mesto za mešač


Recommended Posts

Na većini automobila sa klasičnim protokomerom mešač je stavljen iza protokomera(crvena strelica),kao kod mene.Da li bi bilo bolje da je mešač bliže usisnoj grani,odnosno odmah iza leptira gasa(zelena strelica),smatram da se samim tim usisna grana nebi punila nepotrebnom količinom plina kao i da je onda manja šansa za detonacije i stradanje protokomera,koji u suštini nije ni bitan za rad na plin,tako da nema svrhe da plin prolazi kroz njega.

photo0098j.jpg

Link to post
Share on other sites

I mene,danas sam baš zevao u njega deluje ko da ničemu ne služi...možda nešto vezano za ler :fool:

Kontam po slici da je isti fazon kao kod golfa 2 1.6-bas za ler da potiskuje vakum koliko treba..A ono za mesac nije losa ideja da se odmah stavi isped icv ventila..onda bi dosta bio blizi usisnoj grani nego sada ali to jos niko da se javi da je probao iako je dobra ideja jer po meni, skroz je glupavo da stoji daleko od usisne grane (ispred protokomera) :)

Link to post
Share on other sites

Kontam po slici da je isti fazon kao kod golfa 2 1.6-bas za ler da potiskuje vakum koliko treba..A ono za mesac nije losa ideja da se odmah stavi isped icv ventila..onda bi dosta bio blizi usisnoj grani nego sada ali to jos niko da se javi da je probao iako je dobra ideja jer po meni, skroz je glupavo da stoji daleko od usisne grane (ispred protokomera) :)

Viđao sam druge automobile kojima je mešač direktno kod leptira gasa i rade odlično na plin,međutim oni imaju samo pravo crevo.Pa ne može da se postavi baš tu jer je tu guma,trebalo bi seći gumu i pričvrstiti tu mešač :rolleyes: .

Što se tiče ovoga sa golfom,nema to veze sa autom u pitanju je uređaj koji je mogo biti na bilo kom autu,nego si ti video na golfu,kod mene je drugačiji,nema moj ato ništa sa golfom :angry:

Link to post
Share on other sites

Će da probamo neki dan.

I meni u servisu su hteli da ubace mesac koji sam ja odneo (bio je od siere 2.0) pa su probali skroz kod usisa ali je opet bio velik..tako da sigurno moze :) A sto se tice tog dela gde je pocetak zalene strelice pa desno ima istu funkciju kao sto sam napisao..Ja nisam rekao da je bas sa golfa skinuto i prebaceno na tvoj auto, samo sam poredio -.- Kao dva razlicita protokomera samo ISTA funkcija, ako sada razumes 'marudza'...I verovatno nismo mislili na isti deo.poz

Link to post
Share on other sites

Ma šalio sam se za golfa...malo mnogo ne volim VW :bad:

Probaću da nađem odgovarajući mešač,nekako mi logično da će bolje raditi i da će se izbeći stradanje protokomera prilikom neizbežnih detonacija,a detoniraće pre ili kasnije :angry2: .

marudza

Posted 30 March 2012 - 08:54 PM

a mene interesuje cemu ti sluzi onaj filter iza regulatora?

Evo provalio sam ga,kad dam kontakt a palim na plin taj uređaj ušprica određenu količinu gasa u siste.

Link to post
Share on other sites

Ma šalio sam se za golfa...malo mnogo ne volim VW :bad:

Probaću da nađem odgovarajući mešač,nekako mi logično da će bolje raditi i da će se izbeći stradanje protokomera prilikom neizbežnih detonacija,a detoniraće pre ili kasnije :angry2: .

Bolje ce raditi sigurno..bice lakse motoru, to sigurno..al ne znam kako ce biti na leru al kontam da ne bi trebalo da brljavi uopste.Svakako, javi sta si uradio da znamo :)

Link to post
Share on other sites