Recommended Posts

Pozdrav svima.

Pre nekoliko dana mi se počelo dešavati kada upalim auto i svetla da mi ne radi desni ksenon. Par puta upalim i ugasim svetla i on na kraju proradi. Međutim, od juče je prestao skroz da radi. Kada upalim svetla on samo malo blicne i to je to. Interesuje me da li je crkao sam ksenon, ili je u pitanju nešto drugo, neki starter ili slično? Unapred hvala za odgovore.

Link to post
Share on other sites

Skini balast sa ispravnog i nakaci na neispravni, ako radi problem je u balastu, a ako ne problem je u sijalici. Jednostavno zamenis balaste i proveris gde je problem.

Link to post
Share on other sites

Sto rece leon63 a i Alkonibmw verovatno je balast,sad nedavno kod prijatelja smo menjali balast isti simptomi nekad svetli nekad nece samo blicne i ugasi se :huh:

Link to post
Share on other sites

Sad sam izmenjao balaste i ista stvar, znači nije do toga. Ono što nisam uradio je da izvadim kabal od balasta do sijalice jer se izgleda ne vadi baš lako, a nisam smeo da jače potegnem da ga ne pokidam. Ono što sam sada primetio je da kada upalim svetla, levi ispravni far zazuji i pomere se i kratka i duga svetla, dok se ovaj desni uopšte ne javi...

Link to post
Share on other sites

Sad sam nešto čačkao po kontaktima i činilo mi se da je sve OK, kada je odjednom proradio, ali je svetlio dosta slabije nego ovaj drugi. Kada sam ugasio auto i opet ga upalio posle minut, više nije radio. Pretpostavljam da sam slučajno pomerio neki kontakt pa je proradilo ili je neka druga fora, bem li ga, jer sam ponovo proverio sve kontakte, ali više nije proradilo...

Link to post
Share on other sites

"Vrisnula" ti je sijalica. Ako su ti fabricki ksenoni, onda sijalica D2S, a ako su naknadno ugradivani onda H7.

Link to post
Share on other sites

Slican problem cesto mi se desava da kada upalim auto desna sijalica ne radi. Ugasim ga,upalim i ona proradi. Sijalica je promenila i boju. U pitanju su naknadno ugradjeni bixenoni. Koje sijalice idu,isto H7 ? Koliko im se krece cena uzeo bih jacinu sto priblizniju fabrickom ksenonu?

Link to post
Share on other sites

Slican problem cesto mi se desava da kada upalim auto desna sijalica ne radi. Ugasim ga,upalim i ona proradi. Sijalica je promenila i boju. U pitanju su naknadno ugradjeni bixenoni. Koje sijalice idu,isto H7 ? Koliko im se krece cena uzeo bih jacinu sto priblizniju fabrickom ksenonu?

Ide H7, ja sam juče kupio za 12 evra par, 4300K.

Link to post
Share on other sites

Da slučajno neko nema za prodati onaj plastični prsten koji pričvršćuje H7 sijalice za far? Već je bio polomljen samo ga je neko bio nabudžio i sada mi se skroz polomio.

Link to post
Share on other sites

Slican problem cesto mi se desava da kada upalim auto desna sijalica ne radi. Ugasim ga,upalim i ona proradi. Sijalica je promenila i boju. U pitanju su naknadno ugradjeni bixenoni. Koje sijalice idu,isto H7 ? Koliko im se krece cena uzeo bih jacinu sto priblizniju fabrickom ksenonu?

ne mora da znaci da su h7, ja ugradio bixenon projektore i u njima ide h1, najbolje skini sijalicu i proveri za svaki slucaj

Link to post
Share on other sites

Kod mene su naknadno ugradjeni biksenoni. Moze jedno 'glupo' pitanje? I ksenon i biksenon je na mestu kratkog svetla zar ne? Treba promeniti samo tu sijalicu a sta se desava sa sijalicama dugog svetla imaju li one veze sa naknadno ugradjenim ksenonima? Zamenio bih i njih jer su zuckaste boje za razliku od kratkih koja su bela.

Link to post
Share on other sites

skini sijalicu i proveri,mozda je neko stavio i h4 bi xenon a sto se tice stare sijalice skini i raskaci struju i prikopcaj na akomulator i vidi o cemu se radi,dal je vrisnula,promjenila boju i ostalo

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Proverio sam idu H1 sijalice od 6000k. Mogu li kupiti H1 sijalice od 4300 i da zamenim samo njih bez promene balasta s'obzirom da su mi oni za 6000k?

To 4300 i 6000k je samo boja svetla B)

Link to post
Share on other sites