Recommended Posts

evo jedno pitanje za plinadzije, imam u autu plin Lovato onaj sto sam menja sa benzina na plin na 1500rpm ali me stalno zeza isparivac trosi ko lud i ne mogu da mu namestim ler kako treba ,za par dana se rasteluje ,ozbiljno razmisljam o sekventu i interesuje me koliko bi kostala konverzija ne sekvent ??? U pitanju je BMW E30 318i M40 .

http://www.dodaj.rs/?2M/L2/3nuJDFta/1/dsc00063.jpg

Link to post
Share on other sites

mini kit za preradu sa obicnog na sekvent 250eur. Ostaje ti boca,bakar,punjac za sipanje. i naravno 60-80 eura za majstora(od prilike)... A jeftinija varijanta ti je da zamenis membrane na isparivacu 1200din i vozi... jer inace taj m40 i ne pruza neke performanse da bi mu ubacivao sekvent,a kad ti je dobra struja nema rasloga da detonira,brljavi i slicno...

Link to post
Share on other sites

mini kit za preradu sa obicnog na sekvent 250eur. Ostaje ti boca,bakar,punjac za sipanje. i naravno 60-80 eura za majstora(od prilike)... A jeftinija varijanta ti je da zamenis membrane na isparivacu 1200din i vozi... jer inace taj m40 i ne pruza neke performanse da bi mu ubacivao sekvent,a kad ti je dobra struja nema rasloga da detonira,brljavi i slicno...

ma performanse su manje bitne ipak je to 1.8, nervira me taj ler sto stalno zeza i sto brate mili trosi kao Fap,inace pored toga nikad mi nije detonirao i kad ga nasteluje majstor on radi lepo neko vreme ,vuce ide itd. ali to kratko traje ,na glavu mi se vise popeo :angry:, hvala svima za informacije ,moracu da resim taj problem uskoro

Link to post
Share on other sites

Kod mene sam stavio ovaj uredjaj na m50, vec druga godina ga vozim

Prosle zime na -10 stepeni izadjem, upalim na benzin, prebacim odmah na plin, motor na leru samo prede

Potrosnja 9-10 na otvorenom, 13-14 po gradu, ide kao i na benzin

Link to post
Share on other sites

venturi pa jos ide kao na benzin? tebi onda auto zesce slabo ide na benzin.

na benzin radi ekstra ler na 900 rpm ne mrda ,i vuce ko lud ,sto kazu straci ripa ko jarac :D

Link to post
Share on other sites

Kod mene sam stavio ovaj uredjaj na m50, vec druga godina ga vozim

Prosle zime na -10 stepeni izadjem, upalim na benzin, prebacim odmah na plin, motor na leru samo prede

Potrosnja 9-10 na otvorenom, 13-14 po gradu, ide kao i na benzin

Jel model za motore preko 100kw ili klasican?

Link to post
Share on other sites

to nije nikakvo merilo. izmeri auto na benzinu pa ga izmeri na plinu, sve ce ti biti jasno.

aj mi molim te pojasni sta da izmerim na plinu i benzinu ??? :blink:

Link to post
Share on other sites

upravo sam bio kod majstora za plin ,kaze covek da su membrane u redu i da trosi zato sto je los plin i zato sto mi ne valja step motorce i ne moze nista da steluje dok ne sredim prvo to,ajde sad vi recite dal je on u pravu ili nije bas neki strucnjak (doduse zeza me na ler ,obara i dize obrataje kao sto sam vam vec reko) ??? Ne znam vise sta da radim i kome da se obratim :blink:

Link to post
Share on other sites

na benzin kad je hladan radi ler odlicno ,drzi neko vreme dobro pa onda malo zeza kad se zagreje , pa opet malo dobro pa opet zeza i sve u krug ,dal je vrso step i dal je moguce da zbog toga trosi ko lud ,sumnjivo mi to nesto sto mi onda i benzin ne trosi isto toliko ili bar vise nego normalno ??? Bem mu muku dokle vise te sitnice da zezaju :angry:

Link to post
Share on other sites