Recommended Posts

zasto ti je upaljena greska ili ti dde?

jednom prilikom sam ostao bez corbe pa je pumpa (valjda u rezervoaru) zaglavila ili sta vec...uglavnom kada sam sipao, pokusao da upalim nije hteo, ostavio sam ga pola sata pokusao ponovo i onda je upalio lampica je ostala upaljena (greska u memoriji) inace sve radi kao pre toga samo sto nikako da odem da je obrisu. kako mi je receno da je ocigledno pumpa pri kraju jer je prethodni vlasnik (iz italije :angry: ) vozio pretezno na rezervi

Link to post
Share on other sites
  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jednom prilikom sam ostao bez corbe pa je pumpa (valjda u rezervoaru) zaglavila ili sta vec...uglavnom kada sam sipao, pokusao da upalim nije hteo, ostavio sam ga pola sata pokusao ponovo i onda je upalio lampica je ostala upaljena (greska u memoriji) inace sve radi kao pre toga samo sto nikako da odem da je obrisu. kako mi je receno da je ocigledno pumpa pri kraju jer je prethodni vlasnik (iz italije :angry: ) vozio pretezno na rezervi

otkaci akumulator desetak minuta pa ga zakaci opet,mozda ce greska da nestane

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Da ne pravim novu temu, slicne dileme su u pitanju...

Trazio sam vec par meseci dobar 320d i nasao sam samo 2 da valjaju i da mi se bas svidjaju, ali su mi promakla. Kod nas mi se ne uzima nesto, jer se ne zna ni koliko je presao ni kako je odrzavan... Video sam ovaj kod nas http://www.polovniautomobili.com/oglas2115588/bmw_320_d/ cena je i vise nego povoljna, ali ne znam vredi li uzimati uvoz iz Italije kod nas na placevima?! Jel neko mozda gledao ovaj auto na tom placu?

Ako ne nadjem ovih dana nista, resio sam da idem za Nemacku i nadjem tamo neki nadam se dobar primerak. Jedan prijatelj mi je nasao ocuvan primerak tamo, ali je bele boje, ima fabricki xenon, 4 podizaca, automatska klima, bord, alu felne...ali je samo bele boje. Sta vi mislite o beloj boji za BMW? Verujem da nije prica kao za ostale marke da su firmina vozila i da mogu biti teretna...

Link to post
Share on other sites

Da ne pravim novu temu, slicne dileme su u pitanju...

Trazio sam vec par meseci dobar 320d i nasao sam samo 2 da valjaju i da mi se bas svidjaju, ali su mi promakla. Kod nas mi se ne uzima nesto, jer se ne zna ni koliko je presao ni kako je odrzavan... Video sam ovaj kod nas http://www.polovniautomobili.com/oglas2115588/bmw_320_d/ cena je i vise nego povoljna, ali ne znam vredi li uzimati uvoz iz Italije kod nas na placevima?! Jel neko mozda gledao ovaj auto na tom placu?

Ako ne nadjem ovih dana nista, resio sam da idem za Nemacku i nadjem tamo neki nadam se dobar primerak. Jedan prijatelj mi je nasao ocuvan primerak tamo, ali je bele boje, ima fabricki xenon, 4 podizaca, automatska klima, bord, alu felne...ali je samo bele boje. Sta vi mislite o beloj boji za BMW? Verujem da nije prica kao za ostale marke da su firmina vozila i da mogu biti teretna...

Ovaj nije sigurno 2004. godiste. Mozda je 2004. prvi put registrovan.

Link to post
Share on other sites

nije stariji 2004god je. Gledao sam ga pre par nedelja sa drugarom koji je hteo da ga kupi a mene pozvao jer vozim isti. Auto je blagi uzas. Kad smo se vratili u moj koji je 2003god i presao preko 200000 kao da smo seli u nov auto. Ovaj sa oglasa je ili presao duplo ili ga je vozio neki indijanac. Nema 5 kvadratnih cm gde ne zagledas da se nesto ne raspada.

Link to post
Share on other sites

evo resetovao sam...ponovo...

8hcpj.jpg

dvtsp.jpg

posle cu okaciti slike posle ...km

To sto pise na bordu nema blage veze. Testirao sam na nekoliko 320d. Kod mene po gradu je uvek oko 6.2-6.8 a realno preko 8 minimum. A vozim lagano i menjac je sa 6 brzina

Link to post
Share on other sites

nije stariji 2004god je. Gledao sam ga pre par nedelja sa drugarom koji je hteo da ga kupi a mene pozvao jer vozim isti. Auto je blagi uzas. Kad smo se vratili u moj koji je 2003god i presao preko 200000 kao da smo seli u nov auto. Ovaj sa oglasa je ili presao duplo ili ga je vozio neki indijanac. Nema 5 kvadratnih cm gde ne zagledas da se nesto ne raspada.

