Cemu sluzi drugi akumulator


Recommended Posts

Imam jedan akumulator ispod sedista koji je normalnih dimenzija i koji sluzi za stvari kojima je akumulator i namenjen :D, a u gepeku iza desnog tapacira imam drugi akumulator koji je manjih dimenzija, ali nije ni on bas mali recimo 45 ah. Molim vas da mi neko odgonetne cemu on sluzi

Link to post
Share on other sites

I ja prvi put cujem za to ali dva minuta guglanja donosi odgovor. Stvarno je ugradjivan jos jedan akumulator manjih dimenzija i snage, tipa kao pomocni ako glavni crkne ili ako je vise potrosaca pa kao ispomoc. Nasao sam cak da je na nekim luksuznijim sedmicama sa friziderima, telefonima i ostalim cudima pored jos jednog akumulatora ugradjivan i jos jedan alternator da bi obezbedio dovoljno struje za sve...

Uostalom, cim ima na realoem, znaci da postoji...

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HD12&mospid=47382&btnr=84_0309&hg=84&fg=95

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HG51&mospid=47392&btnr=84_0310&hg=84&fg=95

Link to post
Share on other sites

Uvezen je iz Italije, sve je to zapakovano fabricki (kablovi, leziste, drzaci, odusak...) video sam to na realoem, ali mi nije bas jasno koj ce mu moj 100 ampera (ako onaj ispod sedista ima 70 i ovaj 30) pa nije to elektro auto :lol:

Link to post
Share on other sites

imam klimu, a vebasto nisam siguran, gde bi trebalo da stoji?

Ma kakav webasto,ja ga imam u autu pa nemam drugi akumulator,inace stoji kod desnog prednjeg kosa,videces da idu creva za vodu u njega i izgleda kao aparat za gasenje pozara.

Link to post
Share on other sites

Ima logike da je stavljen jos jedan akumulator za veoma niske temperature. To sam vidjao na nekim vozilima.

Sto se tice samopraznjenja, pretpostzavka je da su akumulatori ispravni i onda nece doci do praznjenja drugog.

Link to post
Share on other sites

O.K. slazem se ali postji razlika u strujama samopraznjenja akumulatora od 100Ah i 34Ah. A da ne pominjemo zemlju Srbiju. Izvinjavam se ako odlazim u off ali u nekoliko SAAB vozila pa i sa AERO opremom koja ukljucuje frizider i jos mnogo stostsa bio je samo jedan kumuljater. SAAB- Svedska-ladno ali standard jbg.

Link to post
Share on other sites

Aj sad ovako, posto je meni ovaj ispod sedista oslabio, moracu da kupim nov, a taj drugi je verovatno rikavela odavno, da li;

1. da skinem taj mali i da raskacim instalaciju (frka da ne prejebem nesto drugo sto taj drugi mozda odrzava)

2. da ostavim njega cisto kao neki provodnik do tih mogucih potrosaca

3. ne kupujem 2 akumulatora istovremeno, pa sve da radi na 24v :D (ovo nije bio deo pitanja)

Link to post
Share on other sites

Otkaci oba akumulatora i instrumentom proveri da li su mase zajednicke. proveri i da li su pkusevi zajednicki. Ako jesu slobodno stavi jedan akumulator.

Link to post
Share on other sites