kupovina e60 530d


Recommended Posts

na ivici sam kupovine BMWa 530d (dec. 2008, 58000km, automatik - sutra idem da ga rezervisem:)) pa bih bio zahvalan ukoliko bi neko podelio svoja iskustva sa istim automobilom ili istim motorom. Koliko cesto se kvari? kakav stil voznje mu odgovara? da li ima potrebe za chip tuningom? kako vi odrzavati ovakav ili slican auto? kakav je za duza putovanja? itd itd.. sta god mislite da je relevantno

Da napomenem da mi je ovo prvi BMW automobil

Ispod je par slicica (nadam se da sam ih uspesno zakachio na post):

Hvala unapred svima i veliki pozdrav!

edit: PS mislim da sam promasio temu, bilo bi sjajno ako bi admin mogao da je prebaci o odgovarajucu (hvala unapred jos jednom)

20120512103745.jpg

20120512103736.jpg

20120512103659.jpg

20120512103307.jpg

20120512103644.jpg

20120512103229.jpg

20120512103220.jpg

Link to post
Share on other sites

Na slikama izgleda odlicno. Oprema jos bolja za e60, ima kozu, sportski volan, veliku navigaciju, podesavanje sedista u nekoliko polozaja... Imao ga je moj drug, ali je bio stariji (2004god), vozio ga je do skora. Kvarovi su mu bili: dihtung izduvne grane, disk plocice i obrada diskova, protokomer, nesto oko prednjeg trapa ne znam sta, znaci sitnice manje vise. Njegov je imao malo slabiji motor (218ks) i mogu ti reci da je odnos snage-potrosnje ok. S obzirom da ga je vozio kao manijak par godina potrosnja po gradu od 11-12 litara je bila smesna, na otvorenom mislim da je trosio oko 7. O menjacu sve najbolje, lagano i tacno kada treba prebacuje u visi stepen, nije nikad imao problema sa menjacem a kazem da je vozio bas zustro. On ga je i cipovao pre dve godine i kaze da posle cipa se auto jos bolje ponasao sto se tice ubrzanja i potrosnje. Chip tuning je radio u SM i platio oko 250e. Kaze cak i da se menjac ponasao drugacije, na nizim obrtajima je menjao brzine pri laganoj voznji, dok je pri naglim ubrzanjima dozvoljavao vise obrtaje. Ja se nisam nesto vozio sa njim posle cipa ali kaze da je razlika ogromna, mada i pre cipa taj je auto isao ko metak.

Sto se redovnog servisa tice ista je cena kao i za tu klasu automobila drugih proizvodjaca. Mislim da mu u motor staje oko 9litara ulja pa je to malo veci trosak, ali i servisni interval mu je malo duzi pa mu dodje na isto. Velikog servisa skoro da nema je ima lanac umesto kaiseva pa je tu dosta veca usteda sto se tice odrzavanja.

Drug ga je prodao pre par meseci a razlog prodaje bila kupovina X5. Decko koji ga je kupio od njega kaze da sem redovnog servisa nije imao neka ulaganja.

Sto se mene tice ovaj auto sa slike gore je za mene savrsen jer sam se i ranije odusevljavao kad god bih seo u 530d.

Znaci ako si srednjih godina, volis da vozis, vozis zustrije onda si napravio dobar izbor kupovinom 530d jer je za takvu voznju trajniji od konkurenata (A6, E klasa) ako vise volis udobnost onda mercedes, po meni audi nije bas blizu ova dva automobila ali je najlepsi.

Toliko od mene

Link to post
Share on other sites

Da, što pločice i diskovi? Oni su problem na e60, 530d ?

Znam da su se žalili na novog Acorda kada su zadnji diskovi potrošeni za svega 30.000 km.

(mada je i to pitanja pod kojim uslovima).

Imali li e60 takvih problema ?

Link to post
Share on other sites

Evo iz prve ruke, imam takav , vozim ga 4 godine.

Mane su mu elektronika i gremlini, malo, malo pa ti izbaci neki warning, failure, a u sushtini, nishta mu nije. Popravljaju se tipa, podigni prozor do kraja, drzhi 17 sekundi, spusti do kraja, podigni, izvuci kontakt kljuch i popravljeno, ili smotaj volan pun lijevo, pa pun desno, vrati u sredinu, izvuci kontakt itd. Za 3,5 g sam preshao 90 000 km sa njim, imao sam redovno odrzhavanje a od kvarova sam imao zamjenu reglera, shpanera za kaish neki i zamijenio grijache.

Shto se tiche potroshnje i brzine, nemam zamjerki, besprekoran je. Uglavnom, pozitivna su mi iskustva osim tog dijela sa elektronikom.

Kupi ga, necesh se pokajati.

Link to post
Share on other sites

Godinu dana vozim 525DA, ovo mi je drugi bmw od 2000. i prezadovoljan sam. Jedino zimus zamenjena elektronika grejaca. Verovao sam prodavcu i tek kad sam presao 20.000 km radio sam servis. Veliki servis + servis menjaca (ulje i filter) 800 evra sto je prihvatljivo. Uradio sam i chip tuning, bolje ubrzava, mekse menja, na manjem broju obrtaja, malo manje trosi, prezadovoljan. A ovo je losiji motor od vaseg i to poprilicno.

Link to post
Share on other sites

Ma druže, nema ništa od "skrivenih" problema.

Na žalost nisam bio vlasnikm 530d, i mada ne naginjem dizelima mislim da je taj BMW odličan.

