Recommended Posts

Danas sam pazario jedan m50b20 i sutra ga ubacujemo u auto, e sad treba mi savet u vezi instalacije. Uz motor je dosao ecu sa instalacijom. Da li treba na onom krugu gde se spajaju instalacije nesto prevezivati? U autu je ranije prvo bio m30, pa m20. Drugo u kutiji gde su ecu motora i abs-a i pored ona 3 standardna releja imam cetvrti relej na kome pise lambda sond M30 i do njega je dovedena debelom zicom stalna struja i 2 zice koje idu u onaj krug gde se spajaju instalacije. Posto ja nemam lambda sondu da li da cupam taj relej ili da ga montiram drugacije ili nesto trece? Da li ima neko neku shemu za prevezivanje tih zezalica ili se to "buta jedno u drugo zmurecki" pa sta gde upadne "to tako treba" :D

Link to post
Share on other sites

Kakvo bre butanje :D

Evo seme zica na konektoru m50

M50 1/ blue/white (dynamic oil level)

M50 2/ blue/yellw (static oil level)

M50 3/ red/white (ABS)

M50 4/ black/blue (aircon)

M50 5/ black/grey (aircon)

M50 6/ purple/grey (aircon)

M50 7/ black/purple (drive away)

M50 8/ grey (engine check light)

M50 9/ NC

M50 10/ NC

M50 11/ brown/yellow (water temp)

M50 12/ brown/purple (water temp)

M50 13/ green/purple(fuel pump)

M50 14/ black/white (speed)

M50 15/ black/green (unloader relays)

M50 16/ white/yellow (Rx data)

M50 17/ white purple (Tx data)

M50 18/ black/yellow (starter)

M50 19/ white/green (service reset)

M50 20/ black (engine speed)

M50 21/ green (ignition)

M50 22/ green/white (diagnostic connector)

M50 23/ brown/grey (oil pressure)

M50 24/ white/black (fuel rate)

M50 25/ blue (ignition warning)

Evo za m30, proveri boje zica na konektorima, ako je isto - butaj :D

pin 1: Blue/White Oil Level Dynamic

pin 2: Blue/Yellow Oil Level Static

pin 3: Red/White 12v ABS Power

pin 4: Not Used (M5 Only Brown/Blue Full Load Compressor Cutoff from Air-Intake Control Unit)

pin 5: Black/Grey Pressure Switch Compressor Relay

pin 6: Black/Blue Auxiliary Fan (ECU Aux Fan On Alert)

pin 7: Black/Violet Driveaway Protection from OBC

pin 8: Gray Check Engine Light

pin 9: Green/Blue Not Used (M5 Only Brown/Violet Oil Temperature Sensor to Gauge in Cluster)

pin 10: Brown/Black Transmission Park/Neutral (Lets the ECU know when you're in Park/Neutral)

pin 11: Brown/Yellow Ground For Temp Sender Gauge

pin 12: Brown/Violet Coolant Temp Sender Gauge

pin 13: Green/Violet Fuel Pump Relay

pin 14: Black/White Vehicle Speed Signal

pin 15: Black/Green Unloader Relay

pin 16: White/Yellow RxD

pin 17: White/Violet TxD

pin 18: Black/Yellow Starter Terminal 50

pin 19: White/Green Service Indicator to SI board

pin 20: Black Engine Speed (RPM)

pin 21: Green Ignition

pin 22: Green/White o2 sensor relay

pin 23: Brown/Green Oil Pressure Switch

pin 24: White/Black Present Rate Fuel Output

pin 25: Blue Alternator

Link to post
Share on other sites

Uuuu, svaka ti dala. Ako se budemo ikad sreli imas pice od mene., a ako mi jos i ovu nedoumicu razresis imas i rucak :D Salim se imas svakako i rucak;). Oko 4, 5, 6 pina da li da ostavljam isto (deluje da su iste stvari, ali za m50 nije objasnjeno sta tacno koji radi, nego generalno. Takodje su mi nejasni 22 i 25 pin. Do sad nikad nisam uspeo da resetujem servisni interval, verovatno iz razloga jer na m30 je na tom pinu relej lambda sonde. Da li da skinem taj relej(bezbolno ili ima tu neka zvrcka da treba nesto da prespojim ako skidam). I naravno 25 pin sta sa njim, i sta ustvari predstavlja to upozorenje paljenja kako se ono manifestuje. Jel da ga butam :D 25 na 25

Link to post
Share on other sites

4, 5 i 6 ostavi isto, 25 je signal sa alternatora za lampicu na tabli, a za budzevinu sa lambda sondom ne mogu nista da ti kazem :)

A za 22 probaj da nadjes jos neki raspored pinova za m30 pa pogledaj

Link to post
Share on other sites

U xtra onda da ne mucim novcanik, ja bas najboljeobozavam kad mi trosi vise na sat, a manje na L/100km. Ovaj do sad sto je bio u autu nije imao lambdu, a po kompu je trosio 2.5-3.5L na sat.

Link to post
Share on other sites

Opet mi teba pomoc, ovog puta u vezi davaca za kolicinu ulja u m50 motoru onaj sto ide u karter odozdole. Danas sam kupio, a dobio sam samo jedan kraj dzeka sto ide u njega, sad je pitanje gde treba da se spoji na drugu stranu. Taj kraj kabla koji sam dobio ima 3 zicke.

Link to post
Share on other sites