Kupovina E39


Recommended Posts

Poslednjih mesec dana trazim e39, gledam i e46, ali bih radije uzeo peticu..

Zanimaju me neka iskustva od ljudi koji ih imaju ili poznaju, na sta obratiti paznju pri kupovini i tako to..

1. Zanimaju me iskustva sa dizelima, 2.0 136ks, svi kazu da je dobar motor, pod uslovom da nije presao 300.000 sto je kod nas uglavnom slucaj sa vozilima iz uvoza, ali me interesuje nesto o 2.5 163ks, posto su im cene primamljive..

2. Da li je bolje to ili 520, 523, 525 benzin sa plinom? Nisam ljubitelj plina, nikad nisam vozio auto na plin pa ne znam ni to dal je dobra opcija, a sa druge strane malo sam skeptican sto se tice polovnih dizela, turbine, plivajuci zamajci.. Sa autom planiram da predjem 40-50.000 km u narednoj godini, uglavnom po autoputevima.. Sta savetujete?

3. Ako neko zna dobar e39 ili e46 do 2.5, neka kaze, uslovi su da nema nikakve dodatke koji nisu fabricki, da nije karavan, manuelni menjac, da nije zelen unutra ili spolja i da je kilometraza sto manja..

Link to post
Share on other sites

ja imam e46 2000god 318i sasvim solidan auto planiram da mu ugradim plin tako da ako nadjes neki ocuvan nije losa kupovina mada dosta hvale taj 320 dizel samo sto skoro svaki koji sam gledao da je ocuvan a ponovo pristupacan je karavan ,a koji nije drzi dobru cenu sve zavisi koliko si spreman da platis.

Srecno sa kupovinom

Link to post
Share on other sites

Ko sto rekoh, da li neko ima 525d sa 163ks, i da li imamo neko konkretno poredjenje izmedju njega i 520d..

Sto se performansi tice, vozio sam brzih kola u zivotu, ni jedan od ova dva ne spada u tu kategoriju, zato nemote da raspravljamo dalje da li 520d ide dobro ili ne, budjava suza gsi stara 30 godina koja je istrulila krajem 80-ih ide bolje, ne kupujem taj auto da bi se lozio od semafora do semafora vec iz nekih drugih razloga..

Link to post
Share on other sites

Ko sto rekoh, da li neko ima 525d sa 163ks, i da li imamo neko konkretno poredjenje izmedju njega i 520d..

Sto se performansi tice, vozio sam brzih kola u zivotu, ni jedan od ova dva ne spada u tu kategoriju, zato nemote da raspravljamo dalje da li 520d ide dobro ili ne, budjava suza gsi stara 30 godina koja je istrulila krajem 80-ih ide bolje, ne kupujem taj auto da bi se lozio od semafora do semafora vec iz nekih drugih razloga..

Pricas bezveze.. poredis suzu u bmw ...

Poredjenje je od prilike 520d sa dobrim remapom ide skoro isto kao 525d fabricki

Link to post
Share on other sites

Brate iz zajebancije sam pomenuo suzu.. A nisi me razumeo, znam kako ide 2.0d, kazem nije mi to presudno.. Pitao sam da neko kaze kakav je 525d za koriscenje, kakvi su motori, dal su osetljivi na lose gorivo, dal crkavaju turbine, dal trose ulje, koliko trose po gradu, jbm li ga, takve neke stvari..

Link to post
Share on other sites

520d 2 godine kod mene, nista od kvarova, redovan servis, od zamene do zamene ne potrosi nista ulja, do sada na kolima uradjeni diskovi, plocice, paknovi(pakne) za rucnu... (pod redovnim servisom podrazumevam, sve filtere + filter turbine), potrosnja do 7L ,sa autom se ne divlja, vozi se najnormalnije...

Sve u svemu prijatan i udoban auto za voznju, sa moje strane preporuka ...

A i nisi napomenuo koliko si novca spreman da izdvojis za doticni primerak...

Lazem promenio sam veliki i mali termostat ako se to moze nazvati kvarom 80e, i promenio sam jez koji se nekim cudnim slucajem istopio 100e, eto to su kvarovi koje sam imao..

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Treba mi hitno pomoc nekog strucnijeg.. Da ne bih otvarao novu temu, a ova je vec mogla pod lock, postavicu vam ovde pitanje: Gledam za ujaka 530i (e39, 2001.god.), ima sekvent, i radi sve kako treba SEM senzora radilice(mislim da se tako zove), covek kaze da nekad kad mu se da pun gas, hoce da zatrokira, "da mu da laznu informaciju" i ne oslobodi snagu koju treba. Takodje je rekao da je to problem koji je resiv za 100e(plagijat), za 250e(orig.). Da li im je to standardna boljka? Da li su ovo simptomi ? Jel se stvarno izleci za 250e? Znacice mi puno svaki odgovorajuci konstruktivan odgovor! :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Treba mi hitno pomoc nekog strucnijeg.. Da ne bih otvarao novu temu, a ova je vec mogla pod lock, postavicu vam ovde pitanje: Gledam za ujaka 530i (e39, 2001.god.), ima sekvent, i radi sve kako treba SEM senzora radilice(mislim da se tako zove), covek kaze da nekad kad mu se da pun gas, hoce da zatrokira, "da mu da laznu informaciju" i ne oslobodi snagu koju treba. Takodje je rekao da je to problem koji je resiv za 100e(plagijat), za 250e(orig.). Da li im je to standardna boljka? Da li su ovo simptomi ? Jel se stvarno izleci za 250e? Znacice mi puno svaki odgovorajuci konstruktivan odgovor! :preved:

kapiram da je proslo vec 6 meseci i da je problem resen, ali nije te lagao covek, mene je kostalo 110e isti problem na 528i :)

Link to post
Share on other sites

kapiram da je proslo vec 6 meseci i da je problem resen, ali nije te lagao covek, mene je kostalo 110e isti problem na 528i :)

Senzor radilice zaista košta preko 100e kada se kupuje od BMW-a u ovlašćenom servisu (i ja takav svojevremeno kupio), međutim ima i zamenskih koji sasvim OK rade i koštaju upola te cifre - eh da sam samo znao...

Link to post
Share on other sites