kupovina 316-ice..saveti...


Recommended Posts

Trenutno vozim Alfa Romeo 33,i resio sam da nekako sebi ispunim svoj decacki san..da uzmem neki bmw 3 kockicu,ali posto definitivno nemam iskustva sa BMW i zadnjom vucom,sem jedno kratko vreme,ali bas bas davno sa 2002 ti,svaki savet bi mi dobro dosao..

i neko vase misljenje za ovaj auto,ako ga neko zna ili bilo sta na "oko",bio bih mu zahvalan...pozdrav i hvala svima unapred

p.s.u pitanju je zamena auto za auto..

http://www.polovniautomobili.com/oglas1500993/bmw_316/

Link to post
Share on other sites

Za ovaj auto iskustva sa zadnjom vučom ti baš i nisu neophodna ,teško da će nekad proklizati.Lep je autić,manjka tu kubika i konja,ali ko šta voli... pošto je menjaža u pitanju ja sam pre za e30 nego za alfu 33.

Link to post
Share on other sites

a kako izgleda tvoja alfa i u kakvom je stanju?

pogledaj malo kako tehnicki izgleda auto, sto kaze "i cigo konju u zube gleda"...

Link to post
Share on other sites

Lepa ti alfica, solidno očuvana, i bogami 105ks iz 1500ccm, znatno jače od tog 316i. Ljubav vuče, a sigurno si se uželeo i promene, ali bez preterane žurbe, dobro pogledaj tu kockicu da se ne bi kajao... Malo mi je i sumnjivo da bi neko želeo da menja kockicu za Alfu 33, glavu za glavu, nekako sumnjam mora da toj kockici nešto ne valja? Ajd razumem kad neko menja uz tvoju doplatu, ipak nešto para izvlači, ali glavu za glavu?

Takođe mislim da je 75ks malo, i da propisna bembara mora da ima barem 100ks/1000kg da bi išla kao bembara, al' dobro...

Link to post
Share on other sites

Lepa ti alfica, solidno očuvana, i bogami 105ks iz 1500ccm, znatno jače od tog 316i. Ljubav vuče, a sigurno si se uželeo i promene, ali bez preterane žurbe, dobro pogledaj tu kockicu da se ne bi kajao... Malo mi je i sumnjivo da bi neko želeo da menja kockicu za Alfu 33, glavu za glavu, nekako sumnjam mora da toj kockici nešto ne valja? Ajd razumem kad menja uz tvoju doplatu, ipak nešto para izvlači, ali glavu za glavu?

Takođe mislim da je 75ks malo, i da propisna bembara mora da ima barem 100ks/1000kg da bi išla kao bembara, al' dobro...

Pazi,nije meni mnogo bitno to koliko ima konja i kubika,bitno mi je da uzivam u voznji,nisam od onih koji se nervozni na gasu,a kockica je za mene najlepsi auto i najlepsi bmw,bez uvrede ostalima,otac je pocetkom 80-ih vozio onu prvu seriju kockica,i mene kao dete je tad fascinirao detalj,srednja konzola ili kako se vec zove,zato sto je blago zakosena ka vozacu..to me nekako bas privuklo..i od tad je krenulo..:))a sto se tice ovog bmw-a nije ni on bas bez greske,malo su mu rubovi krenuli i jos na jednom mestu..

Link to post
Share on other sites

Po fotkama Alfa je sacuvanija, (da doteras jos motor u red samo) pogledaj vise 30 tki nije ona jedina na prodaji...

pa da,ali ovde se radi o zameni..pitanje je koliko cu lako i brzo prodati auto..

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

evo dobio sam jos par informacija,vezano za ovaj bmw,pa me interesuje,vase misljenje,i ako bi neko hteo,da mu ostavim e-mail vlasnika pa da ga jos malo ispita jer vi ipak znate sta i kako treba pitati..inace je zainteresovan i dalje za menjanje auta..pozdrav i hvala svima unapred..

evo i e-mail vlasnika

[email protected]

Link to post
Share on other sites

evo,ovo sam jos saznao...

"cao neku noviju sliku nemam ova slika sto je prva na oglasu je od letos

auto je sto se tice mehanike motora entarijera u odlicnom stanju

ima ulaganja u limariju na par mesta patos i rubovi otpriliek oko 300 eura

ja sam zato i stavio ovu cenu

ako si ozbiljan moze i korekciaj cene

mislim da sa tim sto treba da se ulozi u njega dobijes extra auto

za male pare

ja ga vozim vec 3 god i nesto bi da promenim

ja sam ga platio pre 3 god 2000 eura

stavio mu druge felne

zatamnio stakla

ceo enterijer ti je od novijeg modela"

Link to post
Share on other sites

Iskreno da ti kažem nisam baš oduševljen,

ne bih hteo da te odgovaram od te kockice, ali ako možeš prodati alfu, pregledaj forum,

za malu razliku u ceni možeš uzeti mnooogooo bolju kockicu (danas je baš jedna oglašena).

Mada, razmisli i sam da li je to uopšte doplata, jer na onoj moraš uložiti prvenstveno u limariju,

tako da je pitanje da li tu uopšte ima neke razlike u ceni.

Link to post
Share on other sites

Iskreno da ti kažem nisam baš oduševljen,

ne bih hteo da te odgovaram od te kockice, ali ako možeš prodati alfu, pregledaj forum,

za malu razliku u ceni možeš uzeti mnooogooo bolju kockicu (danas je baš jedna oglašena).

Mada, razmisli i sam da li je to uopšte doplata, jer na onoj moraš uložiti prvenstveno u limariju,

tako da je pitanje da li tu uopšte ima neke razlike u ceni.

Hvala na sugestiji,i u ovom slucaju isao bi auto za auto..

Link to post
Share on other sites