Recommended Posts

pozdrav ljudi imam BMW E30 324TD moze li mi neko pomoci imam problema sa obrtajima u pocetku mi se desavalo da rade normalno pa odjednom polude idu do nekih 3500 pa padnu pa normalno rade i na kraju su prestali raditi.. (MOITOR NE MENJA OBRTAJE) SAMO KAZTALJKA NA SATU LUDUJE :) sada me zanima sta moze biti problem da li oni rade preko alternatora ili je senzor neki u pitanju hvala vam u napred :D

Link to post
Share on other sites

Na prvim td je signal za obrtomer uziman sa alternatora a kasnije sa kompjutera. Koliko imas zica na alternatoru? I ako mozes da vidis oznake.

Link to post
Share on other sites

Kad je već čovek otvorio temu da priupitam i ja.Sat mi pokazuje manje obrtaja nego što motor pravi,na pr na 120km/h 5-om brzinom on pokazuje oko 2500obrtaja,a ustvari je negde oko 3500 :fool:

Druga stvar je check lampica koja stalno treperi,jel ima nešto posebno da pogledam ili da je ućutkam nekako.

Link to post
Share on other sites

Kad je već čovek otvorio temu da priupitam i ja.Sat mi pokazuje manje obrtaja nego što motor pravi,na pr na 120km/h 5-om brzinom on pokazuje oko 2500obrtaja,a ustvari je negde oko 3500 :fool:

Jesi li siguran da u petoj na 120 imas 3500 obrtaja? Meni je mnogo logicnije 2500 obrtaja.

Sto se tice check engine ja bih prvo proverio sta je u pitanju.

Link to post
Share on other sites

Možda sam trebao da naglasim da je benzinac u pitanju.Da poprlilično sam siguran,da je tako onda bi motor sa tim prenosom na 5000 obrtaja razvuko 240,što je malo mnogo za m20b20.

Link to post
Share on other sites

Pa ne znam ni jedan benzinac koga sam imao do sad nije imao takav prenos,svi su se vrteli od 3400-3800 na 120.Nek se javi neko ko ima iskustva da čujemo.Mada evo klip na ytu kaže lik da je auto stock

Link to post
Share on other sites

Ako je sat od cetvrtaka stavljen na auto sa 6 cilindara onda pokazuje za trecinu vise obrtaja

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=14492

Check lampicu resetujes tako sto spojis pin 7 na onom konektoru na motoru sa masom i drzis 12 sekundi dok se ne ugasi

Ako nece da se ugasi onda moraju da se menjaju baterije u satu

http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?showtopic=553&st=0

Link to post
Share on other sites

Igrao sam se malo tablom danas,evo ovako izgleda od pozadi

sajam001.jpg

izvadio sam ovaj codyer steker,deluje mi ko obična plastika koja izgleda ničemu ni ne služi

codingw.jpg

obrtaljka radi...čini mi se isto, :huh:

Tabla je motormeter

I još nešto,žuti džek na dnu table služi nečemu...ali ja nemam šta da prikačim za njega jel to za neke dodatne opcije tipa abs i slično?

Link to post
Share on other sites

Coding plug menja kako sat cita frkvenciju motora, tako da ako stavis sat od 6taka na kola sa 4 cilindra imas problem, jel imas vise pulseva po sekundi. Tj pokazalo bi manji obrtaj nego sto jeste. kao sto Casper kaze i daje link, moze i da radi bez coding plug.

Zuti priklucak je za OBC, tako da nema veze sa obrtajima ili kilometraze.

Obrtaj motora se meri od motora, brzina iz diff-a, proveri ako je lepo nemesteno da diff. pa isto i na morotu.

Sto se tice kilometraze, baterije su samo za servis indikator. Naj jednostavnije je da menjas sat. Mada ako imas probleme sa instalacijom ovo mozda i ne resi problem.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites