Detonacije + Gasi se


Recommended Posts

E ovako imam jedan problem...Pre 2-3 dana mi se desila detonacija,ja izadjem zatvorim kuciste filtera ,zatvorim klapnu,vratim gumicu (sve kao i po obicaju),udjem u auto,upalim,ali nece da prima gas,tj kada mu stisnem gas on se gasi,nece preko 1000 obrtaja...Jelte ,ja sav iznerviran pokusam tako svasta nesto,i opet nema razlike...Onda sam uhvatio foru kada ga upalim on odma digne do 2000 obrtaja ja mu stisnem gas ono ode do 4-5 tako krenem,i predjem par kilometara obrtaji padnu i auto se opet gasi na dodir gasa. E nmg vam reci da li radi normalno na benzinu posto mi je crkla pumpa jos pre god dana i od tada vozim samo na plin.Molio bih vas da mi neko kaze sta moze da mu bude,na sta da se obrati paznja? U pitanju je e32 730. Hvala puno unapred! :)

Link to post
Share on other sites

a da se nije razdvojio mesac?

desi se kada detonira,da se na mesacu odvoji onaj prsten sa rupicama i onda ima iste simptome kao kod tebe,skini plastiku filtera i pogledaj,mesac je onaj deo ispred protokomera na koji dolaze creva od plina

Link to post
Share on other sites

Hvala ponovo svima,uspesno je namesteno :) Problem je bio u vazduhu,tj donji deo protokomera je ispao izlezista sto ulazi u rebrasto gumeno crevo (ne znam tacno kako se zove),i nije moglo ni da se vidi da je ispalo,jer je gornja strana lezala savrseno a donja ispala skroz...Sto je najgore od svega izgleda da je to ispadalo neko vreme malo po malo,jer jedva sam protokomer uvukao u to,Plus auto je postao haos ostar na gasu,kao nikad do sada! Osim toga dotegao sam selne na svim crevima...Etoo,momci hvala joos jednom. :)

Link to post
Share on other sites

Samo gas, i nasteluj plin da ne puca, ili ti struja problem.. Svejedno, nije dobro da puca!

i to zatezanje selni nije bas ok.negde mora da izbije sledeci put.ostravi jednu labaviju malo ili resi detonacije.struju pretresi,nasteluj plin,ovo ono....

Link to post
Share on other sites

Izbice on jer nemam sve zabice kucistu filtera,pa u vecini slucajeva je otvori skroz,mada ima i klapnu,a i gumicu...Kad je slabiji udar pomeri samo gumicu,a kad je malo jaci,ondasvuce i gumicu,i klapnu i otvori filter...Izgleda da je jos negde vukao fals jer sve selne sam zavrnuo po jos 1 krug minimalnoo,i sada ne da vuce,nego to nije normalno,mnogoo mnogo ostriji na gasu,toliko da kad sam ga probao nisam mogao lepo da promenim brzinu bez secanja,kao da sam seo u neki drugi auto,Plus i potrosnja mi se smanjila malo...

Link to post
Share on other sites

kupi ti pumpu i da se vozis na benzin ko covek, a kad skupis pare onda sekvent, obican plin je tako uzasno sranje da je to nenormalno, odvratno zivotno iskustvo, ... ja svaki put kad verglam auto napravim facu kao da ce da me ubiju (ubije).

Link to post
Share on other sites

Svako ima svoja iskustva sa plinom, ja znam da kad budem sredio da radi normalno na benzin, plin cu pokloniti nekom i nikad vise ali nikad makar bankrotirao necu imati plin u kolima... sve zivce mi je pokidao... :P

Link to post
Share on other sites

Svako ima svoja iskustva sa plinom, ja znam da kad budem sredio da radi normalno na benzin, plin cu pokloniti nekom i nikad vise ali nikad makar bankrotirao necu imati plin u kolima... sve zivce mi je pokidao... :P

Sto bre? Sta te je mucilo? :D

Link to post
Share on other sites

730 na plinu je kao krava,sto se stelovanja tice mozes i sam da ga nastelujes,stara dobra metoda gas na 3000 i zatezi slavinu,kad pocne da se gasi malo vratis i to je minimum,a ako hoces da ima "snage" :pleasantry:,onda odvrci po malo i probaj kako ide.Kakva sonda ovo,ono.M30 dobro podnosi venturi,nije nikakav problem da radi,dok se na nekim motorima nikako ne vata.

Link to post
Share on other sites

@iznogoud mene muci i dalje, cesto nece da upali na plin i tako me drnda dok ne istrosi akumulator, a onda nekad iz cista mira upali iz prva, ili mi napravi detonaciju ili svasta nesto drugo... havarije sa tim plinom, nista bez sekventa !

Link to post
Share on other sites

@iznogoud mene muci i dalje, cesto nece da upali na plin i tako me drnda dok ne istrosi akumulator, a onda nekad iz cista mira upali iz prva, ili mi napravi detonaciju ili svasta nesto drugo... havarije sa tim plinom, nista bez sekventa !

Mene je tako pre mucio,nije hteo da upali,jebavao,Pucao i svatta nesto...Onda sam ga oterao kod plinadzije koji mu je nastelovao plin,i rekao da mora da ima uvek dovoljno antifriza,i da zbog toga neki put nece da pali,naravnoo i dobre svecice,tada sam mu promenio svecice i stavio NGK,od tada i na opakom minusu pali bez probleema,stim sto naravno kad je bas veliki minus onda mu uvijem isparivac sa nekim cebetom,i to je to...Uvek mi upali iz prve,pa cak i onda kad je bilo preko -20....

Link to post
Share on other sites

730 na plinu je kao krava,sto se stelovanja tice mozes i sam da ga nastelujes,stara dobra metoda gas na 3000 i zatezi slavinu,kad pocne da se gasi malo vratis i to je minimum,a ako hoces da ima "snage" :pleasantry:,onda odvrci po malo i probaj kako ide.Kakva sonda ovo,ono.M30 dobro podnosi venturi,nije nikakav problem da radi,dok se na nekim motorima nikako ne vata.

Ja sam hteo da ga stelujem ali ima el gas,i onda mora neko iz nutra da ga drzi na 3000 :D Pa reko otkud znam,bojao sam se da ne zajebem nesto pa da mi ne trosi jos vise :D

Link to post
Share on other sites