Problem sa hladjenjem BMW 525 TDS e34


Recommended Posts

BMW 525 TDS e34

Kad kenem malo agresivnije uzastranu dize kazaljku temperature do crvenog polja!

Kad smanjim u manju brzinu polako temperatura pocne da se vrace na radnu.

Posle toga sam izvadio termostat, isprao rashladni sistem (sve je OK) visko ispravan, elektricni ventilator ispravan, ima 1 problem kad skinem cep sa posude na povratnu cijev veoma slabo curi voda ustvari mijesa se sa zrakom.

Tek kad dodam gas preko 2000 obrtaja onda pocne da curi voda.

Link to post
Share on other sites

Na to prelivno voda i krece tek kada se da malo jaci gas, ja bih uzeo prvo neki od onih sonda meraca temperature i koknu u vodu, kada otvori termostat da vidis da li je on stvarno tako naglo greje. Jel naduva creva?

Link to post
Share on other sites

Visko ispran

Elektricni ventilator upali cim kazaljkan predje sredinu

@CasperBg92 kako se vrsi odzracivanje vodenog sistema?

@max_power Ne duva crijeva! Kad udje u crveno izbaci vodu kad otvorim cep! Kad je zatvoren cep ne izbacuje vodu!

Moze li biti da su losa peraja na vodenoj pumpi ili nesto slicno, jer nema velikog dotoka vode na povratno crijevo!

Link to post
Share on other sites

Vidi ovako kažeš greje se na jačem gasu,ali tad i pumpa radi jače tako da bi se onda tad valjda bolje hladio,ovo meni pre dodje kao simptom lošeg viska...ja nemam termostat meni na leru izbacuje vodu povratno crevo,na 2000rpm žubori.

Kako to misliš visko ispran,ko još pere visko i šta se time dobija :blink:

Kako se sad ponaša bez termostata,da li isto diže temperaturu.

Link to post
Share on other sites

Kad se ugreje i kada je vruc,normalno je da kada otvoris cep izbaci gomilu vode napolje,zato se to ne radi nikada kada je vruc,lepo kasper kaze,ako ti je sve ispravno kao sto kazes onda imas jos vazduha u sistemu

Link to post
Share on other sites

aj sad redom,prljav sistem,neispravna vodena pumpa,termostat,dihtung glave,pukla glava,itd to mi trenutno pada na pamet,neka neko doda nesto ako sam propustio

Link to post
Share on other sites

Bez termostata ces tesko da ga ozracis,ako svuda lepo vrti vodu kroz creva i hladnjake i hladnjak se podjednako ugreje po celoj povrsini i visko radi,onda nema sta drugo da bude osim glave.

Link to post
Share on other sites

VALJDA KAD OTVORI TERMOSTAT POVUCE VODU IZ POSUDE ONDA NASPEM MOZDA OKO 1L ALI SI AUTO PONASA ISTO KAO U NAVEDENOM PITANJU..,ALI POSLJE SVEGA ON UOPSTE NEGUBI VODU,POSUDA JE UVJEK PUNA.

Link to post
Share on other sites