix je 51mm a od e87 je 61mm, a nazad da stavis zadnje od e36 323ti kompakta.

ne znam mogu li stati te felne unutra ali u svakom slucaju 5 rupa prosiruje znacajno izbor felni koje mogu da se stave.

Link to post
Share on other sites

da nisu daliborove?

za konverziju, predlazem ti zadnje glavcine od serije 1, e87, da stavis napred, razalika u ofsetu ce biti 10mm, ix je 51mm a od e87 je 61mm, a nazad da stavis zadnje od e36 323ti kompakta.

ne znam mogu li stati te felne unutra ali u svakom slucaju 5 rupa prosiruje znacajno izbor felni koje mogu da se stave.

e hvala puno. ne razumijemse bas nesto u to pa me zanima samo sta je ofset?

Link to post
Share on other sites

bice ti izbacen tocak 10mm. ako se ne razumes i nisi bar malo, bar hobi majstor, zaboravi sve ovo. ne postoji konverzija da sve staro skines, drugo nesto da nataknes i vozi. Sve se radi metodom pokusaja i popusaja. Ovo bi trebalo da bude najjednostavnije ali nisam jos video od e34 ixa kako to sve izgleda i koje su mu mere, mozda moze od njega da se nabudzi. cekam mirko da kupi djuntu pa da idem sa metrom u akciju.

Link to post
Share on other sites

mozda bi i moglo ali meni licno, distanceri se ni malo ne svidjaju. nikada nisam probao ali imam trip da to nije sigurno i da je dobro jedino za izlozbe i skupove.

pa od prilike imamo isto misljenje, samo pitam :)

hvala ti puno i ako saznas nesto novo za ix javi.

Link to post
Share on other sites

zar ne moze nazad trap od e36 kompakta....isti je trap kao kod kocke,ali taj ix ne znam da li ce da se uklopi....

Link to post
Share on other sites

ima opcija da se izrade komplet nove glavcine iz temelja nanovo sa 5x120 rasponom sarafa ali to onda vuce i komplet novu kemiju sa kocnicama nosacima kljesta bla bla.-.. ali sve izvedivo

Link to post
Share on other sites

bice ti izbacen tocak 10mm. ako se ne razumes i nisi bar malo, bar hobi majstor, zaboravi sve ovo. ne postoji konverzija da sve staro skines, drugo nesto da nataknes i vozi. Sve se radi metodom pokusaja i popusaja. Ovo bi trebalo da bude najjednostavnije ali nisam jos video od e34 ixa kako to sve izgleda i koje su mu mere, mozda moze od njega da se nabudzi. cekam mirko da kupi djuntu pa da idem sa metrom u akciju.

evo malo kopao pa nasao http://www.1010tires.com/images/WheelOffset.jpg

Link to post
Share on other sites

to nije to, to je m3 koje je fabricki isao sa 5 rupa. najjednostavniji i najskuplji nacin je da obicnu kocku nabacis sve od ema i eto 5 rupa.

ix je prica za sebe zbog polozaja amortizera, poluosovina, solja, koseva... nazovi kako hoces.

Link to post
Share on other sites

ja ti mogu spakovati te adaptere ko na slici na 5x120, 5x112, 5x100, 5x130 ali i za to treba iskesirati cca 200 ojrića za 4 komada.

Ali opet 20mm je minimalna debljina i moras traziti felge sa odredjenim ET. Kocka IX npr na zadnjem kraju uredno guta 9x16 et 15 a na prednjem 9x16 et 30 i moze jos 5mm et manji biti ali to je maximum ako neces rubove dirati. Eto to nek ti bude neka smjernica sta moze sta ne :D

Link to post
Share on other sites