Imao sam više puta priliku voziti ga, prijatelji koji ga imaju osim troškova redovnog održavanja

(koji su sasvim realni u odnosu na nivo vozilo i cenu vozila), nisu imali nikakvih posebnih troškova

i problema, osim nekih sitnih elektronskih zezancija.

(@ gide, 525 je naravno stariji model u istom školjci, dobar, ali 530d je sasvim druga, kvalitetnija priča).

Odličan i za gradske uslove, a naročito za duža putovanja.

Što se karakteristika tiče, možeš ih Brki naći i na ovom forumu, i na drugim mestima, a ono što tebe

najviše zanima je informacija iz prve ruke, od samih vlasnika, a ja do sada stvarno nisam razgovarao

sa vlasnikom takvog vozila a da se žalio na tehničke probleme, potrošnju, kvalitet ...

Naravno, pod uslovom da je vozilo u normalnom stanju sa normalnom kilometražom, održavan.

Proveri ga u ozbiljnom servisu i samo napred...

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na informacijama... sto iz prve, sto iz druge ruke... zaista su jos jedna potvrda da je auto skroz ok.

Neko iznad je pitao kolika mu je cena - sto nije bas uporedivo, jer ovaj auto kupujem od ovlascenog BMW servisa u Svajcarskoj (gde me firma poslala na arbajt), gde su cene dosta skuplje nego u npr. Nemackoj. Sve u svemu, uz subvenciju firme (koja je znacajna) auto ce da me kosta mesecno 250 EUR (bez osiguranja).

od servisa dobijam jos dve godine garancije i besplatan servis do 100 hiljada km (sada je na 58k km).

I da, auto je rezervisan, isporuka krajem maja :))) pa cu onda okaciti vise slicica...

Hvala jos jednom i pozdrav,

brki

Link to post
Share on other sites

E kad bi se ovakvi polovni automobili i u Srbiji ovako kupovali... sa garantovano malom kilometražom, sa 2 godine garancije i besplatnim servisima, pa još po tim cenama (a ida su nam plate tolike), gde bi nam kraj bio... :(

Uživaj i obavezno puno sličica i utisaka. :)

Link to post
Share on other sites

Hvala svima na informacijama... sto iz prve, sto iz druge ruke... zaista su jos jedna potvrda da je auto skroz ok.

Neko iznad je pitao kolika mu je cena - sto nije bas uporedivo, jer ovaj auto kupujem od ovlascenog BMW servisa u Svajcarskoj (gde me firma poslala na arbajt), gde su cene dosta skuplje nego u npr. Nemackoj. Sve u svemu, uz subvenciju firme (koja je znacajna) auto ce da me kosta mesecno 250 EUR (bez osiguranja).

od servisa dobijam jos dve godine garancije i besplatan servis do 100 hiljada km (sada je na 58k km).

I da, auto je rezervisan, isporuka krajem maja :))) pa cu onda okaciti vise slicica...

Hvala jos jednom i pozdrav,

brki

Brki što nas mučiš ?! :)

Što ne reče, za tu kilometraža i garancija prodavca :preved:

To je posao, tako kupiti BMW !

Link to post
Share on other sites

par pitanja mi se mota po glavi pa rekoh da pitam ovde:

1. posto je auto automatik, da li se moze prebacivati iz D u DS u toku voznje i obratno;

2. koliko se voznja auta sa zadnjom vucom razlikuje od automobila sa prednjom i koliko vam se cesto desavao oversteering na vasim masinama (meni je ovo prvi auto sa zadnjom vucom i jos dosta jaci od svih prethodnih);

3. koliko se ovakvi tipovi automobila kradu u Srbiji?;

4. kakvu zastitu automobila od kradje vi imate na svom vozilu?

hvala unapred na odgovorima

Link to post
Share on other sites

Koliko znam jedini problem ovog auta je menjac posle 300.000 Km. Mada ako je ovaj presao toliko koliko si napisao sa njim neces imati problema. Taj 3.0d motor je najbolji BMW motor, neki kazu svih vremena. Cip tjuning se u praksi pokazaoo jako lose jer nakon cipovanja, zbog velikog povecanja obrtnog momenta sile od cak 100Nm, jako brzo strada plivajuci zamajac pa cak i menjac, koji inace kod standardnih verzija traju neograniceno dugo. Ovo su saznanja sa stranih foruma, i nije licno iskustvo. Mozda ce ti ljudi koji imaju servise detaljnije objasniti ovu problematiku.

Moj savet ti je da auto kupis, ali da ga ne cipujes.

1. Vozim 330d sa rucnim menjacem tako da nisam upucen kako radi automatik mada ne sumnjam da je perfekcija.

2. Taj 530 ima sve sto je potrebno da ne osetis da je zadnja vuca. Ne iskljucuj DTC i sve je ok. Kad iskljucis DTC e onda drzi gace :).

3. Kradu se naravno. Ugradi sto vise zastita. Mislim da je najbolja zastita ugraditi drugi dzek za prilaz kompjuteru.

4. Ja imam drugi dzek za komp (ispod volana) sa izmesanim zicama a prelaz imam kod sebe. Bez prelaza ne mozes da se nakacis na kompjuter. Imam i meta Sistem alarm. Medjutim do sada mi na srecu niko nije dirao auto.

Srecno ga vozio.

Link to post
Share on other sites

Mozhesh da prebacujesh mjenjach iz D u Ds u vozhnji i obratno. Taj automatski mjenjach mi se toliko svidio, da nakon njega ne zhelim vishe auto sa manuelnim

mjenjachem. Ja na svome imam Zeder.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...