bmw stranac


Recommended Posts

Dakle, ukoliko neko hoce da kupi bmw stranca u dobrom stanju za delove, koliko je realno da izdvoji para za to?

Konkretno, interesuje me koliko okvirno kod nas moze da kosta stranac e30 318is, 90. godiste, u bas dobrom stanju?

Link to post
Share on other sites

Mislim na auto koji je vec doteran u Srbiju, da samo das pare i teras u neku garazu.

U pitanju je obican 318is e30, koji je vec fabricki malo sredjen, ali nista vise od toga. Normalan, fin, samo sto ima pogresne tablice. Koliko okvirno moze da bude cena za koju taj auto moze da se kupi?

Naravno, mozete da kazete koliko uopste mogu da kostaju i drugi bmw stranci koji su vec u Srbiji.

Link to post
Share on other sites

Konkrekno e30 318is stranac u Srbiji vredi 1000eur,skuplji je od drugih zbog malo specificnog motora.Isplati se dati tu cifru ako auto ima dodatnu opremu npr kadice,alu felne,servo,neki spojler i dr .Problem je sto oni koji dovoze kola sa Zapada uvek tamo kupuju ono sto je najjeftinije a to su mahom golaci tj oni koji nemaju dodatnu opremu.Drugo pre nego sto ti prodaju kola obavezno ti alu felne zamene celicnim,muziku vade odmah,prvu pomoc,alat,patosnice ako i malo vrede,vade akumulator a stavljaju ti neki za jednokratnu upotrebu,benzin je obavezno na rezervi.Treba dobro obratiti paznju kod kupovine jer auto koji malo kosta gore na Zapadu obicno ima neku ozbiljnu manu koja ne moze da se vidi na prvi pogled,a oni koji prodaju kola u Srbiji kupuju takva jer su najjeftinija da bi sto vise zaradili!

Link to post
Share on other sites

Ja ih ne bih kupio da ih vozim , vec za delove, da eventualno prepakujem u neki regularan krs, a motor moze da se ocarini.

Ovaj ima i alu felne, i cd unutra, cak i alat u onoj kutijici u prtljazniku.....ma u vrlo finom fabrickom je stanju - skoro ko ovaj moj 318i sto ga sad vozim ;)

Link to post
Share on other sites

Konkrekno e30 318is stranac u Srbiji vredi 1000eur,skuplji je od drugih zbog malo specificnog motora.Isplati se dati tu cifru ako auto ima dodatnu opremu npr kadice,alu felne,servo,neki spojler i dr .Problem je sto oni koji dovoze kola sa Zapada uvek tamo kupuju ono sto je najjeftinije a to su mahom golaci tj oni koji nemaju dodatnu opremu.Drugo pre nego sto ti prodaju kola obavezno ti alu felne zamene celicnim,muziku vade odmah,prvu pomoc,alat,patosnice ako i malo vrede,vade akumulator a stavljaju ti neki za jednokratnu upotrebu,benzin je obavezno na rezervi.Treba dobro obratiti paznju kod kupovine jer auto koji malo kosta gore na Zapadu obicno ima neku ozbiljnu manu koja ne moze da se vidi na prvi pogled,a oni koji prodaju kola u Srbiji kupuju takva jer su najjeftinija da bi sto vise zaradili!

u bre ti bas nacrni zestoko ;) nije bas tako a mozda si ti imao losa iskustva ...ja posto dovozim aute iz ch necu da se cigancim nikad za cd ili alat ...ja uvek dodam nesto na autu zamenim ulje to pod obavezno svecice filtere operem motor zamenim ako treba neke sitnice i tek onda ide isporuka kod novijih modela skoro pa se nista ne dira samo se prekontrolise sve i to je to ...e sad da ne gledam i koliko ima goriva

to kako se pogodi sta treba jos i preko haube da se naguzim i to sve za neku sicu ? to bi bilo malo ne zahvalno .. .auti iz ch su dobri vecina je zadovoljna a zasto su tako jeftini to sve zavisi od vise stvari ...ovde su standardi i zahtevi strogi pri registraciji auta i mala neka sitnica auto ne moze da prodje ekspertizu tj tehnicki vecina njih ne ispunjava norme izduvnih gasova dodajuci na to jos veliku kilometrazu ili malo udareni jednostavno se ne isplati ulagati u takav auto ovde .ponekad se naleti na jeftin auto a pri tome da je jos dobar ili reg znaci spreman za tehnicki samo treba da se ceka malo duze nego obicno dok naleti prilika

hermes

Ja ih ne bih kupio da ih vozim , vec za delove, da eventualno prepakujem u neki regularan krs, a motor moze da se ocarini.

Ovaj ima i alu felne, i cd unutra, cak i alat u onoj kutijici u prtljazniku.....ma u vrlo finom fabrickom je stanju - skoro ko ovaj moj 318i sto ga sad vozim

koliko para ti trazi za is-a?

u bas bas dobrom stanju is moze i da prebaci 1500 evra

Link to post
Share on other sites

gadafi je u pravu sto se tice vozila iz svice

dovozili su mi nekoliko auta odande i mnogo su bolja nego recimo iz nemacke ili austrije a za italiju da i ne govorim odatle dolaze ubedljivo najveci krsevi

ko je spreman da plati vecu cenu i da dobije pravi auto najbolje odakle moze da se doveze je svica

u svakom slucaju je bolje za tog IS-a dati i 500 e vise ali bar znas sta si uzeo i znas da ga je vozio neko ko je odrzavao auto a ne neki zabar kome je bitno samo da sipa corbu i vozi

Link to post
Share on other sites

AUUUUUUU!!!!!! Gledao sam na mobile.de ima samo extra sredjeni i jedan je 5.000eur a drugi oko 7.000 eur!!!! Ali i slike kola su sa trkacke staze, tako da...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ja vozim 318i coupe e30 m40 90g , stranca - Italija, auto sam uzeo od jednog dede, oca moje sekretarice i prosto mi je bilo zao da ga vozim kad sam video u kakvom je stanju. Deka ga je cuvao kao bebu, sve na njemu originalno, ugradio i gas, auto je mislim u boljem stanju nego novi automobili. Kad sam cuo da hoce da ga proda zato sto ne moze vise da ga vozi, ubedjivao sam ga dva sata da cu ga cuvati kao sto ga je i on cuvao...:-)))

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...