Recommended Posts

Od kad sam kupio auto, ne ide mi kako bi trebalo za 1100kg i 140ks...za motor znam da je odrzavan i pazen ali oko struje imam problem pa me zanima da li se neko susrijetao sa sledecim problemom ili slicnim.

Prvih par kilometara odmah nakon startovanja motora auto je trokiralo do 2000 obrtaja koje nije moglo da predje bez obzira na gas i onda odjednom "probije" i primi gas. Nakon 10ak dana voznje pregorio mi je tranzistor na kompjuteru tako da mi je auto radio na 3 cilindra, sto sam zamijenio sa drugog kompjutera(od M42) i toga dana mi je auto radio normalno do veceri :)...od tada mi auto trokira, moze da se vozi, radi na svakom cilindru, pravi razliku kad se maknu kablovi od svjecica (pojedinacno) ali ne mogu ni da zaslajfujem koliko lose ide i proizvodi neki pucketavi zvuk pri vecem povlacenju klapne od gasa. Jedan kabal je pregorio kod proslog vlasnika i on ga je zamijenio sa kablom od corrada 16v. Moze li bit da su losi kablovi uzrok svega toga? jer auto ima varijacije, tj imao je, u kretanju. Cas je isao solidno, pa mi je crkao tranzistor i td.

Moze li bit da je lambda sonda tj senzor vazduha isto za zamjenu?

Link to post
Share on other sites

Novi kablovi,nove svećice,nova kapa.Ne možeš u BMW ugurati kabal sa nekog tamo vagena i da on dobro radi,toliko o tome da je motor održavan i pažen ako je neko hteo da uštedi na kablovima šta li je sa ostalim delovima:

Link to post
Share on other sites

Novi kablovi,nove svećice,nova kapa.Ne možeš u BMW ugurati kabal sa nekog tamo vagena i da on dobro radi,toliko o tome da je motor održavan i pažen ako je neko hteo da uštedi na kablovima šta li je sa ostalim delovima:

pa kod toga lika se nije zadrzavao auto, jer se kompenzovao sa vlasnikom auta za havarisano i htio je koliko toliko da izvuce para iz svega toga. a vlasnik auta je precijenio auto dok je bilo kod njega...nadam se da sam jasno ovo opisao :D

Link to post
Share on other sites

Vidi imaš simptome koji mogu da budu uzrok mnogo toga.Ali pošto već znaš da su kablovi loši,zameni te kablove,zameni i svećice.Ovo što je trokirao pa posle probije može da bude i do neispravnog protokomera.E sad i sam kažeš da je radio normalno kad je zamenjen tranzistor možda je i taj komp umro...vodi ti to nekom ozbiljnijem majstoru.

Link to post
Share on other sites

Ako ima neko adresu razvodne kape za m42 sa ebay.uk ili nekog drugog sajta iz evrope neka mi proslijedi jer ja nisam uspio nac.po mogucnosti da je neka aftermarket u pitanju jer su jeftinije a bolje :D ...u bmw vukcevic nemaju a i u grebovica ce mi rec nesto preko k**ca...kakvi sisnjari, oce pa oce polovne djelove da mi uvaljuju

:2u4pvecna8:

Link to post
Share on other sites

Uvek je razvodnik problem, steta sto ga nisu u fabrici ugradili :D

Sinko, nema tvoj auto ni razvodnik ni razvodnu kapu, ima 4 bobine, uzmi ti jednu ispravnu bobinu pa menjaj polako jednu po jednu da vidis sta se desava.. stavi nove svecice ili proveri svoje da li su odgovarajuce i da li su dobre, i makni taj kabl od korada ;)

Link to post
Share on other sites

Uvek je razvodnik problem, steta sto ga nisu u fabrici ugradili :D

Sinko, nema tvoj auto ni razvodnik ni razvodnu kapu, ima 4 bobine, uzmi ti jednu ispravnu bobinu pa menjaj polako jednu po jednu da vidis sta se desava.. stavi nove svecice ili proveri svoje da li su odgovarajuce i da li su dobre, i makni taj kabl od korada ;)

:D evo da stignu kablovi pa cu stavit bosch-ove svjecice umjesto ovih "NGK" da ne gatam...sjutra ujutro porucujem Magnecor 8.5mm Competition kablove, nadam se da ce zavrsavat posao(10 godina garancije pise, tako da bi trebalo da nisu losi :) )

Onda na redu protokomjer drugi da se kupi i da se prekontrolisu bobine

PS Hvala ljudi na pomoci!

Link to post
Share on other sites

Ipak ne narucih kablove, ovi sad su mi extra kako kaze novi majstor koji je rijesio problem...losu struju je davala jedna od 4 bobine, zamijenjena je ona i stavljene nove bosch svjecice i mogu samo rec da je auto prodisalo i nikad nije islo ovako dobro. Na redu je sad protokomjer, mali servis, vodena pumpa pa onda kablovi. Ja prezadovoljan :D

Link to post
Share on other sites