Ovo je apsolutno tacno! Brat koji zivi u Sapcu je isao da gleda tog BMW-a za mene dok sam bio u potrazi za autom i rekao mi je nesto slicno. Elem, prodavac mu je bez cenkanja spustio na 5200e i rekao da za kilometrazu ne moze da garantuje, ali da navodno garantuje da auto nije bio lupan. Ja sam tog zaobisao u sirokom luku.

Link to post
Share on other sites

E hvala vam ljudi za informacije, da ne moram dzabe da idem za Sabac... Cekam jednog prijatelja da ugrabi vreme, pa da odemo u Nemacku po kola. Jeste da ce me to izaci malo skuplje u startu, ali nadam se da cu naleteti na dobar primerak...pa da se isplati. :)

Zar je moguce da toliko "laze" bord? Puno mi je ta razlika od 6+ do 8+, skoro 2 litre?! Mada vecina dizela trosi toliko po jacoj gradskoj voznji, pa kada se izadje na otvoreniji put, to se sve svodi na oko 7l max prosecne potrosnje.

Link to post
Share on other sites

Brate taj auto po fabrickim merenjima trosi 7,9 po gradu i to pise u servisnoj. Kad fabrika meri to radi sa novim autom u idealnim uslovima puta i sa kvalitetnim evrodizelom. Svi koji kazu da mu 320d sa 150ks trosi ispod 7 po gradu lazu ili ga voze niszbrdo ili pustaju na ler cim ubrzaju. ja sam nekoliko puta merio, do cepa pa prodjem 200 km po gradu pa do cepa. Uvek potrosi oko 8 a nekad i malo vise. Vozim normalno, saltam na 2500 obrtaja a retko kada ga odvalim do 4500. Na otvorenom je milina na 120 u sestoj trosi 5, cak klima i ne igra neku ulogu. Posle remap-a trosi pola litra manje u gradu i do litar manje na otvorenom.

Link to post
Share on other sites

Pa da, fabricki podaci kazu 7.9l gradska, 4.6l otvoreno, prosek 5.7...na to sve se doda 1l zbog kavliteta naseg goriva, i to dodje na te nase proseke. Naravno da zavisi ko je u kom gradu, i kolike su guzve, nekom moze da trosi i 9-10l u Bg-u na najvecoj guzvi(kreni-stani), a nekom moze da trosi i 6l u nekom manjem gradicu :) Ah ta 6-ta brzina je zakon...to je stvarno smesna potrosnja za takav auto. Nadam se da cu naci neki dobar sa 6 brzina...

Link to post
Share on other sites

Pa da, fabricki podaci kazu 7.9l gradska, 4.6l otvoreno, prosek 5.7...na to sve se doda 1l zbog kavliteta naseg goriva, i to dodje na te nase proseke. Naravno da zavisi ko je u kom gradu, i kolike su guzve, nekom moze da trosi i 9-10l u Bg-u na najvecoj guzvi(kreni-stani), a nekom moze da trosi i 6l u nekom manjem gradicu :) Ah ta 6-ta brzina je zakon...to je stvarno smesna potrosnja za takav auto. Nadam se da cu naci neki dobar sa 6 brzina...

Sve što si napisao stoji. Dodao bih samo da board computer obično ne računa potrošnju u leru. A u gradu, naročito sa većim gužvama kao u Beogradu u špicu, toga ima podosta... Probao sam svojevremeno sa "od čepa do čepa" metodom, i u gradu board uvek pokazuje 0.5-1L manje nego realno, ali na nekom dužem putu, "čep metoda" i board se skoro ne razlikuju.

6-ta brzina dobro dođe ako se dosta putuje autoputevima, jer snižava potrošnju i buku. Za grad i obične (magistralne, lokalne) puteve je nepotrebna...

Link to post
Share on other sites

izvinjavam se zbog moje brzopletosti i ishitrenih tumacenja sto se odnosi na moje postove iznad :(

pre par dana sam doputovao na odmor u Gr. u Makedoniji napunio do cepa i kada sam stigao posle tacno predjenih 600 km opet do cepa punjenje i po mojoj kalkulaciji je izasla potrosnja 6,6 lit/100km, auto je bio pun klima non stop, tempomat od 130 do 150 km/h (sve autoput) , nas 4 unutra, nove gume mishelin e.s. kupljene na prolece dok je na bordu pokazivao 4,7-4,9 potrosnju

Link to post
Share on other sites

Bord na mom autu je savrseno precizan. Moj je benzinac ali mi ne ide u glavu zasto je kod dizela toliko neprecizan?!

