Recommended Posts

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Čovek postavlja linkove da vide ljudi da ti i nije nerealna cena samo što je u Srbiji čudna situacija kada su kvalitetni automobili u pitanju...

na zalost...otici ce on i za manje , neko ce praviti reklamu do prve registracije i onda ode u zamenu za nekog dizela ....plafon godinu dana i auto ce postati "kombajn" ja ne zavidim kolegi , samo mislim da ne treba otici na "dobos" !!!

Link to post
Share on other sites

Ja prodajem Golf 4 u fabričkom stanju i pre ću da ga ostavim da istrune u dvorštu nego da ga dam za male pare ovakvim koji se "razumeju" u cene... Ljudi, sve što vredi košta.. Kada ćete da prihvatite više tu činjenicu??? Izvini za Off na temi..

Link to post
Share on other sites

Danas ljudi misle da su svi u krizi i da se kesom moze svako uceniti , ako je u stvarno odlicnom stanju vredi te pare sigurno e sad dali ima ko to da plati kod nas , to je vec druga tema . Lep ti je auto .

Tako i ja razmisljam.

Link to post
Share on other sites

mladjo do skupa ima jos do tada cu i ja valjda biti sa bmw-om i idemo ... :)

Link to post
Share on other sites

Gledao sam ovaj auto na oglasima. Bilo koji M/// model da je upitanju, mislim da nije za svakog. Ja prvi priznajem da bih ga do maja zakucao ili okrenuo na krov! Kod nas su ugl.te M3 e36 sastavljane iz 3 auta u oba veka zakucane u zid.. zato se i treba posebno ceniti kad je toliko fabrickog na ovakvoj egzotici i kad je tako odrzavan. Cena je sasvim korektna, i to je samo tvoje koliko ces da trazis, a pravih zaljubljenika ima, i oni ce i da cene! Zasluzuje garazu sa grejanjem, i takvo odrzavanje! Puno pozdrava..

Link to post
Share on other sites

Gledao sam ovaj auto na oglasima. Bilo koji M/// model da je upitanju, mislim da nije za svakog. Ja prvi priznajem da bih ga do maja zakucao ili okrenuo na krov! Kod nas su ugl.te M3 e36 sastavljane iz 3 auta u oba veka zakucane u zid.. zato se i treba posebno ceniti kad je toliko fabrickog na ovakvoj egzotici i kad je tako odrzavan. Cena je sasvim korektna, i to je samo tvoje koliko ces da trazis, a pravih zaljubljenika ima, i oni ce i da cene! Zasluzuje garazu sa grejanjem, i takvo odrzavanje! Puno pozdrava..

Ja mislim da cena nije nerealna,znam kakav je auto i znam da vredi,ulozio sam mnogo u odrzavanje,mozda sam mogao dosta jeftinije da prodjem sa nekim drugim majstorima,nisam hteo,bilo mi je zadovoljstvo dvesti ga kod ovlascenog servisera,i posmatrati njihovu reakciju kad vide kola i ne mogu da veruju u kakvom je stanju. :-)

Ja znam sta je ovo i zato ga ja CENIM,za cetiri godine,nikad nisam imao ni najmanji problem sa njim,cak sta vise... :-)

Prodajem ga,a ovamo u sebi navijam da ga niko ne kupi!:-))

Link to post
Share on other sites

Nista ti ne brini, nece ga niko kupiti samo ostavi tu cenu, nema narod hleba da jede a ti ocekujes da prodas auto kome je odrzavanje mnogo skupo, koji trosi previse i da je cena benzina manja, a registracija skoro 800e. Inace auto je mnogo dobar, vidjao sam auto u Stitaru, cini mi se da su bile neke druge felne na njemu ranije, mozda gresim?

Link to post
Share on other sites

Nista ti ne brini, nece ga niko kupiti samo ostavi tu cenu, nema narod hleba da jede a ti ocekujes da prodas auto kome je odrzavanje mnogo skupo, koji trosi previse i da je cena benzina manja, a registracija skoro 800e. Inace auto je mnogo dobar, vidjao sam auto u Stitaru, cini mi se da su bile neke druge felne na njemu ranije, mozda gresim?

Gresis u svemu,pokusacu da ti objasnim,prvo da li narod ima 'leba da jede,mene to ne zanima,sta imam ja sa tim?Nikog ja ne vucem za rukav,nikog ne ucenjujem,ko hoce da kupi nek kupi,ko nece "poljubi pa ostavi",drugo registracija,auto je '93 god.sto znaci da ce 2013-te,reg.biti manja za porez na luksuz,koji inace iznosi sada 55000 din,a auto je registrovan do 7 meseca 2012-te,buduci vlasnik se strpi 5 meseci i eto registracije za 300,350e.Zatim,auto ne trosi previse!!!Trosi onoliko koliko se stiska papucica gasa,fabricki trosi od 8 do 16l,a kao primer cu ti navesti da sam isao na more sa njim(550 km u jednom pravcu,auto pun,krcat stvarima,vozio sam normalno,znaci nisam mileo,nisam ga cepao),do Budve i potrosnja je bila 11,5l.Ako je to mnogo za auto od 286ks..onda ja nisam u pravu.Druga je stvar sto bi on mogao da potrosi...hoces da manijacis,pa sipaj gorivo onda.Svaki auto ce da potrosi mnogo goriva ako se cepa.Primer,imam WW Pola 1.2 benzinca koga ako cepas ne mozes da se nacudis koliko trosi,ima tu jos nesto,ugradis plin i problem resen.Onda za felne,ove su na njemu od kad ja znam za njega.

Pozdrav i nemoj se previse brinuti. ;-)

Link to post
Share on other sites

Gledao sam ovaj auto na oglasima. Bilo koji M/// model da je upitanju, mislim da nije za svakog. Ja prvi priznajem da bih ga do maja zakucao ili okrenuo na krov! Kod nas su ugl.te M3 e36 sastavljane iz 3 auta u oba veka zakucane u zid.. zato se i treba posebno ceniti kad je toliko fabrickog na ovakvoj egzotici i kad je tako odrzavan. Cena je sasvim korektna, i to je samo tvoje koliko ces da trazis, a pravih zaljubljenika ima, i oni ce i da cene! Zasluzuje garazu sa grejanjem, i takvo odrzavanje! Puno pozdrava..

Hvala na razumevanju i korektnom misljenju.

Link to post
Share on other sites

koji inace iznosi sada 55000 din,a auto je registrovan do 7 meseca 2012-te,buduci vlasnik se strpi 5 meseci i eto registracije za 300,350e.

Pozdrav i nemoj se previse brinuti. ;-)

da se nisi malo zabrojao... :)

Link to post
Share on other sites

ma jok,nego kako je registracija sad 55.000 ? ako se vodi kao 3.0 i 220 kw onda je oko 80.000 ?

i nemoze nikako da bude 300-350 kad dogura 20 god,jer sam ja platio skoro pa 450e za 26 god star auto... e drzavooooo sve ti jebemmm

Link to post
Share on other sites