Recommended Posts

Pozdrav

prednji amorti treba da se srede, zvao sam par servisa u NS, traze mi 45-50e za punjenje (sa njihovom demontazom).

da li je to korektna cena posto sam se ja raspitivao kod par ljudi rekli su mi da je to oko 10-15e po komadu (samo za punjenje),

mogu ih sam skinuti i vratiti.

U bmw centru mi traze 3500din/kom za nove, ja sam napomenuo da je za 320 i kaze mi da su ovi za tu cenu obima 51mm, a ima

i neki siri koji su dosta skuplji, moram izmeriti pa da vidimo koji idu, kao isli su u 2 varijante.

Da li je tako, ili su ti manjeg precnika za modele sa 4cyl a ti deblji za 6cyl, pa mi prodavac nije dobro rekao??

Ako idu ti od 51mm bolje mi je uzeti nove za 7000din nego puniti za 5000-5500din.

Ako idu siri, koliko otprilike mogu kostati polovni u ok stanju?

Link to post
Share on other sites

Ako ti je produvao semering na amortizeru, a verovatno jeste, dzabe punis, pitanje je kad ce ponovo iscuriti. Polovni su ti negde koliko i punjenje. Ja ih ne bi punio.

Link to post
Share on other sites

Evo sad sam izmerio sublerom dimenzije mojih amorta sa 320ice. Prednji su mi 45mm, a zadnji 42. Sto se punjenja tice, sad sam zvao coveka gde sam ja ranije punio amortizere za 20e po komadu, tad je davao 6 meseci garancije, auto je bio kod mene 2 godine i nisu popustili (ne bmw, nego drugi auto). Kod njega je za kocku 2000 komad, uz godinu dana garancije, ako ti tamo daju neku garanciju za 45-50eura napuni ih. Vidis kod tebe su napred amortizeri kupljeni novi, a poceli su da popustaju posle godinu dana

Link to post
Share on other sites

evo nasao sam meyle nove ima i za 2500kom, jel valjaju ti nesto?

i ti za 3500 su isto meyle, valjda je razlika uljni/gasni,velicina je ista, 2god garancija + ugradnja dzabe, u BG

i da kao ti skuplji su kao sport neka varijanta a isto sr verovatno.

tako da cu verovatno uzeti nove, isto me za kintu izadje a ovde mi je duza garancija sad jbg

sto ti kazes novi su bili a popustaju vec za godinu,nije covek pametan.

jel se secas koji su ovde ubacivani novi, jesu ti meyle mozda, da ne uzimam ako su tako losi??

Link to post
Share on other sites

Ja sam ga uzeo sa vec ugradjenim amortizerima. j***m li ga brate, stvarno ne znam sta da ti kazem sta je pametno. Kad vec imas varijantu 2500 obicni ili 3500 "sportski" kupi te obicne i ako pocnu da pustaju lakse ces da prezalis pare :prankster2: A na kraj krajeva i cena ti sve kaze za 5000 amorti i zamena, a prednji da se zamene i nije bas igra treba tu vremena. Ako daju garanciju 2 godine, a trebalo bi uzmi i cuvaj racun zlu ne trebalo.

Link to post
Share on other sites

Ja sam ga uzeo sa vec ugradjenim amortizerima. j***m li ga brate, stvarno ne znam sta da ti kazem sta je pametno. Kad vec imas varijantu 2500 obicni ili 3500 "sportski" kupi te obicne i ako pocnu da pustaju lakse ces da prezalis pare :prankster2: A na kraj krajeva i cena ti sve kaze za 5000 amorti i zamena, a prednji da se zamene i nije bas igra treba tu vremena. Ako daju garanciju 2 godine, a trebalo bi uzmi i cuvaj racun zlu ne trebalo.

tako cu i uraditi, te nove, pa ima da ih cimam za garanciju budu li popustali...

inace za te meyle daju 4god garancije, ali kod nas 2god zbog "vrhunskih" puteva,

valjda nisu bas dno iako cena sve govori kao sto kazes, inace aj to za ugradnju ne racunam, ugradjuju sve amort kupljene kod njih...

kupovacu pa cuvam racun

Link to post
Share on other sites