Recommended Posts

Treba da ugradim plin na motor Iz naslova. Problem je karburator koji ima 4 grla koja rade 2 pa 2, tj prva 2 rade stalno, a druga 2 posle nekog odredjenog broja obrtaja (recimo 3000).

Plocu za taj karburator nisam nasao, a neki mi predlazu da ga busim i stavim 4 creva.

Pomozite, ako imate "ringlu" (plinsku plocu) ili sa predlogom kako i gde busiti karburator i kako sve to ustelovati?

Molim one sa iskustvom da pomognu.

Da napomenem, auto uglavnom vozim na malom broju obrtaja, tj na prva dva grla, mada u preticanju osetim da rade sva 4.

Unapred hvala na savetima.

P.S. hitno mi je jer sam vec krenuo sa ugradnjom i stigao do karburatora.

Link to post
Share on other sites

Druže tu ti ide mešač u crevu od kućišta filtera.Najbolje bi bilo da ubaciš odgovarajuće crevo iz nekog auta u njega mešač i na kraju staviš filter iz injectiona.Čak i da si našo odgovarajuču ploču nebi u životu to naštelovao.

Link to post
Share on other sites

Druže tu ti ide mešač u crevu od kućišta filtera.Najbolje bi bilo da ubaciš odgovarajuće crevo iz nekog auta u njega mešač i na kraju staviš filter iz injectiona.Čak i da si našo odgovarajuču ploču nebi u životu to naštelovao.

Verovatno mi ovo kazes iz licnog iskustva? Ako tako stavim, da mi ne eksplodira plin u kucistu filtera, jer je kuciste jako veliko, bojim se da ce tu biti velika kolicina plina?

Link to post
Share on other sites

Ja bih to povezao samo na ta prva dva grla, uvuci ce on tuda sasvim dovoljno plina za normalnu voznju i na malo visim obrtajima

Ako hoces da eksperimentises razbusi i druga dva, ali za njih stavi posebno racvu za stelovanje pa probaj da li ces dobiti sta

Link to post
Share on other sites

Ja bih to povezao samo na ta prva dva grla, uvuci ce on tuda sasvim dovoljno plina za normalnu voznju i na malo visim obrtajima

Ako hoces da eksperimentises razbusi i druga dva, ali za njih stavi posebno racvu za stelovanje pa probaj da li ces dobiti sta

Upravo sam tako i uradio, i odlicno funkcionise. Mali je problem kad naglo stisnem "gas patos" jer se otvore druga dva grla i ulazi vazduh bez plina, ali ja sam porodični čovek i ne ludujem po putu, a ovako auto ide odlično i za sad ostaje tako. Naravno da ću kasnije probati i da dovedem plin na ostala dva grla, čisto da probam.

Link to post
Share on other sites

Nisi me razumeo,ali nema veze pošto si rešio muku,ako tako radi ne diraj ništa,i nipošto ne slušaj majstore koji predlažu zamenu karburatora a verujem da ih ima,postoji razlog zašto taj motor ima taj karburator.

Link to post
Share on other sites

Majstori, cim su culi ivideli koji je karb. u pitanju, odmah su predlozili zamenu (sto naravno, ja ne bih prihvatio ni u snu). Kad sam ga skinuo sa grane i video kako je iz njega podeljena smesa dalje ka motoru, shvatio sam da nijedan drugi karb. ne bi radio kako treba, ko je to video zna o cemu pricam. Uglavno, auto radi kako treba i uskoro cu dodati plin i na ostala dva grla.

Samo me interesuje sta se desava sa plinom koji ulazi u ta 2 grla, a ne odlazi u motor dok je mali gas pa su zatvorena??????

Link to post
Share on other sites

Pa ako su zatvorena, onda i ne moze da udje, nego stoji ispred i ceka:)

A vezano za ovu pricu s karburatorima koja te muci,znaj sledece:

da bi plin usao u motor treba prakticno samo jedna cev umesto karburatora, samo na sredini malo stanjena. Eto,i tako bi radio na plin.

Taj venturi plin toliko obesmisljava i najkomplikovaniji karburator da je to strasno (mislim,u vecini slucajeva strasno dobro). Znaci, nema veze kakav je karburator, da li su mu dizne dobre, itd...vec eventualno samo da li mu je el.saug ispravan. I toliko,napravise ti majstori nauku oko venturi plina. Mozda sam malo pojednostavio pricu,ali to je to uglavnom, za bolje objasnjenje mi treba sto puta vise slova, a to me vec mrzi da pisem.

Link to post
Share on other sites