Link to post
Share on other sites

izvinjavam se zbog moje brzopletosti i ishitrenih tumacenja sto se odnosi na moje postove iznad :(

pre par dana sam doputovao na odmor u Gr. u Makedoniji napunio do cepa i kada sam stigao posle tacno predjenih 600 km opet do cepa punjenje i po mojoj kalkulaciji je izasla potrosnja 6,6 lit/100km, auto je bio pun klima non stop, tempomat od 130 do 150 km/h (sve autoput) , nas 4 unutra, nove gume mishelin e.s. kupljene na prolece dok je na bordu pokazivao 4,7-4,9 potrosnju

O tome ti pricam... Bord je jedno, a novcanik je drugo. I moj bord laze za 20%.

Link to post
Share on other sites

jel zna neko razlog zasto laze bord na dizelasima, isto tako sam primetio da opcija na bordu preostalih km debelo laze...burazer ima isti kao moj samo je automatik i ista je prica...nisam imao prilike da vidim kakva je situacija sa benzincima.

Link to post
Share on other sites

Nesto razmisljam o precniku tockova... Moguce da je on problem nepreciznosti bord kompjutera, jer ocitavanje brzine i predjenih kilometara nije isto sa, recimo, felnama od 17 inca i felnama od 15 ili 16 inca?! :mellow:

Link to post
Share on other sites

E da se pohvalim, jutros rano sam doterao napokon svoj prvi BMW. :)

Sutra ga vozim na carinu, i do ponedeljka-utorka bi trebao da bude ocarinjen, pa cu onda da ga predstavim u automobilima clanova.

U pitanju je 320d, nisam uspeo da nadjem dobru limuzinu, pa zbog toga...karavan verzija. Pocinjem vec da se navikavam na njega. :)

Za par dana idu slike i ostale informacije. ;)

Link to post
Share on other sites

Nestorbad, bord koji pokazuje preostale kilometre preracunava potrosnju na osnovu trenutne potrosnje, i bukvalno ako das jaci gas naglo, primetices da se kilometri smanjuju brze, a ako ga vozis sa manjim gasom nego sto si ga vozio pre, on preracuna, i onda moze da ti podize kilometre(da ispisuje da mozes jos vise da predjes).

Tako mi ispisuje i na Fordu, a tako je i na BMW-u. Bas sam imao tu situaciju sada kad sam dovozio BMW iz Nemacke. Tamo po gradu mi je pokazivalo da mi je preostalo 880km kada sam nasuo pun rezervoar, a kada sam izasao na auto put, stalno je povecavao km. Tako da sam dosao kuci, bilo je 920 km predjenih, i jos mi je ostalo 140km na boardu da predjem...sve sa jednim rezervoarom. A potosnja mi je bila od 4,5-4,9 po boardu ali skoro sve je bilo na otvorenom(auto put)+ogromna guzva na nasoj granici, kreni stani 45 min. I bas kada sam procitao vase komentare, morao sam da izracunam potrosnju, i stvarno ispada da laze za oko 0.3l pa mozda cak i do 0.5l.

I sto kaze Zelamp, moguce je da ima i precnik tockova neke veze...a cak sam negde i procitao da taj bord moze da se steluje, ali ne mogu da se setim gde...

Link to post
Share on other sites

I meni su isto 16-ice, 205/55 R16, probacu da isceprkam po netu opet tu informaciju, pa javljam. :)

E reci mi jel imas neki dobar servis za Bmw u NS? Ja hocu da radim komplet veliki i mali servis, da sam miran. I jesi ti mozda radio skoro, da mi kazes koliko to zadovoljstvo od prilike kosta? :) Nadam se da ce mi do utorka biti ocarinjen auto, pa da odmah uradim servis i da pregledam komplet na dijagnostici.

Link to post
Share on other sites

Raša 0655249321

Milan 0658451404

To su momci koji drze servis na banstolu, i jedini u koji sam terao :e30: i jedini sa kojim imam iskustva...cenu neznam i ne bih da lupam najbolje ti je da nazoves i pitas....

ja sam konkretno zadovoljan sa njima...rokaju samo original delove, maziva itd., ne rade sa kung fu delovima kao sto sam cuo za pojedine slucajeve...mada auto je tvoj, isto kao izbor kod koga ces ga odrzavati

Link to post
Share on other sites

E hvala, zvacu ih cim mi auto bude ocarinjen. Bitno mi je da nije ovlasceni, posto svi oni vecinom samo znaju da naplate(moje iskustvo sa Grand M), znaci samo odnos cena-kvalitet. A dobar majstor je najjeftiniji majstor...

Link to post
Share on other sites