Recommended Posts

pozdrav ljudi... skoro sam dosao u posed odredjenog 318 87 god... e sad,prvi mi je bmw,i nisam nesto upucen kako treba da vuce,da ide ali cini mi se da je ustrojen auto jako... ima snage,uz venac cetvrtom brzinom ide,kad su vece krivine onda trecom,ali nema ostrinu,puno mu treba da dodje do brzine,tj nema startnost... bio je u matru na stelovanju ventila,ali i prethodni vlasnik mi je rekao da ga nikada nije cepao,tj vozio momacki pa ni on nezna sto nije agresivan... znam da je kao auto tezak,tj puno kila ima,ali bio bi jako zahvalan da mi neko pokusa dati neko resenje,objasnjenje ili jednostavno da mi kaze kako bi trebao da vuce itd... hvala ljudi unapred... pleasantry.gif

Link to post
Share on other sites

pa jbg,dok je hladan beli je dim,posle sivkaste boje... da,ima plin,presao je oko 244000 km.. a ulje,hm,netrosi koliko sam upucen,mada mi je servis za koji km pa cu i to regulisati...huh.gif ida,dihtung glave treba da se menja,i rece mi prethodni vlasnik da tu gubi vodu... e sad.strucno misljenje bih molio... dal vuce fals vazduh negde,dal dihtung njaka,nzm... zato se obratih ovde u nadi da ce mi neko reci sta bi otprilike moglo biti,i ako zna nekog majstora u novom sadu,da zna da je ok...

Link to post
Share on other sites

Pa trebao bi da vuče,solidno.Možda ti je plin loše uštelovan,paljenje.Moj motor je bio loše uzupčen,imao loše paljenje i lošu struju.Kad sam sve to sredio bez obzira što je prešo 300 000 i što mu je puknut blok ili glava ili oboje(nismo još ustanovili) ide dobro,dobar odziv na gas ima.

Dakle proveri paljenje,pri tom ne mislim da mi sad kažeš da pali na zub već odi kod majstora,ušteluj plin,izmeri kompresiju i znaćeš na čemu si.

Ako ne dimi plavo kad ga turiraš na leru ima u tom motoru života,mada bmw i kad duva vuče dobro.

Link to post
Share on other sites

ima on snage,koliko ga ja kontam,ali odziv na gas je jako los... bio sam danas kod jednog majtora,neradi bmw ali mi kaze da je lezaj,lezajevi radilice otisli,da treba to paljenje nastelovati kao sto ti kazes,dihtung na glavi trebam promeniti jer je ovaj otisao... e sad,kako sam citao ovde po forumima,i tu je moguce da gubi snagu,pa se nadam odlasku kod majstora uskoro da odradi tu radilicu,dihtung,paljenje kako kazes pa cemo videti sta je i kako je dalje... jel znas mozda okvirno koliko bi me to zadovoljstvo kostalo?rolleyes.gif i da,hvala na odgovoru...

Link to post
Share on other sites

in novog sada sam... pa dao mu gascinu,ja mislim punu,i kao reze nesto itd... mada,i kada ga poteram malo,tj navlacim cuje se nesto... nisam strucan,ali neko klepetanje se cuje... ajde,posavetuj me pa da resavam to... prankster2.gif

Link to post
Share on other sites

eto,reseno je... znaci m10 je motor... e sad,pitanja i dalje stoje,pomoc je naravno dobrodosla... majtor dal ima u ns-u neki,jel zna otprilike koliko kosta dihtung na glavi,lezajevi na radilici ako su otisli,stelovanje paljenja itd... prankster2.gif hvala na svakoj pomoci i asistenciji...

Link to post
Share on other sites

neznam koliko bi kostala ta zadovoljstva,ali sam pitao koji je motor,jer da je m40 mozes da nadjes ceo motor stranac za 100-150e ili domaci sa papirima za 200-250e i da nepetljas sa popravkama,jer to uglavnom zna lepo da kosta.Ali posto je m10 to i ako nadjes,neverujem da moze da bude u nekom bas dobrom stanju

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

i meni losije vuce,ima snage,duva malo plavog dima,to je verovatno zbog gumica ventila,naime meni se desava u 97 posto slucajeva da ne vuce dobro vuce ali kao da ima 66ks a ne 66kw inace verzija sa karburatorom m10 motor,majstor sumnja na platine,i paljenje,preporucujem ti da i ti pregledas to i ne kupujes super bosna svecice...

Link to post
Share on other sites