problem bmw 730d


Recommended Posts

jel je normalno da mi trosi 16,17l na ovom vremenu?i imam problem palio sam grejace u volanu non stop,i odjednom su prestali da rade,sta moze da bude kvar? i jos jedna stvar samo fm mi ne radi,tj radi cuje se samo kad pojacam na najjace,a cd i am se cuje normalno?

Link to post
Share on other sites

730d bi očekivao da po normalnom hladnom zimskom vremenu troši oko 12-13L u gradu, a po ovakvom, sa snegom i znatno usporenim saobraćajem možda 13-14L, ne više. Ali ako pretežno voziš jako kratke relacije (do 10-tak km) i motor ne stigne ni da se ugreje - u takvim uslovima bih učekivao 16-17L.

Ako to nije slučaj, možda imaš staro i/ili gusto ulje. Ako ni to nije slučaj, staviti ga na dijagnostiku - nekad na tabli ne izbaci grešku (tj. onu lampicu check engine) a na dijagnostici prijavi tipa neispravan senzor radilice i sl.

Link to post
Share on other sites

uradio sam servis,nije do ulja,a i bio sam na dijagnostici u ovlascenom,nema ni jednu gresku,onda je znaci samo sto ga vozim kratko ii gasim ga i to sto kazes da se motor ne zagreje i zato trosi,imao je jedan moj drug isti njemu je trosio leti 13,14l..hvala puno

Link to post
Share on other sites

uradio sam servis,nije do ulja,a i bio sam na dijagnostici u ovlascenom,nema ni jednu gresku,onda je znaci samo sto ga vozim kratko ii gasim ga i to sto kazes da se motor ne zagreje i zato trosi,imao je jedan moj drug isti njemu je trosio leti 13,14l..hvala puno

Prijatelju, previshe je to..ja imam 530D E60, isti je motor verovatno (ne znam koje je godishte tvoj) i troshi mi po ovakvom vremenu po gradu 13L ,a automatik je.

Link to post
Share on other sites

Prijatelju, previshe je to..ja imam 530D E60, isti je motor verovatno (ne znam koje je godishte tvoj) i troshi mi po ovakvom vremenu po gradu 13L ,a automatik je.

2004god isto automatic,ali tvoj je laksi mozda zbog toga trosi manje.

Link to post
Share on other sites

pitanje je i kakvog je kavliteta gorivo???

prosle godine sam cesto putovao u BiH i tamo sam sipao i tng i benzin i smanjivao sam na kockici potrosnju i do 3l od one koju sam imao u Srbiji...

Link to post
Share on other sites

jel je normalno da mi trosi 16,17l na ovom vremenu?i imam problem palio sam grejace u volanu non stop,i odjednom su prestali da rade,sta moze da bude kvar? i jos jedna stvar samo fm mi ne radi,tj radi cuje se samo kad pojacam na najjace,a cd i am se cuje normalno?

Druze,po ovom vremenu 320d trosi 10l,koliko bi ti da ti trosi 7-ca sa 3000ccm???

Link to post
Share on other sites